Jump to content
  • 0
Tuana

Allahıma Çok Yalvardım Ben Şimdi Ne Yapacağım :( Bu Kadar Muhtaç Olmamıştım. Korkuyorum :(

Question

Arkadaşlar durumumun acizliğini nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Lütfen beni kırmayın Allah şahit... Eşimle ben büyükşehirden taşınarak turizm bölgesi olan küçük ilçede tüm birikimlerimi satarak otel aldım. Büyük umutlarla aldığımız otel en başından beri hiç uğurlu gelmedi. Nasıl bir lanetse nasıl bir uğursuzluksa çok zor geçindik. Satmaya çalıştık olmadı. Birileri bu oteli bize kiralayın biz işletelim dedi bunu kabul ettik. Tam Allah'ıma şükürler olsun borçlarımızı ödeyecek, eve ekmek sokabilecek duruma geldik dedik bir olay oldu. Bayramda tüm odanın tutulduğu otelde müşteriler keyifle günü geçirmekteydiler. Onların isteğiyle kiracılar müzikli çalgıcılar getirmişler. Herkes eğlencede iken otelin bulunduğu köyün halkı kadın-çocuk ellerinde sopa ve silahlarla oteli bastı :( Polis geldi onları ikna edemedi. Köy halkı "müzik istemiyoruz dans edilmesin kapatın burayı yoksa yıkarız sizi de öldürürüz" tehditleri savurdular polisin önünde :( Şoka girdik. Üst makamları aradık onlar da halkın isteğiyle otelimizi kapattırdı. Yalvardık yakardık yapmayın etmeyin bakın biz Allah'a hep şükrederiz çok dardaydık çok sevdiğimiz otelden gelecek ekmek paramızla borçlarımızı ödeyecektik bunu bize yapmayın diye ağlaştık ama bu kadar mı kötü olur insanlar bu kadar mı kalpleri kara :( Üst makamlar halkın kışkırtmasıyla otelimizin ruhsatını iptal ettirmeye çalışıyorlar... İnanın günlerdir ağzımıza lokma koyamıyoruz ev sahibimiz ödeyin kirayı diye bastırıyor alacaklar alacaklarını istiyor yok durumumuz diye anlatıyoruz ama anlatamıyoruz. Korkumdan 1 gün konuşamadım kekelemeye başladım o kadar kötüyüm.. Ki ben böyle insan değildim. Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalıştım ama aracı olan insanlar bile kırdılar bizi hatta çok afedersiniz milletvekiline çok yakın biri "müzikten danstan otel mi kapanır be fuhuş yapıyordunuz" herhalde diye terslediler bizi.. Allah onları ıslah etsin. Müzik günah mı? Çalgıcıların ekibinden gelen dansçının müşterilerle dans etmesi günah mı? Biz ne yaptık ki? Bu yüzden otelimizi ekmek teknemizi niye kapatıyorlar ki :( Keşke o gün beni ve eşimi vursalarmış da bu acizliği, korkuyu yaşamasaydık..... Benim gizlim saklım yok herşeyimle ortadayım. Bu saatten sonra bir çözüm bulunmazsa başıma ne gelecek Allah bilir... Allahtan başka kimsem kalmadı korka korka o kadar dua ettim ki... Dayanacak gücüm kalmadı. Ben engelli bir insanım eşim benim engelimi tamamlayan bir insan... Biz insan öldürmedik kimseyi incitmedik kimsenin hakkını yemedik yedirdik içirdik. İsyanım yok da ama biz bunları hak etmedik çok üzgünüm...

• Like 1

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Burası neresi çok merak ettim. siz kiraya verdiğiniz kişiler mi çalgıcı getirmiş birde olayı anlamaya çalışın köyden birisi işe girmek istedi kabul etmedinizde iftiramı atıyorlar...

Neyse siz önce sakin olun ağzı dualı insanlarsınız madem Allaha sığının çünki en büyük mertebe o,

birde tövbe edin, nas felak bol okuyun tövbe süresi son ayetini günlük 100 adet okuyun..hala korkuyorsanız 1000 tebbet okuyup üstlerine üfleyin... bende dua ediyorum Rabbim Allahümme ya fettah ismi hürmetine ferahlıklar versin.

• 0

Açık yazamıyorum özelden söyleyebilirim çünkü bizi tehdit ettiler yerimizi haber yaptırmayın diyerek :( Evet kiracılar getirmiş müşterilerin isteğiyle.. Ortada bir komplo teorisi gibi bir şey dönüyor... Köyden çalışan oldu ilçeden de ama işini yapamayanlara nezaketle onlarla artık çalışmayacağımızı belirttik. İftira atan olmuş da olabilir bilemedim duymadık bir şey...Dediklerinizi uygulayacağım hacerş kardeşim dayanabilirsem...

• 0

Birşeyi çok isteyince bazen gözümüzü karartıp ne olursa olsun diyoruz. Halbuki hayirlisiysa olsun desek başımıza gelecekleri belki engelleyebiliriz

Benim tavsiyem ne satilsin ne is yapsin diye dua et. Allahın hakkimda ne hayirliysa otel o şekilde olsun diye dua et. Yuceler yucesi seni bulunduğun kötü durumdan hiç ummadigin bir şekilde kurtaracaktır.

• 0

Teşekkür ederim berresu kardeşim onu yapıyorum Allah'ım bizim için doğru ne ise yardım et diyoruz umudum nefesim aklım tükenmek üzere.. Bir mucize diliyorum :'(

Birşeyi çok isteyince bazen gözümüzü karartıp ne olursa olsun diyoruz. Halbuki hayirlisiysa olsun desek başımıza gelecekleri belki engelleyebiliriz

Benim tavsiyem ne satilsin ne is yapsin diye dua et. Allahın hakkimda ne hayirliysa otel o şekilde olsun diye dua et. Yuceler yucesi seni bulunduğun kötü durumdan hiç ummadigin bir şekilde kurtaracaktır.

• 0

Benim bir komsum var cok dili duali surekli hac ya da umreye gider.. birgun bana kizi; "senin surekli olumsuz olaylar basina geliyor bunların dagilip yolunun acilmasi niyetine bir kurban kes biz oyle yapariz" demisti. Ama bunu herkes yapamayabilir demistim sohbet sirasinda o da bana yapamayan da bunu adar, o rahata erip yapmayi nasip et die dua eder demisti. Zaten adak tamami muhtaclara dağıtıldığı icin bu hayır illaki sahibine faydali olur demişti. Bana mantikli gelmisti sizinle de paylasmak istedim....

Yolda az ya da cok para bulduklarinda düşüren kişinin adina sadaka olarak birine verirler.. ben cok guvenirim onlarin tavsiyelerine....

Edited by hera
  • Like 2

• 0

Üzülme. Hepimiz dua ederiz ben de ederim. 100 rekat hacet namazı var gece yarısından sonra kılabilirsen kıl. Kılamazsan eşin kılsın. Inşaallah çözülür. Allah tan iste elinden geleni yap. Kendini bırakma. Allah yardımcın olsun. Üzülme. Içinde can oldukça dayanacak gücün var demektir. Allah çok büyüktür. Seni darda koymaz. Mutlaka mertebeni yükseltecek bu yaşadıkların acıların. Üzülme. Biz de dua ederiz.

• 0

Selamünaleyküm 

Güzel kardeşim sen lanet okuyup uğursuz dediğin o otelden hayır bekleme...seni üzmek için söylemiyorum. . Resul-u Zişan efendimiz (S.A.V) den rivayet edileni söylüyorum. ..tövbe et ve Allah Celle Celaluhu. dan otelinizde hayrını ve müşterinin bereketini iste. ..ümitsizliğe kapılmak Allah'ı yok saymaktır tövbe haşa....