Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Vücut Tipine Göre Giyinmenin Püf Noktası...

Recommended Posts

Vücut tipine göre giyinmenin püf noktası

 

vucut-tipine-gore-giyin-9450573.Jpeg

Kısa boylu olanlar

 

Bunları giyin: Kısa boylu olanlar bunu dert etmesin. Ten rengi stilettolar, dar paça pantolonlar, boyuna çizgili kumaşlar ve şapkalarla olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Baştan aşağı tek renk giyinmek size her zaman avantaj sağlar. Eğer vücut oranınızda bariz bir problem yoksa zıt renkleri de bir arada kullanabilirsiniz.

 

Bunları giymeyin: Bol paça pantolonlar, kapriler, babetler, kolsuz diz altı elbiseler sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir. Hele bir de kilonuz varsa bu parçaları asla almayın.

 

vucut-tipine-gore-giyin-9450575.Jpeg

Büyük göğüslüler

 

Bunları giyin: V yakalı yarasa kollu bluzlar, kolsuz, kare veya havuz yaka elbiseler giyin. Göğüs küçültücü çamaşır tercih edin.

 

Bunları giymeyin: Dar gömlekler, bele oturan ceketler, göğüslerinizi bastırarak çirkin bir görüntüye neden olur. Ayrıca bisiklet yaka kısa kollu tişörtlerle de kilolu görünebilirsiniz.

 

vucut-tipine-gore-giyin-9450576.Jpeg

Geniş kalçası olanlar:

 

Bunları giyin: Pantolon seçiminiz çok önemli! Kalçanıza göre aldığınızda belinize büyük, belinize göre aldığınızda kalçanıza dar olabilir. Bunun için markaların kalça şeklinize uygun modellerine göz atın. Kot pantolonlarda cepli, koyu renk ve yüksek belli modelleri tercih edin.

 

Bunları giymeyin: Dar kot pantolonlar, düşük beller, kısa dar tişörtler kalçalarınızı daha çok vurgulayacağı için uzak durun. Ayrıca sentetik ve yüzde yüz keten kumaşlar da tercih etmemelisiniz.

 

vucut-tipine-gore-giyin-9450577.Jpeg

Kollarınız kalınsa

 

Bunları giyin: Yarasa ve karpuz kollu bluzlar kollarınızın kalınlığını gizler. Özellikle omzu açık, salaş tişörtlerle dikkati kollardan rahatlıkla uzaklaştırabilirsiniz.

 

Bunları giymeyin: Kolsuz ve kısa kollu bluzlar, kalınlığı daha çok vurgulayacağı için uzak durmanız gereken parçaların başında geliyor.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...