Jump to content
Renan

Çekirdeğinden Limon Ağacınızı Yetiştirin...

Recommended Posts

Ben narenciye bölgesinde yaşıyorum, bu şekilde verimli bir limon ağacı yetiştirilecek olsa buradaki herkes fidanı limon çekirdeğinden yetiştirir..

Limon ağacı, turunç çekirdeğinden çıkan fideyi aşılayarak elde edilir.. Portakal, mandalina vs. hepsi turunç fidesinden aşılanır..

• Like 2

Hayallerimizin üstüne limon sıkmasan olmazdı...:laugh: Aman ya bizimki evde balkonda yeşillik olsun. Mesele limon değil dermişim...:D

• Like 1

Kumkuat yada kamkat tadı pek güzel değil ama çok faydalı bir meyve, bana kabuğunu soymadan ye demişlerdi. Limon fidesiyle beraber onu da almıştım ama ikisini de yaşatamadım. :wallbash:

Sıcak iklimlerde dışarda yetişiyor  ama ben evin içinde koca saksıları oradan oraya taşıdım durdum, her şeyi denedim olmadı. En iyisi sıcak iklim bitkileri sevdasından  vazgeçip kendi oturduğumuz yere uygun bitkiler seçmek galiba. 

• Like 1

Renan, 2 saat önce yazdı:

Onu da genelde süs olsun diye dikiyorlar sanırım...:)

Yoo meyvesi oldukça faydalı, diyabet hastaları tüketiyor..

• Like 1

sevilay32, 1 saat önce yazdı:

Kumkuat yada kamkat tadı pek güzel değil ama çok faydalı bir meyve, bana kabuğunu soymadan ye demişlerdi. Limon fidesiyle beraber onu da almıştım ama ikisini de yaşatamadım. :wallbash:

Sıcak iklimlerde dışarda yetişiyor  ama ben evin içinde koca saksıları oradan oraya taşıdım durdum, her şeyi denedim olmadı. En iyisi sıcak iklim bitkileri sevdasından  vazgeçip kendi oturduğumuz yere uygun bitkiler seçmek galiba. 

Ben yedim hoşuma da gitti, evet kabuğuyla yeniliyor..

• Like 1

İnternette kamkat fidan satışlarını görmüştüm. Bir dahaki bahara artık...:)

• Like 1

Biraz pahalı fiyatları , onun için ölünce daha çok üzülüyor insan :)  Meyve düşünüyorsanız çilek yetiştirebilirsiniz  saksıda,  balkonda  böğürtlen ve ahududu da oluyor, nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama.  Fiyatları da kamkata göre çok daha uygun. 

sevilay32, 8 dakika önce yazdı:

Biraz pahalı fiyatları , onun için ölünce daha çok üzülüyor insan :)  Meyve düşünüyorsanız çilek yetiştirebilirsiniz  saksıda,  balkonda  böğürtlen ve ahududu da oluyor, nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama.  Fiyatları da kamkata göre çok daha uygun. 

Ben 10'ar liradan sözünü aldım 2 tane kamkat fidanının..