Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

En Çok Kilo Verdiren İçecekler...

Recommended Posts

En Çok Kilo Verdiren İçecekler

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler.jpg

 

1. Soğuk su

 

Bazı araştırmalara göre, soğuk veya buzlu su içmek vücudun metabolizmasını hızlandırıyor. Bu sayede daha fazla kalori yakılmış oluyor. Günde en az yarım litre soğuk su içmelisiniz.

 

2. Sebze suyu

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler2.jpg

Bu içeceğin tüketimi, kilo vermek isteyen bireyler arasında oldukça yaygındır. Zira, küçük bir bardak sebze suyu bile hemen tokluk hissi verir. Sebze suyu içerek günde ortalama 135 kalori eksik tüketirsiniz.

 

3. Yeşil çay

 

Yeşil çay ve siyah çay, metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori yakmanızı sağlarlar. Yeşil çay, diğer içeceklere göre ortalama %35 daha fazla yağ yakmanızı sağlar.

 

4. Yağsız süt

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler3.jpg

İnanması güç gözükse de, yağsız süt, vücutta biriken yağların yakımını hızlandırmaktadır. Beslenme uzmanlarına göre, hergün yağsız süt içen bireyler, günlük olarak herhangi bir süt ürünü tüketmeyen insanlara göre %70 daha fazla yağ yakıyor. Ancak, günde bir bardaktan fazlasına ihtiyacınız yok; bunu unutmayın.

 

5. Besleyici içecekler

 

Bu tür içeceklerin de tüketenler üzerinde olumlu etkiler bıraktıkları gözlenmiştir. Her şeyden önce, içerdikleri yüksek vitamin ve mineraller ve verdikleri tokluk hissi ile gereğinden fazla yememizi önlerler. Ancak, bunları kullanmadan önce bir uzmana danışmanızda fayda vardır.

 

Hangi içeceğin sizin için en uygunu olduğunu ve günlük tüketim miktarının ne kadar olması gerektiğini ancak bir uzman belirleyebilir.

 

6. Hindistan cevizi sütü

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler4.jpg

Bu içecek diğerlerine göre daha fazla elektrolit bulundurmaktadır. Yani tatlandırıcı veya vücudumuz için zararlı maddeler içeren içeceklerden çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, hindistan cevizi sütü metabolizmayı hızlandırır ve enerji verir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...