Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Su Kürü İle Kilo Verin...

Recommended Posts

Su Kürü İle Kilo Verin

 

Kilo-vermek-i%C3%A7in-diyet-terapi-tekni%C4%9Fi.jpg

 

Vücudu nemlendirdiğinden, su tüketimi insanlar için kesinlikle şarttır. Yeteri kadar su içmediğinizde, vücudunuz kendi ürettiği toksinler tarafından zehirlenmeye başlar. Bu bir çok sağlık sorununun yanı sıra, aşırı yağlanma ve sindirim problemlerine de yol açar.

 

Her gün bolca su tüketmek iştahınızı azaltır, kas gelişimine yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır. Günlük alışkanlıklarınızdan birkaçını değiştirerek günlük ideal su tüketimine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Hangi su en iyisidir?

 

Vücuda ideal su oranını sağladığından, taze ve karbonatsız sular en iyi seçenektir. Sodyumlu ve kafein içeren içeceklerden uzak durmalısınız. Bunlar aromalı sularda yoğun olarak bulunurlar ve taze kaynak suyunun nemlendirme etkisinin tam tersi iş görürler.

 

Düşük kalorili içecek ve karışımlardan uzak durun, çünkü bunlar iştahı arttıran çeşitli tatlandırıcılar içerirler. Böylece karbonhidrat alma isteğiniz artar ve kilo verme sürecinizi baltalamış olursunuz. Ayrıca, bu içeceklerdeki asitler diş minelerine zarar verip çürük, oyuk oluşumuna neden olur. Aynı etki, şekerli yiyecekleri aşırı tükettiğinizde de meydana gelir.

 

Su kürü nasıl uygulanır?

 

Sabahları, kahvaltı etmeden önce, 600 ml su için. Çok geliyorsa 300 ml’lik iki porsiyona bölebilirsiniz. Suyu içtikten sonra 45 dakika boyunca bir şey yiyip içmeyin.

 

45 dakika sonra yemek yiyebilirsiniz. Her öğünden 45 dakika önce 300 ml daha su için. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinden sonra 2 buçuk saat boyunca herhangi bir şey yiyip içmeyin. Bu süreden sonra isterseniz daha fazla su içebilirsiniz.

 

Su içmenin faydaları

 

- Suda kalori yoktur.

 

- Su kürü kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, günlük su ihtiyacınızı da rahatça karşılamanızı sağlar. Vücudunuzun %55 – 60 kadarlık bir kısmı sudan oluştuğu için günde en az 2 litre su içmeniz gerekir. Bu, fazla kilolardan kurtulmanızı kolaylaştırır.

 

- Su kürü, su alımının dengede ve kalıcı olmasını sağlar.

 

- Bir çok rahatsızlığı önler. Baş ağrısı, vücut ağrısı, epilepsi, obezite, kireçlenme, bronşit, astım, ishal, kabızlık, böbrek hastalıkları su içmenin iyi geldiği sorunlardan sadece birkaçıdır.

 

- Vücudu temizler ve cildin esnek ve genç görünmesini sağlar.

Su kürü sadece bir kilo verme yönteminden öte, inanılmaz yararları olan bir sağlıklı yaşam alışkanlığıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...