Jump to content
Renan

En Çok Kilo Verdiren İçecekler...

Önerilen İletiler

En Çok Kilo Verdiren İçecekler

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler.jpg

 

1. Soğuk su

 

Bazı araştırmalara göre, soğuk veya buzlu su içmek vücudun metabolizmasını hızlandırıyor. Bu sayede daha fazla kalori yakılmış oluyor. Günde en az yarım litre soğuk su içmelisiniz.

 

2. Sebze suyu

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler2.jpg

Bu içeceğin tüketimi, kilo vermek isteyen bireyler arasında oldukça yaygındır. Zira, küçük bir bardak sebze suyu bile hemen tokluk hissi verir. Sebze suyu içerek günde ortalama 135 kalori eksik tüketirsiniz.

 

3. Yeşil çay

 

Yeşil çay ve siyah çay, metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori yakmanızı sağlarlar. Yeşil çay, diğer içeceklere göre ortalama %35 daha fazla yağ yakmanızı sağlar.

 

4. Yağsız süt

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler3.jpg

İnanması güç gözükse de, yağsız süt, vücutta biriken yağların yakımını hızlandırmaktadır. Beslenme uzmanlarına göre, hergün yağsız süt içen bireyler, günlük olarak herhangi bir süt ürünü tüketmeyen insanlara göre %70 daha fazla yağ yakıyor. Ancak, günde bir bardaktan fazlasına ihtiyacınız yok; bunu unutmayın.

 

5. Besleyici içecekler

 

Bu tür içeceklerin de tüketenler üzerinde olumlu etkiler bıraktıkları gözlenmiştir. Her şeyden önce, içerdikleri yüksek vitamin ve mineraller ve verdikleri tokluk hissi ile gereğinden fazla yememizi önlerler. Ancak, bunları kullanmadan önce bir uzmana danışmanızda fayda vardır.

 

Hangi içeceğin sizin için en uygunu olduğunu ve günlük tüketim miktarının ne kadar olması gerektiğini ancak bir uzman belirleyebilir.

 

6. Hindistan cevizi sütü

 

kilo-verdiren-i%C3%A7ecekler4.jpg

Bu içecek diğerlerine göre daha fazla elektrolit bulundurmaktadır. Yani tatlandırıcı veya vücudumuz için zararlı maddeler içeren içeceklerden çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, hindistan cevizi sütü metabolizmayı hızlandırır ve enerji verir.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×