Jump to content
Renan

Kilo Problemi Telaşı Başladı...

Önerilen İletiler

Kilo problemi telaşı başladı

 

3_hd1.jpg?68959

 

Kilo problemi telaşı yapan kişilerin hata yaptıklarını belirten Dr. Fevzi Özgönül, kullandıkları zayıflatıcı kreme dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Dr. Fevzi Özgönül, "Yaz sezonu geldi bile ve herkeste bir kilo problemim var telaşı başladı. Bu telaş ise kişilerin hata yapmalarına yol açıyor. En kolay görülen yolu tercih ederek çeşitli zayıflama çaylarını, bitkisel karışımları kullanmaya başlıyorlar. Zayıflama için başvurulan haplar, çaylar, bitkisel destekler, yemek yerine geçen öğünlerin artık faydadan çok zararı olduğu halkımız tarafından anlaşıldığı halde yine de bu tür destekleri kullananlar azımsanmayacak kadar çok" dedi.

 

"NE OLSA KREM BİR ZARARI OLMAZ" DİYENLER DİKKAT

Dışarıdan sürülerek cilt altındaki yağlarda bir değişime sebep oluyorsa bitkisel bile olsa bir reaksiyona neden olduğunu ifade eden Dr. Özgönül, "Mantar da bitkiseldir fakat zehirler ve ölümümüze neden olur. Bahar aylarında çıplak ayakla otluk bölgelerde dolaşırken bacaklarımıza sürünen ısırgan otu benzeri bitkiler de rahatsız edici aşırı reaksiyonlara neden olabilir.

 

Bedeninizin verdiği tepkileri göz ardı etmeyin. Vücudumuzdaki bu tür reaksiyonları masum kabul etmek ve yağlı bölgelerimizi düşman kabul ederek onların bir an önce kaybolması için bu reaksiyonlara katlanmak kendi vücudumuza zarar verdiğimiz gerçeğini değiştirmez. Bazen bedenimizin verdiği buna benzer tepkiler ileride organ hasarlarına kadar varabilen sonuçlar doğurabilir" açıklamalarında bulundu.

 

Liposuction ve benzeri radikal uygulamaların, lazer ve radyofrekans uygulamalarının geçici sonuçlar verdiğini kaydeden Dr. Özgönül, "Hatta bazı uygulamaların kalıcı hasarlara bile neden olduğu ortadayken, bedenimizi riske atmanın bir anlamı olmaz. Siz siz olun, geçici çözümler için, zaten krem ne olacak nasıl zarar verebilir ki demeyin. Sağlıklı beslenmeyi ve beden aklınızı kullanarak bedeninizi güçlendirin ve istenmeyen yağlardan yavaş fakat kalıcı olarak kurtulmayı seçin. Güçlü bir beden şişman olmaz ve lüzumsuz yağlanmaz" şeklinde konuştu.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya sen de katıl!

Yorumunu şimdi yazıp, daha sonra üye olabilirsin. Eğer zaten üyeysen, GİRİŞ YAPI ve yorumunu yaz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Yeni Oluştur...