Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Sosyal Medya Ağları Gitgide Birbirine Benziyor!..

Recommended Posts

Sosyal medya ağları gitgide birbirine benziyor!

 

22020-650x315.jpg

 

WhatsApp, Messenger, Instagram, Facebook ve Snapchat gibi popüler sosyal ağlar her geçen gün birbirine benziyor. Peki bu durum nereye kadar böyle gidecek?

 

Sosyal ağ platformları hepsi bir arada deneyimi sunmak adına yaptıklarıyla kendi benliklerinden çıktı. Sosyal ağların birbirinden farkı kalmamasıyla birlikte her geçen gün birbirlerinden "ödünç aldıkları” özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkıyor olup diğer yandan sosyal ağlar kullanıcılarına hepsi bir arada deneyim sunmak isterken kendi farklılıklarını kaybetmeye başladı.

 

Recode'un hazırlamış olduğu habere göre özellik kopyalamak son zamanlarda firmaların rekabet ortamının içinde bulunduğu alışkanlıklar haline gelmiş durumda. Hali hazırda durum böyle olunca her bir uygulama daha fazla özellik sunmak amacıya kendi benliğini kaybediyor.

 

Özellikle sizinde bildiğiniz gibi Facebook, Snapchat kopyası özellikleri kendi bünyesinde bulunan Instagram'a, WhatsApp'a ve Messenger'a getirmesiyle eleştiri toplamaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar tarafından beğenilse de çoğunluk gereksiz hikayeleri her yerde görmekten sıkıldığını belirtiyor. Özellik kopyalamaksa son dönemde birbiriyle rekabet eden sosyal ağların alışkanlığı haline gelmiş durumda olup Facebook, Snapchat'ten kopyalamış olduğu birçok özellikle dikkat çekmeyi başarıyor.

 

Şirketin çatısı altında bulunan WhatsApp, Messenger ve Instagram da bu durumdan gayet etkileniyor. Gizli mesajlaşma, kaybolan gönderiler, haber akışı, canlı yayın, hikayeler gibi özelliklerin sosyal ağlarca nasıl ortak kullanıldığını yine Recode, görsellerle göstermiş. Dilerseniz bu görüntüden bakabilirsiniz.

Social_media_copy_cats_01.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...