Jump to content
Renan

Evlilik Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Önemli Şey...

Recommended Posts

Evlilik Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Önemli Şey

 

iletis%CC%A7im.jpg

 

İşler her zaman yolunda gitmeyecek. Bu nedenle zor zamanları atlatmak için eşinizi ve sizi ilgilendiren, aşkla ilgili bilmeniz gereken bu 8 bilgiyi aklınızda tutmalısınız.

 

1. Aşkınız Her Zaman İlk Günkü Kadar Canlı Olmayacaktır

 

2-konus%CC%A7mayan-c%CC%A7ift.jpg

Günümüzde birçok çiftin evlendikten sonra aşkın öldüğünü düşünerek boşandığını biliyor muydunuz?

 

Şu an doruklarda yaşadığınız bu duygunun bir gün kaybolabileceğini düşünmek sizin için zor olabilir. Bu noktada gerçek aşk tanımınızın ne olduğuna net bir şekilde karar vermeniz gerekecektir.

 

Evlilik, her zaman mutlu sonla biten romantik bir film değildir. Karşılaşabileceğiniz zorluklara karşı kendinizi hazırlamalısınız. Aşkınızın ışığı biraz sönse bile, bunun evliliğinizin başarısızlıkla sonuçlanacağı anlamına gelmediğini bilmeniz gerekiyor.

 

2. Aşkın Tanımı Herkes için Farklıdır

 

Birini sevdiğinizi ve onunla başarılı bir evliliğiniz olacağını anlamak için o kişiye kör kütük aşık olmanıza gerek yok. Gerçek aşk zaman ve efor ister.

 

Evliliğin meyvelerini yemek için özen göstermeniz ve çaba harcamanız gerekecektir. Hayatta arada kalmalar yoktur, “Birini ya seversiniz ya sevmezsiniz” diyenlerden olabilirsiniz. Ancak bu çok doğru bir yaklaşım olmayabilir çünkü arada kalan duyguları görmezden gelmiş oluyorsunuz.

 

Bu problemler, sizi sadece eşinizin yeterli olup olmadığı konusunda kuşkuya düşürecektir.

 

3. Aranızdaki Çekim Daimi Olmayacaktır

 

3-as%CC%A7%C4%B1k-c%CC%A7ift.jpg

Eşinize her zaman fiziksel olarak çekici gelmeyebilirsiniz, bu varsayımın bilincinde olmak size fayda sağlayacaktır. Dış görünüş odaklı toplumumuzda fiziksel çekim çok önemliymiş gibi düşünülse de, size çok çekici gelen biriyle kuracağınız bir ilişkinin bile sonsuza kadar sürmeyebileceğini bilmelisiniz.

 

Aranızdaki çekimin azalması, eşinizin size olan sevgisini sorgulamanıza neden olabilir. Azalan çekim yüzünden ilişkinizi sorgulamanız doğaldır ancak bu konuyu eşinizle açık bir şekilde konuşabilmelisiniz.

 

4. İstemeseniz Bile Sevginizi Göstermek Zorundasınız

 

İşler her zaman yolunda gitmeyecek. Bu yüzden de eşiniz sizi üzen bir şey yaptığında çocukça davranmak sizin için oldukça kolay olacaktır.

 

Böyle bir durumla karşılaştığınızda, hislerinizi reddetmeye meyilli olabilirsiniz ve şefkat göstermek istemeyebilirsiniz.

 

Bir evliliği ayakta tutabilmek için, bunu arzu etmediğiniz durumlarda bile gururunuzu arka plana itip sevginizi gösterebilmeyi öğrenmeniz çok önemlidir. Küçük, ufak tefek eylemler eşinizle aranızda gerginlik yaratabilir.

 

Bir tartışmanın ardından bir fincan çay veya kahve koyup eşinizle açık açık konuşmayı deneyin.

 

5. Evlilik Hayatı Bir Yolculuktur

 

4-mutlu-c%CC%A7ift.jpg

Eşinizle birlikte nihai sonuca ulaşarak, istediğiniz şeyi çoktan başardığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak evlilik zor bir süreçtir ve hem çift hem de birey olarak büyümek ve gelişmek için yardıma ihtiyacınız var.

 

İkinizin de duygularınızdan kurtulmak isteyeceğiniz zor zamanlarınız olacaktır. Duygularınızı ilişkinizi onarmak için kullanın, ilişkinize zarar vermeyin.

 

Eğer bunu yapabilirseniz evliliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Eşinizle açık açık konuştuğunuzda, ikinizin de gelişimine katkıda bulunacak çözümler üretebilirsiniz.

 

6. Çocuk Sahibi Olmak Evlilikte Gerginliğe Sebep Olabilir

 

Bir çocuk sahibi olmanın çok büyük bir güzellik olduğunu herkes bilir, ancak aynı zamanda ebeveynlik evlilikte çok zor olabilir. Çok mutlu bir evliliğiniz olsa da çocuk sahibi olduktan sonra eşinizle gerginlik yaşamanız mümkündür.

 

Bu nedenle çocuk sahibi olmak için uygun zamanı eşinizle konuşmak önemlidir. Bu süreç içinde evliliğinizi bir kenara bırakmayın.

 

Birbirinize zaman ayırın ve birlikte geçirebileceğiniz anların tadını çıkarmaya çalışın.

 

7. Fiziksel Temas İçin Duygusal Bağ Gerekir

 

5-cinsel-hayat.jpg

Bir çift için cinsel birliktelik, birbirinizi sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi göstermede hayati bir önem taşır. Bu bir sevgi verme ve sevgi alma şeklidir; cinsellik güç, güvenlik ve onay elde etme yöntemi değildir.

 

Eğer birliktelikte duygular da devreye giriyorsa, cinsel yaşamınızın evlilik sürecinde azalma olasılığı düşüktür. Ancak zamanla cinsel yaşamınız değişecektir ve bu normal bir durumdur.

 

İkiniz de karşılıklı his ve isteklerinize karşı açık ve saygılı olmalısınız.

 

8. Eşinizle Aranızda İletişim Yoksa Evliliğiniz Yürümez

 

Eşinizle konuşmak, bir şeyler paylaşmak ikinize de mutlu bir evliliğin tadını çıkarma olanağı sağlar. Sırlarınızı saklamak ve duygularınızı bastırmak yalnızca size acı verir ve ilişkinizin yıpranmasına neden olur.

 

Hislerinizi eşinizle yapıcı bir tutumla paylaşın. Bu ikinizi de mutlu edecektir. Evliliğinizdeki gerginlikler ortadan kalkacaktır ve dürüst olmak sizi de mutlu edecektir.

 

Evliliği yürütmek her zaman kolay olmayacaktır, bu yüzden de zor zamanları atlatmak için eşinizle güçlerinizi birleştirmeye ihtiyacınız var.

  • Like 1
  • Thanks 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

önce eş lazım :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
hacersş, 4 dakika önce yazdı:

İyi bir evlilik için sağır bir koca, kör bir kadın gerekir:D

abla ne yaptın sen bizde hepsi sağlam çok şükür :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benim rahmetli dedem sağırdı. Babaannemin de gözleri pek iyi görmezdi.  Ateşle barut gibi olmalarına rağmen 60 sene evliliklerini yürütmüşler. Bir ara babaanneme dedim,

-Vay be babaannem, 55 sene olmuş dedemle evleneli.

-Eeee, bana 55 milyon sene gibi geldi.

Dedem de konuya dahil oldu tabi.

-Yetkin'in ne işi varmış orada?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah ah ne güzel bizim rahmetliler sağ olsaydı 57 olacaklardı,:(

kayınvalidem (annem-babam) onlarınki 70 geçmiştir ne kadar bilmiyorumda ( 3 sene çocukları olmamış)görümcem 69 yaşında  Allah sağlıklarını daim etsin:clapping:

ee biz çerez 30 devirdik bakem...:D

Aile sırlarını döküyorum ortalığa çok ketum gördüm kendimiB|

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...