Jump to content
Renan

Su Kürü İle Kilo Verin...

Önerilen İletiler

Su Kürü İle Kilo Verin

 

Kilo-vermek-i%C3%A7in-diyet-terapi-tekni%C4%9Fi.jpg

 

Vücudu nemlendirdiğinden, su tüketimi insanlar için kesinlikle şarttır. Yeteri kadar su içmediğinizde, vücudunuz kendi ürettiği toksinler tarafından zehirlenmeye başlar. Bu bir çok sağlık sorununun yanı sıra, aşırı yağlanma ve sindirim problemlerine de yol açar.

 

Her gün bolca su tüketmek iştahınızı azaltır, kas gelişimine yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır. Günlük alışkanlıklarınızdan birkaçını değiştirerek günlük ideal su tüketimine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Hangi su en iyisidir?

 

Vücuda ideal su oranını sağladığından, taze ve karbonatsız sular en iyi seçenektir. Sodyumlu ve kafein içeren içeceklerden uzak durmalısınız. Bunlar aromalı sularda yoğun olarak bulunurlar ve taze kaynak suyunun nemlendirme etkisinin tam tersi iş görürler.

 

Düşük kalorili içecek ve karışımlardan uzak durun, çünkü bunlar iştahı arttıran çeşitli tatlandırıcılar içerirler. Böylece karbonhidrat alma isteğiniz artar ve kilo verme sürecinizi baltalamış olursunuz. Ayrıca, bu içeceklerdeki asitler diş minelerine zarar verip çürük, oyuk oluşumuna neden olur. Aynı etki, şekerli yiyecekleri aşırı tükettiğinizde de meydana gelir.

 

Su kürü nasıl uygulanır?

 

Sabahları, kahvaltı etmeden önce, 600 ml su için. Çok geliyorsa 300 ml’lik iki porsiyona bölebilirsiniz. Suyu içtikten sonra 45 dakika boyunca bir şey yiyip içmeyin.

 

45 dakika sonra yemek yiyebilirsiniz. Her öğünden 45 dakika önce 300 ml daha su için. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinden sonra 2 buçuk saat boyunca herhangi bir şey yiyip içmeyin. Bu süreden sonra isterseniz daha fazla su içebilirsiniz.

 

Su içmenin faydaları

 

- Suda kalori yoktur.

 

- Su kürü kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, günlük su ihtiyacınızı da rahatça karşılamanızı sağlar. Vücudunuzun %55 – 60 kadarlık bir kısmı sudan oluştuğu için günde en az 2 litre su içmeniz gerekir. Bu, fazla kilolardan kurtulmanızı kolaylaştırır.

 

- Su kürü, su alımının dengede ve kalıcı olmasını sağlar.

 

- Bir çok rahatsızlığı önler. Baş ağrısı, vücut ağrısı, epilepsi, obezite, kireçlenme, bronşit, astım, ishal, kabızlık, böbrek hastalıkları su içmenin iyi geldiği sorunlardan sadece birkaçıdır.

 

- Vücudu temizler ve cildin esnek ve genç görünmesini sağlar.

Su kürü sadece bir kilo verme yönteminden öte, inanılmaz yararları olan bir sağlıklı yaşam alışkanlığıdır.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×