Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Evlilik Programları İçin KHK Geliyor!

Recommended Posts

60e0a37761b52be9b5a6c049aea70f14_640x320.jpg

Ekranların hem çok izlenen hem de en çok tepki gören evlilik programları için bomba bir iddia ortaya atıldı

Esra Erol, Seda Sayan ve Zuhal Topal'ın başını çektigi izdivaç programları kökten yasaklanıyor.

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, "TBMM'de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin uzayacağı düşünüldüğünden sorunu kökten çözmek için harekete geçti hükümet. Evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başladı" dedi...

İşte Ali Eyüboğlu'nun yazısı:

İZDİVAÇÇILAR İÇİN KH KARARNAME

Cep telefonum çaldı, baktım arayan sağlam haber kaynaklarımdan biri.

Telefonu açtım, hoş beş faslı uzun sürmedi, hemen konuya girdi:

"Havaalanındayım, birazdan uçağa bineceğim. Aklımdayken arayayım dedim. Yazdıkları senaryo ve yaptıkları kurgularla seyircileri kandıran evlilik programlarıyla uğraşıyorsun ya, bomba bir kulis haberi vereyim dedim sana.

TBMM'de evlilik programlarını araştırması için kurulan komisyonla bu işin uzayacağı düşünüldüğünden sorunu kökten çözmek için harekete geçti hükümet. Evlilik programlarını yasaklayacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) için hazırlıklar başladı."

Çoğu kanunun etki-tepki çerçevesinde çıktığı Türkiye'de bu "kulis bilgisi" şaşırttı mı beni?

Hayır.

Cumartesi günü yazmıştım TBMM'nin evlilik programlarını araştırması için kurduğu Alt Komisyon'un ilk tespitini.

RTÜK'ün kestiği idari para cezalarının yıldırmadığı evlilik programları için yeni yaptırımlar olması gerektiğine dikkat çekti komisyon?

PEKİ YENİ YAPTIRIMLAR NASIL OLACAK?

Komisyon çalışmasını bitirip, rapor yazacak. Sonra konu Meclis'e gelecek. RTÜK Yasası'nda yapılacak değişiklik kabul edilecek. Kanun, Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

En iyimser tahminle bir yıldan önce olmaz bu. Oysa Olağanüstü Hal'in hükümete verdiği yetkilerden biri, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarma.

TBMM'nin RTÜK Kanunu'nda yapacağı değişikliği beklemeden hükümet bu adımı atar mı?

Eylül 2017'de başlayacak yayın döneminde evlendirmeyen evlilik programlarının ekranlarda olması istenmiyorsa, atılacak tek adım bu.

Okullar kapanınca "yaz tatili"ne çıkacak izdivaçlardan hakkında TBMM'nin vereceği karar beklenecekse o başka…

Evlilik programları için KHK geliyor!

• Like 1

Tebrik ediyorum insallah dogru haberdir,iyice cigrindan cikti hersey.Unlu olmak amaciyla ekranlara cikiyorlar,hadi gencleri anliyacagim ama anneleride orda boy gostermiyormu...ne duruma geldik icim aciyor.

Bayhan'ın gidip de Hanife'ye talip olduğuna inanacak kadar geri zekalı insanlar varsa bu ülkede, biz zehir zemberek bir yayın akışını hakediyoruz demektir. Sözde kimse memnun değil ama sağlam reyting aldıkları için RTÜK'ü bile iplemiyorlar.

Program toplumun ahlak yapısına uygun değil ama zeka seviyesine uygun.

• Like 2

Hangi kanaldı hatırlamıyorum, bir gün hafta içi evdeydim, bu programından birine bakarken gördüm kendimi, perde açılmış, iki yaşlıca kadın-erkek karşı karşıyaydı, konuşulmuş, sohbet etmişler falan filan, kadına fikrini sordu sunucu "Kararınız nedir" gibisinden bir şey, kadın" elektrik alamadım" dedi, vallahi gülmedim, ağzım açık bakakaldım.

Suç onların değil, onları bu halleri ile ekrana çıkaranların!

• Like 1

Sıkıyorsa Acun un algı proğramlarını yasaklasınlar

yaşlı evde oturan bir kesim de var ve en çok onlar izliyor

bırakın izlesinler

sanki herşeyimiz düzgünde.(!)

Program toplumun ahlak yapısına uygun değil ama zeka seviyesine uygun.

tam 12 den vurdun yine Kubilay!!!!!

Sıkıyorsa Acun un algı proğramlarını yasaklasınlar

acun kim yaa ??????? :devil:

bana ister beyin deyin ister yaşlı deyin ister gerizekalı deyin ister emekli deyin umrumda değil ben bu programı seyrediyorum yayınlandığı sürecede seyredeceğim.kişi kendi bilir işi hesabı önce kendinizi bilin. bir iki sözde ekleyeceğim, ne kadar önemsediniz bu evlilik programlarını be yavvv...Yaranız mı? var

'Dedikodu, nefret edenler tarafından çıkarılır, aptallar tarafından yayılır, gerizekalılar tarafından inanılır..

Hayatınızdaki kötü olayları düşünerek vakit kaybetmeyin; Yoksa güzellikleri görmekte gecikebilirsiniz . .

Kimi mal mülk peşinde. Kimi şan şöhret peşinde. kimi kız, kimi erkek peşinde, bilmiyorlar ki Azrail HEPSININ peşinde..!

Daha iyisini yapabiliyorsanız buyrun yapın sizide alkışlayalım.

şimdi Sedamı izleyeceğim dedikodularınızla sizi baş başa bırakıyorum değerli akıllı insanlar.

benim bir tanidigim erkek var o da katilmisti ama cok bekletmislerdir ve hatta istemedigi bayanlara talip olmasini istemisler üstelik program geregi izledigimde resmen bayanlar adami asagiladilar oysa fena biri degildi... bu tür oyunlar olmasa ve ciddiyligini korubilseler program daha fazla izlenebilir..

• Like 1