Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

İnternet Olmadan Youtube İzlemek Mümkün!..

Recommended Posts

İnternet olmadan Youtube izlemek mümkün!

 

21727-650x315.jpg

 

YouTube Go ile artık videoları çevirimdışı olarak izlemek mümkün olacak. Peki YouTube Go nedir? İnternetsiz Youtube'dan video nasıl izlenecek?

 

Bu haber eminim hepimizi heyecalandıracak bir haber. Özellikle Youtube videolarını sık sık açan kullanıcılar için gerçekten etkileyici. Son zamanlada mobil internet kullanımı artış gösteriyor. Artık hatlarımıza dakikadan yahut SMS'ten çok internete önem vermeye başladık. İnterneti bol olan tarifeler daha cazip geliyor. Çünkü artık internet neredeyse hayatımızın tam merkez noktası haline geldi. Yemek yapmak için bile video izliyoruz dolayısıyla internetimiz de erken bitiyor. Öyle ki internet yoksa tarifte yok, yemekte yok..

youtube-go-uygulamasi.png

Kullanıcıların uzun süredir istediği internetsiz erişim artık mümkün olacak. Özellikle müzik olmak üzere her çeşit videoyu bünyesinde barındıran Youtube kullanıcıların en başta tercihi oluyor.

 

Ancak ne yazık ki videolar kaydedip çevirimdışı izlemek gibi birşey söz konusu olmuyordu.

 

YouTube Go ile Youtube videolarında çevirimdışı dönem!

 

Geçtiğimiz yıl Google tarafından gerçekleştirilen etkinlik sonrasında Google'un CEO'su Hint'li Sundar Pichai, Youtube'da yer alan videoları çevirimdışı izleyebilme imkanı sunacak servisten bahsetmişti. İşte artık o servis ilk meyvelerini verecek. Kullanıcıların veri tararrufunu sağlamak için indirdiğiniz videoları daha sonra internete bağımlı kalmadan izlemek mümkün olacak.

 

Youtube bunu videoları indirme mantığıyla yapacak!

 

Elbette bunun için Youtube'ın sizden birşeyler istemesi gerekiyor. Telefonunuzun hafızasına ihtiyaç duyacak bu özellikle birlikte videoyu indirmeden önce hangi kalitede kaydetmek istediğiniz size sorulacak olup telefonunuzun hafızasında kaplayacağı alanı siz belirleyebiliyorsunuz. SD Kart'a kayıt imkanı da sunuyor. Yani videoları doğrudan indirmek yahut uygulama bünyesinden erişmek mümkün olacak.

 

YouTube Go uygulaması nasıl indirilir?

Bu uygulamayı eminim sizde indirmek kullanmak istiyorsunuz ancak şuan ülkemizin Play Store'unda yer almıyor. Hindistan'da yaşayan kullanıcılar için şuan sunuldu ancak ilerleyen zamanlarda bizde Google Play üzerinden ulaşabileceğiz. Ancak o vakte kadar beklemek zorunda değilsiniz. APK dosyası aracılığıyla YouTube Go uygulamasını indirmeniz mümkün olacak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...