Jump to content
Sign in to follow this  
ege

Kedilere Kartondan Ev Yapalım!

Recommended Posts

Malum kış ayındayız. Binaların ortak bahçesinde 15 kadar kedi var, yeğenime resimlerini çekip gösterdim "Dayı ben kedi sevmiyorum" dedi, offf "ülen kedi sevmeyen insan da sevmez" dedim, oturup ağladı :D

Ama kedi bunlar ya, kediler candır, kedi sevilmez mi ?:)

kış ayında muhtemelen 2 günde bir kartondan ev yaptım, bir tane kediye ev yapan haberlere cıkıyor , ben haberlere çıkmak istemem "iyilik yap, denize at" atasözüne saygı duyuyorum, ha bir insana iyilik yapıp cümle aleme duyurmuşsun, ha, sokak hayvanlarına iyilik yapıp duyurmuşsunuz, bence farketmiyor, ama o tür haberlere neden kızmıyorum? Belki farkındalık uyandırır diye, sırf o yüzden, Ki; farkındalık da uyandırıyor.

Ama kedileri sevin, okşayın, yiyecek vermezseniz bile sevin, başını okşayın, o bile mutlu ediyor onları :) 4 adet kedi evi yapmıştım sokak kedileri için, onlarca da kartondan ev, ama bu yaptığım ilk 2 katlı kartondan ev, genelde tek kat yapardım:) Tutarsa 3-4 katlılarını yapacağım. Maliyeti ucuz, 4 parca karton kesiyorsunuz, arka kısmını da kartonla kapatıp, naylona geçiriyorsunuz, yer ile temas edip su almasın diye altına tahta ya da dal parçaları koyuyorsunuz, karton içine kumaş da koydunuz mu tamamdır. gayet şık oluyor, ve kediler hiç üşümüyor, soğuktan ölmüyor. Ha arada kontrol etmeyi unutmayın, su almışsa hemen yenisini yapıyorsunuz, çok ama çok basit.

 

İnşaAllah vesile olurum

 

 

 

Çok tatlılar değil mi? :)

Screenshot_2017-01-25-12-12-16.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Su alması değilde karton toplayanların o evleri alması çok kötü :( Geçen yıl yaptıklarımı toplamışlardı.Yıldık mı tabi ki hayır :) ama insan üzülüyor yinede.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bugün buraya bütün gün kar yağdı. Yağmaya da devam ediyor. Ama işten eve geldiğimde çok güzel bir manzarayla karşılaştım. Bizim binadakiler bahçedeki kedileri binanın içine almışlar. Yiyecek filan koymuşlar. Her merdivende bir kedi...:) Kim akıl ettiyse çok güzel düşünmüş. Kıvrılmış uyuyor canlar. Kime ne zararları var ki?..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...