Jump to content
PALAUDIS

15 Temmuz Darbe Girişimi ve Açıklanmayanları

Recommended Posts

Bir senedir süre gelen olaylar ve yıl dönümüne bir kaç gün kalan "15 Temmuz Darbe Girişimi" hakkında gözden kaçan, göze çarpan ve açıklanmayan veya açıklanamayan gerçekleri, gizlenenleri bir sıraya koyup soruları ve sorunları sizinde görmenizi istedim. Bir çok yandaş medyada çıkan saçma sapan ve belgesiz soyut haberleri es geçiyorum. Kulaktan duyma yazılar bana göre muammadan öte değildir.

Geçmiş darbeler 27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Eylül 1980 darbelerinde Halk sabah uyandığında darbe olduğunu öğrenmiştir. Gece vaktinde olan darbeler sadece ülkemizde değil dünyanın bir çok ülkesinde gerçekleşmiştir. Şimdi "15 Temmuz Darbe Girişimi" hakkında kafamıza takılan olaylar zincirini ve cevaplarını hep beraber "Mantıklı" bir şekilde arayalım...

1. Darbe neden 22:00'da herkes TV başında, uyanıkken yapılmaya kalkışıldı? Diyeceksiniz ki; Saat 03:00'te planlanmış ama deşifre olduğu için erkene alındı!

Madem deşifre oldu. Neden sadece Ankara ve İstanbul'da darbeye kalkışıldı diğer illere sıçramadı hatta umursanmadı bile! Göz altına alınan darbeci komutanlar, tüm Türkiye'den toplanmadılar mı? Neden koskoca ülkenin sadece 2 ilinde darbeye kalkışıldı? Darbe girişimlerinde tüm ülkede eş zamanlı olarak Askerin sokağa inmesi gerekmez miydi? Elbette öyle olmalıdı!

2. Erdoğan ; Öğleden sonra TSK'da bir hareketlenme olduğu" bilgisinin kendisine verildiğini bir programda kendisi dile getirdi. Başbakanda saat 15:00'te darbe girişiminin deşifre olduğunu söylüyor. Peki; Neden tedbir alınmadı?

3. MİT'in bu girişimden haberdar olup Erdoğan'a bildirmeme olasılığı var mı? Hakan Fidan'ın Erdoğan'a haber vermemesi mantıkla çelişir! Başbakan ve Cumhurbaşkanı MİT'in kendilerine haber vermediğini söylediler. Hatta 14 Temmuz 2016 tarihinde Genelkurmay ve MİT özel kuvvetler komutanlığında 18:30 - 00:30 arasında 6 saat olarak belirlenen bir konuşma geçmiş ama gizli kalmıştır. Bu İddanamelerde de geçmiştir.

Erdoğan diyor ki;

"16:30'da eniştemden telefon aldıve bu telefonda İstanbulda bazı sıkıntılar var. Mit müsteşarımızı aradım ulaşamadım. Genelkurmay başkanımızı aradım ulaşamadım"

Binali diyorki bir programda diyor ki;

"Genelkurmay başkanıda, Milli istihbarat teşkilatı başkanınada sordum tatmin edici bir cevap alamadım"

Öyle ise neden Hakan Fidan görevden alınmadı ve halen görevi başında?

TSK; MİT tarafından 16:00'da uyarıldıklarını; Hakan Fidan'ın 16:30'da Genelkurmaya gelerek TSK'da darbeyle ilgili durum değerlendirmesi yaptığını açıkladı! Erdoğan ise farklı saatler söyleyerek eniştesinden öğrendiğini söyledi.

Erdoğan o saatlerde TV'lere açıklama yapsa, halkı meydanlara çağırsa darbe teşebbüsü oluşmayacak ve asker kışladan çıkmayacaktır. Yüzlerce insan ölmeyecekti. Neden sustu?

Bu arada; Darbe girişimine toplam 1200 asker katılmış. fakat 151 General, 10bin asker tutuklu?

4. Halkı meydanlara çağırmak için darbe teşebbüsünü yada kendi değimiyle ; Allah'ın lütfunu mu bekledi? Neden açıklamayı saatlerce geciktirdi. 16:30 civarında eniştesinden bu haberi aldığını söyleyip tatiline devam etmesi garip değil mi? ve yüzlerce insanın kanı nereye bulaşmış oldu.

Bu konuşmalara hakkında videolar bolca internet üzerinde vardır. site kuralları gereği buraya ekleyemiyorum malesef.

5. Askerler 21:00 sıralarında tanklar ile köprüye nasıl gidebildiler? Deşifre olmuş bir darbe girişimini MİT takip etmiyor muydu? Erlerin kışla dışına çıkmasına göz göre göre neden fırsat verildi? Kışla önlerini kapatmanız gerekli değil miydi?

6. Genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarının hiç biri darbeci değildi. Onlarla görüşerek erlerin dışarı çıkmaması ve F16'ların havalanmamasının tedbiri alınması gerekmez miydi? Bomba yüklü F16'lar, savaş helikopterleri deşifre olmuş bir darbe girişimine nasıl kalkabiliyor?

7. Erdoğan'ın kendisi için seçtiği, en çok yanında bulunan insanlardan biri olan ve CB'na zarar düşüncesi olsa; bunu daha önceen defalarca yapabilecek olan başyaverinin darbeci olması normal mi? Savunmalarda başyaveri darbeci olduğunu kabul etmiyor. Ama bu önemli değil. Havuz medyasının dediğini doğru kabul eden bir millet oldu Türkiye.

8. Darbe girişimcileri Türksat'ı elegeçirip tüm TV yayınlarını engelleyebilecekken ve TİB'i işgal edip İnterneti istedikleri gibi ayarlayabilecekken bunu neden yapmadılar. CB,BB,Bakanlar defalarca TV'ye bağlandılar. Halkı sokağa çağırdılar. TV ve İnternet kesilmedi. Darbeye kalkmışsın ve sadece göstermelik olarak bir kaç TV'ye asker yollamışsın. Kritik yerlere 1 rütbeli 5 asker gitmesi normal mi?

9. TSK'nın 16:00'da öğrendiği darbe girişiminin haberini Kuvvet komutanlarına bildirmeme gibi bir olasılık var mı? Tüm Kuvvet komutanları bu bilgiye rağmen nasıl esir alınabiliyorlar? ve darbe haberini alan komutanlar nasıl düğüne falan gidebilir?

HKK, maskeli kişilerce düğün basılarak alınıyor. Genelkurmay başkanının ise sabaha karşı kurtarıldığı söylendi. diğer kuvvet komutanları ise 2 gün sonra göründüler. peki Darbe girişimi kime yapılmıştı? hiç bir siyasi kimliği olan insan rehin alınmıyor. sadece askerler alınıyor? ilginç!

TSK'ya mı? Hükümete mi? darbe yapılmak istendi!

10. Erdoğan darbe girişiminden 1 hafta neyle meşguldü? ortalıkta hiç görünmedi? oysa her gün bir TV kanalında muhakkak görünen birisiydi.

11. TRT'den bildiri yayınlayan "Yurtta sulh konseyi" kimlerden oluşuyor? Darbenin başında kim vardı? uzun zaman sonra açıklamalar geldi... Şaşılacak durumdu...

Hava kuvvetleri komutanı Akın Öztürk mü? TSK ve Akın Öztürk'ün ifadesi bunu yalanlıyor. Türkiye'deki Generallerin 3'te biride paralel yapıyla çok mücadele ettiğini söyleyen eski komutanın peşine mi takıldı?

Anadolu ajansı önce Akın Öztürk'ün darbeyi itiraf ettiğini belirtti. Akın Öztürk'ün ifadesi internete düşünce AA kedini yalanladı. Tutuklanan komutanların tamamına yakını darbe girişiminden haberdar olmadığını ifade etmiştir. İşkence gördüğü her hallerinden belli olan askerlerin havuz medyasında dillendirilen itiraflarına ne kadar inanabiliriz?

Esas mesele alt rütbeli az sayıda bazı subayların darbe yaptıklarını sanması değil. Üst taraftan bu emrin kimden geldiğidir. Az sayıdaki askere yalanlar söyleyerek kışladan çıkarılıp kanlı eylemler gerçekleştirilmesinin ilk emirini kimler verdi? Bunların açıklamaları gelmekte ama Araştırma komisyonunun darbe girişimi gecesinde esir alınan GK ve Hakan Fidanı ifadeye çağırmaması garipsendi. ve son olarak meclise verilen önergeler bile reddedildi!

Ülkedeki 350 generalin 140 tanesi göz altına alındı. darbe paralel işi ise bu 140 generalin bağlantılarının tek tek açıklanması gerekli değil mi?

Bir asker yaklaşık 40 yılda General oluyorsa; bu komutanların 40 önce varlığı olmayan bir cemaat'en çıkması anormal değil mi? Açıklama yok üstü kapatılmaya çalışılan darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşırken CB'nin yaptırdığı afişlerde 15 Temmuz Destanı ismi abes olmuyor mu? ki resimlerine değinmiyorum daha!

12. Drbe girişiminin ilk saatlerinde 2. ve 3. ordu komutanları; Kışladan çıkan askerlerin hata yaptıklarını, kışlalarına geri dönmelerini istediler. Hatta canlı yayında bunu söylediler. Fakat sabah darbe girişiminden dolayı gözaltına alındılar? sebep?

13. göz altına alınanların cemmat bağlantıları nereden bulundu? o listeler nasıl ele geçirildi? kimlerin isimleri var? açıklama Türk halkına yapılmadığı gibi hükümetteki fetoşa yakın bilinen ve dillerinden düşürmedikleri hoca efendilerinin bağlantılı olduğu isimler neden sorgulanmadı ve görevlerine devam etmektediler?

14. AYM ve HSYK üyeleri savcılık talimatıyla alınamaz bilinirken kimler gözaltına alındı araştırınız. Hukuk adalet askıya alındı mı yoksa?

15. F16'ları kimler kullanıyordu? 22:00 sıralarında alçak uçuş yapan bu F16'lar 02:30'da Meclisi bombaladılar. 4.5 saat neden bu uçaklara göz yumuldu? Türkiyenin muhtelif yerlerinde 100den fazla uçağımızın olduğu bilinmekte.

16. Meclise ve halka ateş eden darbe girişimcileri TRT'de yayınladıkları bildiri ile çelişkili değil mi? bu olay girişimin engellenmesine malolur durum olduğu akıl edilmedi mi?

Vur emrini kim verdi? konuşma kayıtları olmaksızın yazışmalar gösterildi.

17. Darbe girişiminin amacı hükümeti düşürmek ve RTE yi ele geçirmek ise niçin sarayın sadece bahçesine ateş ettiler? bu amaç nedendi? ama aynı katiller meclisi bombaladılar. ama savaş resimlerinde bomba atılan ve hatta tatbikatlarda gösterilen eğitim/gösteri videolarında bir bomba bir binayı yok edebilecek güçte iken küçük bir yer tahrip oldu. sadece 2 kolonun açıldığı görülüyor.

18. Binlerce çalışanı ve Ağır silahlı korumaları olan Sarayın 3 rütbeli 13 er toplamda 16 askerin basmaya gitmesi ve onlarında girişteki polislerce gözaltına alınması normal mi?

19. Havada darbe girişimcisi F16lar varken ATATÜRK havalimanının darbe girişimcileri tarafından işgal edildiği bilinmekteyken RTE neden marmaristen istanbula geldi. RTEnin uçağına yaklaşan darbe girişimcisi ve Dünyadaki En iyi pilot olarak kayıtlara geçen bir pilotun tanımaması ve geri dönmesi uzaklaşmaya zorlamaması garip bir olay değil mi?

Halka ateş edebilecek kadar gözü dönmüş. bomba atacak kadar hainleşmiş birisi neden yolcu uçağınada ateş etmesin değil mi? gariplikler böyle devam ediyor.

20.RTE havalimanında açıklama yapıyor. Havalimanın üzerindede F16lar uçuyor. o havalimanına normal yolcuların dahi inmesine ve kalkmasına izin vermemek için değil mi? peki tehditkar tavırda ve halka ateş edecek kadar adileşen bir darbeci topluluğundan kimse pilota durumu anlatmamış mı? garip değil mi yani? konuşma veya yazı hiç bir şey görmedik bu konu hakkında...

21. F16ları atlatıp geldikleri Havalimanındaki açıklamada ölümden dönmüş bir insan olarak RTEnin yanında sevgili damadı Berat Albayrak var ve çok rahat. RTE şu sözleri söylerken ;

Bu hareket bize Allahın bir Lütfudur

Peki sevgili Damat ne yapıyor ... rahat olduğu kadar sevinerek gülümsüyor. peki bu lütuf hakkında bizim bilmediğimiz neler var ? kim ne biliyor da bu kadar rahat olabiliyor. Üstlerinde darbe girişimcisi F16 uçuyor hatta bombalama ihtimali var.

22. 6 saate yakın uçuş yapan F16ları vurmak için hiç bir girişim yapıldı mı? O F16lara ne oldu? daha ilk dakikalarda düşürülmeleri gerekmez miydi?

23. Fetö soruşturması kapsamında 30 yılda yapılacak tasviyenin 1 günde yapılması doğal mı? hiç alakası olmayan insanlar mağdur durumda bırakıldı. Gözaltına alınan tutuklanan ve işten atılan kaç günahsız olduğunun farkındamısınız?

24. Tasfiyede "15 temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma" sebeb olarak gösterildi. 48 saatte 50binden fazla insan nasıl soruşturuldu? bunlarda mit fişlemeleri mi kullanıldı? listeleri kim nasıl ne zaman hazırladı. göz altına alınan tutuklanan insanlar var ve suçları abuk sabuk olaylara bağlı. mesela bankasya! Rasim Ozan Kütahyalı bankasya kredisi ile villasında oturması ve fetoşa yazdığı yazı (fetullah gülene açık mektup) dahi kurumadı! ama herif serbest. ama başkası içerde.

25 OHAL neden çıkarıldı? Türkiye büyük tehlike atlatmış iken KHK lar ile yönetmek arzusuna nail olmak için mi çıktı? FETÖ davasına ilişkili olmayan bir çok meclis onayından geçmeyecek kararları kaçırmak için mi? darbe girişiminin hemen ardından çıkarılan askeriye kararları , enerji kanunları vs vs önceden hazırlanmış gibi bir izlenim vermiyor mu? hiç bir akplide çıkıp hayırdır demiyor. yine gariplikler burada devam ediyor. Resmi gazetede son 1 yılda çıkan kanunları ayrı olarak sizinle paylaşacağım burada.

26. darbe girişimi sonrasında intihar ettiği söylenen askerler intihar mı etti öldürüldüler mi?

mesela darbe girişimi gecesi tank üzerinde görüntülenen eski emniyetçi Mithat Aynacı'nın videosunu kim çekti? asker kılığına girmiş darbe girişimcisi bir emniyetçi kendini gizler mi? teşhir mi eder?

27. Cemaat karşıtı kaç Türk vatandaşı var ülkede? sayılamayacak kadar çoktur. düşman olarak bilenlere çoktur. sizce başarılı olma ihtimali varmıydı? elbette yoktu. bildim bileli cemaatlere uzak durmuşumdur.

28. geçmişte. paralel yapı ve 17/25 aralık araştırılsın denmiş akp meclisteki çoğunluğunu kullanarak reddetmişti. darbe girişiminin siyasi ayağı araştırılsın dendiği günümüzde gene reddedildi? neden? bir ucu dokunacak olmasından mı?

Hadi şimdi bunları tartışalım...

Tartışmanın pek bir yere varacağını düşünmüyorum affınıza sığınarak. Şöyle bakın, karşınızda öyle bir "katı gerçeklik" inşaa edilmiş ki, aynı alan, aynı yoğunlukla, farklı zamanlarda hem 170 bin, hem 2,5 milyon kişiyle doldurulabiliyor. Birşeylerin tartışılabilmesi de lütuftur ve asgari şartlar gerektirir.

• Like 2

AYLİN yazdı:
Tartışmanın pek bir yere varacağını düşünmüyorum affınıza sığınarak. Şöyle bakın, karşınızda öyle bir "katı gerçeklik" inşaa edilmiş ki, aynı alan, aynı yoğunlukla, farklı zamanlarda hem 170 bin, hem 2,5 milyon kişiyle doldurulabiliyor. Birşeylerin tartışılabilmesi de lütuftur ve asgari şartlar gerektirir.

Ama yandaşları uyanmıyor bide gülüyor. İyi adam diyorlar hala...

Tüm dünya darbelerini araştırın;

Bir darbe başarılı olursa ne olur.

1 . Ordu yargı emniyet dizayn edilir

2. Ünv dizayn edilir

3. Darbe anayasası yapılır.

Tek eksik var :) O da yazı sonunda "İmza; Fethullah Gülen" olmaması.

"Darbe yok, bu Tayyip'in oyunu" diyen, ya fetöcüdür, ya da düşmanımın düşmanı dostumdur diye sapkın bir akılla fetö sempatizanıdır.

Ordan burdan saçma sapan gazetelerin gazete başlıklarını alıp, kanıt diye burada kopya yapıp kendi aklınızla alay etmeniz çok yakışık olmuş.

Ya evet aynen, Akparti'ye oy verenlerin IQ'si 85%'in altında :) Senin IQ'nü yesinler :)

İnsanlara hakaret etmeyi bırakın, akparti'ye oy verenler makarnacı, IQ'sü düşük, yok nemalanmıştır diye saçma sapan yorumlar falan, çocuk musunuz siz?

İlköğretim çocuklarında bile böyle seviyesiz tartışma, mesnetsiz suçlama olmaz, ha gerçi keşke çocuk olsanız!.

ABD CCTV'de bir program vardı, ABD'li Büyükelçi de bu sorulara muhatap oldu, kendi ülkesini eleştirdi," evet bir darbe olmuştur, ve sorumlusu Gülen'dir" dedi, ama "başaramamalarının sebebi, ülkenin orta sınıfının arkalarında olmamalarıydı" dedi.

O "Orta sınıf" dediği,ülkenin bel kemiği, hani"IQ'sü düşük" dediğiniz, hani Atatürk'ün "Köylü milletin efendisidir" dediği kesim ve bir kısım sanatçı bozmalarının"Köylünün oyu ile benim oyum bir mi?" dediği kesim! Allah sizi bildiği gibi yapsın, ne diyeyim ki başka!

Yok yani şu siyasi konulara yazmayacağım diye kaç kez kendi kendime telkinde bulundum, ama bakıyorum hakaret etmeyi yorum sanan üyeler var! "Cevapla" butonunu "Hakaret et" diye mi algılıyorsunuz? Nedir bunun sebebi?

Edep ya hu!

• Thanks 1

Valla ege, ben on senedir aynı şeyleri yazıyorum, Fetö mu diyorsunuz daha önce başka şeylerde deniyor muydu beni ilgilendirmiyor.kendimi bildim bileli de pkk için aynı şeyleri düşünüyorum. Onu, senkronize olarak iki üç senede bir fikir değiştirenlere söyleyeceksiniz bu bir. Muhalefet eden herkes fetöcü, pkklı ya da vatan haini mi oluyormuş. Bu yaftalamaları aynen böyle düşünenlere iade ederim. İnsanlar kısılmış seslerini nerde duyurabiliyorlarsa orda birşeyler anlatmaya çalışıyorlar, mesele dinlemek, duymak. Sadece sesi yüksek çıkıyor diye kimse haklı olmuyor, görüyoruz. kimsenin bir dediği bir dediğini tutmuyor zirvede.

Atatürk'ün bahsettiği köylüyse, evet milletin efendisidir, kalanlar varsa hâlâ da öyledir. Burda zeka seviyesinden bahsetmiyoruz, ya da öyle bir cehaletten de bahsetmiyoruz. En cahil insan bile doğruyu yanlıştan ayırabilir, aklı kirlenmediği için.. bağnazlık ve küfre düşmek ayrı şey. Ben akit gazetesinde lisans, sabah'ta yüksek lisans yapmadım. yapsam da dün yazdıklarını okur, sonuçtan önce " durum neden bu hale geldi?" diye düşünürdüm, şükür edep nedir biliyorum çünkü.

• Like 1

Muhalefet etmek mi bu? O soysuz Fetö'cülerin yaptıklarını, Fetöcülerin hazırladığı sorularla kanlı vahşeti yok saymaya çalışmak muhalefet etmek mi? İnsanların zekasını aşağılamak muhalefet etmek mi?

Biz cehaletten, zeka seviyesinden bahsetmiyoruz diyorsanız, konuda yazılanları okumadığınızı mı düşüneyim?

O değil de, sizler nasıl bu hale geldiniz, en çok da ona şaşırıyorum.

• Like 1

O kadar şey yazmissin o soruların cevabını bilemem tek bildiğim. Darbe gecesi Tayyip o uçağa bindiğinde tüm sevdikleri yanındaydı karısı çocukları torunları. Istediği ülkeye gidebilirdi veya o uçak Istanbul a geldiğinde oldurulebilirdi ama O Istanbul a geldi ve o telefon konuşmasıyla darbe durdurdu. Yani bu kadar nankör olunması beni uzuyor. Eğer o uçak başka bir ülkeye inseydi du an bizde Suriyeliler gibiydik. Bizi istemeyen insanların ülkesinde ekmek derdindeydik. Çok şükür Reis kendi cami pahasına bizim rahatimizi bozmadı. Allah ondan milyon kere razı olsun ayağını taşa degdirmesin

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Şimon Perez'e bir çıkışı vardı. "Sesinizin yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisi gereğidir" diye. 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında "Nasıl ve Neden?" sorularını yönelttiğimizde aynı tepkiyi Tayyip Erdoğan da veriyor.

Cemaat-AKP ortaklığı döneminde binlerce insanın hayatı karardı lâkin bir "Kandırıldık" kelimesi her şeyin üstünü örttü.

• Like 1

Tek eksik var :) O da yazı sonunda "İmza; Fethullah Gülen" olmaması.

"Darbe yok, bu Tayyip'in oyunu" diyen, ya fetöcüdür, ya da düşmanımın düşmanı dostumdur diye sapkın bir akılla fetö sempatizanıdır.

Ordan burdan saçma sapan gazetelerin gazete başlıklarını alıp, kanıt diye burada kopya yapıp kendi aklınızla alay etmeniz çok yakışık olmuş.

Ya evet aynen, Akparti'ye oy verenlerin IQ'si 85%'in altında :) Senin IQ'nü yesinler :)

İnsanlara hakaret etmeyi bırakın, akparti'ye oy verenler makarnacı, IQ'sü düşük, yok nemalanmıştır diye saçma sapan yorumlar falan, çocuk musunuz siz?

İlköğretim çocuklarında bile böyle seviyesiz tartışma, mesnetsiz suçlama olmaz, ha gerçi keşke çocuk olsanız!.

ABD CCTV'de bir program vardı, ABD'li Büyükelçi de bu sorulara muhatap oldu, kendi ülkesini eleştirdi," evet bir darbe olmuştur, ve sorumlusu Gülen'dir" dedi, ama "başaramamalarının sebebi, ülkenin orta sınıfının arkalarında olmamalarıydı" dedi.

O "Orta sınıf" dediği,ülkenin bel kemiği, hani"IQ'sü düşük" dediğiniz, hani Atatürk'ün "Köylü milletin efendisidir" dediği kesim ve bir kısım sanatçı bozmalarının"Köylünün oyu ile benim oyum bir mi?" dediği kesim! Allah sizi bildiği gibi yapsın, ne diyeyim ki başka!

Yok yani şu siyasi konulara yazmayacağım diye kaç kez kendi kendime telkinde bulundum, ama bakıyorum hakaret etmeyi yorum sanan üyeler var! "Cevapla" butonunu "Hakaret et" diye mi algılıyorsunuz? Nedir bunun sebebi?

Edep ya hu!

bundan 4 5 sene önce yine bu sitede fetoş yazıldığında isyan edenlerin ve raporlayanların içinde varmıydın ege?

18 Şubat 2015; Paralel yapı, yargı, güvenlik, TSK, İstihbarat ilişkileri incelensin önergesi akp oyları ile reddedildi!

24 Kasım 2016; Darbe araştırma komisyonunda , Tutuklı bazı general ve subayların dinlenmesi talebi akp oyları ile reddedildi!

10 Mart 2017; fetö adıyla bilinen yapının "Yargıda örgütlenmesi ve ve bu örgütlenmede yer alanların, işlemlerin açığa çıkarılması" önergesi akp oyları ile reddedildi!

31 Mayıs 2017; Darbe girişiminin "Siyasi" ayağının ortaya çıkarılmasına ilişkin önerge akp vekillerinin oylarıyla reddedildi!

Bunları akpli vekiller reddederken neler hissettin? sevindin mi?

Ki fetoşa ve yapılanması hakkında chpnin verdiği önergeler bununla sınırlı değil. araştırırsan bulursun ama işinize gelmez. araştırma nedir falan bilmez akpliler. birisi bir yazı yazar arkasından yazar geçerler. şimdi recep çıksa mehdiyim dese secde edecek kaç kişi var? başkomutanım diyince çığlıklar atanlar bur esmi görünce neler hissediyor çok merak ediyorum. bak askerlerin kılıflarında silah yok!

15 senenin 14 senesinde fetoş ve yapılanmasıyla beraber değillermiydi? sen hiç bir CHPliyi değerli hocam, hoca efendi dediğini duydun mu? ama ben buraya en az 10 tane siyasi akpli koyabilirim. ama gör şimdi CHPliler fetöcü deniyor. içinize nasıl siniyor böyle yalanları söylemek ve bu yalanlara inanmak hayret ediyoruz! fetoşun darbe idanamelerinde bir husus vardır yandaş gazetelerde bile bulabilirsin bu suçlamayı; özel hayatı dinleme ve bunlarla kişileri tehdit etme, yalanlarla yapılanma ile suçlama... yargıyı eline geçirmişler ama akpyi defalarca uyarmalarına rağmen akpliler dalga geçmişler ... 20 şubat 2012de hüseyin çelik nediyor; "cemaat devleti ele geçirmiş./ buna kargalar bile güler./şimdi insan kendisine ait olan bir şeyi ele geçirirmi?" ... bu açıklama nedir? biliniyormuydu? sana göre elbette hainler yüzlerini açık etmemişlerdi. sizi kandırıyorlardı. "Milletimiz bizi affetsin kandırıldık" diyen recep efendiniz sonra kalktı dediki; "ne kandıran olduk ne kandırılan" ... Hayırdır diyemiyorsan o senin sorgulamamandır. işte burada zeka, IQ, Bilgi ... adına ne diyorsanız o ön plana çıkıyor.

Darbeden sonra 3 tv programında farklı saatlerde haberinin olduğunu söylüyor.

Miting alanının 2 milyon kişilik olduğunu söylüyor. ama şimdi oraya 170bin kişinin katıldığını söylüyor. link eklense videoları koyacağımda yasak malesef.

bir öyle bir böyle olan insana nasıl oy verildiğini araştırmak lazım değilmi? aynı durumda CHP veya bir başka partili olsa yerin dibine sokmaya çalışırsınız ama sizde biat ettiğiniz adama ses çıkaramama gibi bir huy var.

17/25in üstünü örtün. deniz fenerinin ve mavi marmarayı açmıyorum bile.

Ohal ile KHKları çıkarıp alakasız olayları dahi yasaklıyorlar. yarın sizinde başınıza aynı olay gelse ver yansın edersiniz.

ATATÜRK'süz ve TÜRK bayraksız çadır mahkemelerinde pkk itlerini yargılayıp serbest bırakanlar kimlerdi? çözüm süreci nedir birader! sen teröristle osloda, dolmabahçede masaya otururken. Sınırı kapılarından kürdistan ve apo itinin bayrakları ile peşmergeyi geçirirken... alkışladınız. bu gün olsa recep söylese yine alkışlarsınız. işte bunun adı Biattır!

Peki başbakan binali "SevğiLi" yazarken neler hissettin? İzmirlisin ve sen buna oyda atmış alkışlamışsındır değil mi? işte IQ seviyesi olayı budur!

Prof. Dr. Bülent Arı, "Türkiye'nin geleceği için cahil nesil lazım" derken sen gene alkışlamışsındır muhakkak.

ilkokul çocuğu bul deki;

herşeyin var, zenginsin,bir AVMnin otoparkı senin, Wcsi senin, dükkanlardan %10 kar payı senin, çalışanların %75 i senin ailenden birileri ve sen AVMnin sahibinin elinden almayı istermisin herşeyin varken?

sana ne diyecek...

81 ilin 75 valisi fetöcü, 50bin askeri personel fetöcü, 165bine yakın memur vs fetöcü, cbnin yaverleri fetöcü ama adamlar darbeye teşebbüs etti...

bak oy attığın insan ne diyor;

Çanakkaleyi, Dumlupınarı, Sakaryayı fetönün darbe girişimi ile eş tutuyor! düne kadar aynı yoldaydılar şimdi övdüklerinin yaptığı ayıpla Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşundaki Savaşlar ile eş tutuyor! alkışlıyormusun peki bunları?

hocam dediği adama övgüler yağdıran melih bu günkü twitinde anıtını öve öve bitirememiş. bizim yüzümüzden oldu biz yüz verdik 249 insan öldü diye yas tutacağına neler ile uğraşıyor gir bak yazılarına...

daha saymakla bitmez. utanacaklarına övünüyorlar. ne istedilerse verdiler halbuki değil mi?

O kadar şey yazmissin o soruların cevabını bilemem tek bildiğim. Darbe gecesi Tayyip o uçağa bindiğinde tüm sevdikleri yanındaydı karısı çocukları torunları. Istediği ülkeye gidebilirdi veya o uçak Istanbul a geldiğinde oldurulebilirdi ama O Istanbul a geldi ve o telefon konuşmasıyla darbe durdurdu. Yani bu kadar nankör olunması beni uzuyor. Eğer o uçak başka bir ülkeye inseydi du an bizde Suriyeliler gibiydik. Bizi istemeyen insanların ülkesinde ekmek derdindeydik. Çok şükür Reis kendi cami pahasına bizim rahatimizi bozmadı. Allah ondan milyon kere razı olsun ayağını taşa degdirmesin

14 temmuzda hulusi ve hakan özel kuvvetlerde 6 saat ne konuşuyor? bu fetö idanamesinde geçmekte ama açıklama yok çünkü komisyon çağırmadı sorgulamadı!

15 temmuz günü TSK 16:30 da mit tarafından uyarıldığını açıklıyor! 16:30da recep efendi eniştesinden öğrendiğini söylüyor...

peki bu durumda neden kışlalarda önlem alınmıyor ve halk uyarılmıyor? 249 insan öldü ...

15 / 16 temmuz arasında gelişen olayları berat ayrı recep ayrı bilal ayrı anlatıyor. birisi uçak istanbul için hareket etti, diğeri yolda karar verdik diyor. hangisi yalancı?

F16lar hiç bir uçağa izin vermezken nedense recep efendinin uçağına izin verdiler? alçak uçuş yapan F16ları hadi kandırdılar diyelim "bu bize Allahın bir lütfudur" kelimeleri konuşulurken yandaki damat neden böyle sırıtıyordu?

Muhalefet etmek mi bu? O soysuz Fetö'cülerin yaptıklarını, Fetöcülerin hazırladığı sorularla kanlı vahşeti yok saymaya çalışmak muhalefet etmek mi? İnsanların zekasını aşağılamak muhalefet etmek mi?

Biz cehaletten, zeka seviyesinden bahsetmiyoruz diyorsanız, konuda yazılanları okumadığınızı mı düşüneyim?

O değil de, sizler nasıl bu hale geldiniz, en çok da ona şaşırıyorum.

fetoş hocanıza ve diğer cemaatlere her zaman karışıydık.

Çok değil, Yüz yıla kalmadan;

Bazı kişiler, bazı cemaatler bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek ve sizlerin oyunu alarak başa geçecek ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

17 Aralık 1927

diyen ve bu günleri gören ATATÜRK'ün askerleriyiz biz ...

Evet senin eski rektör yardımcısı yeni YÖK denetleme üyesi Prof Dr Bülent arı'n cahil kesime güveniyorum diyorsa ben zekayıda IQyuda cahilliğide öne sürerim. adama bu lafından ötürü rütbe verdiniz! senin başbakanın düzgün Türkçe dahi yazamıyorsa ben söylerim birader! senin prof burhanın sürekli imla hatası yapıyorsa söylerim birader! senin cb'nın sürekli kendi kelimelerini yalanlayıp işine nasıl geliyorsa öyle söyleyip ve bunları alkışlıyorlarsa söylerim!

Ülkede satılmayan yer kalmadı neredeyse alkışladılar!

tulumbanın suyu bitti dedi alkışladılar.

18 adaya yunan el koydu sessiz kaldılar, Türk gemisine ataş edildi kınadılar, gene alkışladılar.

Almanya sokmadı nota verdiler. gene alkışladılar. tam tersi olması gerekmiyor mu?

kaç sınır komşun senle iyi?

ben ülkedeki refaha bakarım başarılı diye. ama refah varmı ülkede? huzur varmı? YOK.

pkk itleri ile masaya oturunca ses ederiz barış istemiyorlar der. hainlik der.

fetöyü araştır derler kınarlar. hain derler. bu haberi araştır bul oku... bu sayfa memurlar.net ten alınma!

2005 yılı! önergeyi veren Kılıçdaroğlu. şimdi sizin fetöcü dediğiniz Adam... o zamanlar fetoş ve cemaati araştırın demiş AKİT de neler yazmış!!!

2 seçimli referandumda HAYIR atacakları terörist ilan eder.

Adalet yürüyüşü yapacağım tek başıma yürürüm diyip yola çıkanın yanına siyasi partili vekiller katılır pkklı fetöcü derler.

benmi sana meclise sok dedim pkklı ise dışarda ne işi var? yada pkklı ise vekil neden yaptın 15 senedir hükümette değilmisin sen?

siz alkışlamaya devam edin yarın sizide devlet malını sattıkları gibi sattıklarında ah demeyinde!

bak örneği. bu eleman twitlerini silmiş ama arşivlerden bulabilirsiniz.

IMG_20170715_012924.jpg

IMG_20170715_012922.jpg

IMG_20170709_115438.jpg

IMG_20170711_031507.jpg

Screenshot_20170715-155931.jpg

111.jpg

IMG_20170628_214229.jpg

• Like 1
  • Thanks 1

bundan 4 5 sene önce yine bu sitede fetoş yazıldığında isyan edenlerin ve raporlayanların içinde varmıydın ege?

Bilmem, var mıymışım? :) Bak işte benim eleştirdiğim şey tam olarak bu, kendini çabuk ele verdin :)

Ben öyle dindar, cemaatçi falan değilim, yanlış duvara tosladın:) Mesela buradan biri bana Hatipoğlu'nu sormuştu, "o kim" dedim :) Hiç ilgimi çeken şeyler değil bunlar.

Ama şimdi ben sana desem ki; Camii'lerin içine ayakabı ile girip içki içenlerin içinde var mıydın?

Tecavüzcü olarak tutuklandın mı? Falanca kişinin üstünde sigara söndürdün mü? Ve bu tip soruları sürekli arttırsam ne hissedersin? Bu soruları sormak bile insanların aklında yer eder, soru işareti bırakır, " ben yaptın demiyorum, sadece soruyorum, cevap ver, cevaplamıyorsan demek yapmışsın"desem, bundan sonra sana sürekli bu tür sorular sorarsam nasıl hissedeceksin?

Adam niye gülüyor? "Darbe oldu, ohhh biz yaptık, dur güleyim de insanlar anlasın bizim yaptığımızı" diye mi gülüyor? Anlık refleks olarak "Şu hale bak ya" dercesine mi gülüyor? Ben bilmiyorum, nasıl anlıyorsan mutlaka öyledir :)

• Thanks 1