Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Saçı Beyazlardan Kurtararak Eski Rengine Döndüren Tek Malzemelik Mucize Kür...

Recommended Posts

Saçı Beyazlardan Kurtararak Eski Rengine Döndüren Tek Malzemelik Mucize Kür

image.png.b629ea46c41c1effe4731f427d983e2f.png

Beyaz saçlar özellikle bir yaştan sonra çoğu kadın için büyük bir derde dönüşebiliyor. Sadece yaşla değil genetik ve çevresel faktörler sebebiyle erken yaşta beyazlayan saçlar içinse genelde çözümü dışarıda satılan saç boyalarında ya da kuaför koltuklarında arıyoruz.

Peki bunun daha doğal bir yöntemi, bir çaresi yok mu?

Var.

Ancak şimdi size saçlarınızı her evde bulunan tek bir malzemeyle beyazlardan kurtarabileceğinizi ve kendi rengine dönmesini sağlayabileceğinizi söylesek? Saç boyalarından hem çok daha doğal hem de çok daha ekonomik.

Yalnız baştan söylemekte fayda var, bu yöntemin sonuçlarını vermesi için sabırlı olmalısınız. Zira sonuçlar birkaç uygulamadan sonra fark edilmeye başlayacaktır.

Gelelim mucizevi besinimiz ve ondan hazırlayacağınız beyazları yok eden bu sihirli küre.

Doğal bir renklendirici olması sebebiyle çoğu kumaş ve saç boyasının içinde de bulunan patatesten yardım alıyoruz, hazırlanın.

Üstelik hazırlaması çok kolay: Saçlardaki beyazları yok edip kendi saç renginize döndüren kür tarifi

Malzemeler:

5-6 adet orta ya da büyük boy patates

Yapılışı:

Patateslerin kabuklarını soyun.

Kabukları bir kap içine koyup 2-3 parmak geçecek kadar su ekleyin.

Kısık ateşte kaynatın, kaynadıktan 5 dakika sonra altını kapatın.

Tencereyi soğumaya bırakın.

Soğuduktan sonra kabukları süzgeçle süzün ve suyunu başka bir kaba aktarın. Kabukları artık çöpe atabilirsiniz.

Dilerseniz hazırladığınız küre birkaç damla biberiye veya lavanta yağı ekleyerek daha hoş bir kokuya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl kullanılır:

Beyaz saçlar daha kuru ve kırılgan olduğu için önce onları nemlendirmemiz lazım. Bu yüzden önce her zaman yaptığınız gibi saçınızı şampuan ve saç kremi ile yıkayın.

Ardından hazırladığınız kürü saçınıza dökün ve masaj yaparak saç derinize yedirin.

Beş dakika bu şekilde beklettikten sonra ılık suyla durulayın. İşte bu kadar!

Bu karışımı haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Yalnız yazının başında da belirttiğimiz gibi sonuçları hemen göremeyeceksiniz. Ama birkaç hafta içinde saçlarınızdaki beyazların azaldığını ve saçınızın kendi rengine döndüğünü fark edeceksiniz.

Beyazsız yeni saçlarınızı güle güle kullanın!

• Thanks 2

Sağol Renan ama sabretmek gerek uygulasam dayanır mıyım  bilmiyorum9_9

• Like 1

Bir kaç hafta sürüyormuş. Sıkıcı biraz ama sabredip denemek lazım. Ne kaybederiz?..:)

• Like 1

taze patates soyduğumuz zaman ellerimizde leke bırakıyor acaba taze patates kabuklarından mı yapılması gerekiyor.

• Like 1

Yaş oldu 34 ve beyazlarla tanışalı bir kaç sene oluyor bende denicem! :D Sonucu paylaşırım artık burda ama sizden de haber bekliyorum, dip boyası için onca emek sarf ederken, bunu yapmak o kadar da zor olmasa gerek diye düşündüm ben bilmiyorum! :P

• Like 1

Çok zor birşey değil, denenebilir. Sonuçları yazarız tabi denersek...:)

• Like 1