Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Bej Nasıl Kombinlenir?..

Recommended Posts

Bej Nasıl Kombinlenir?

image.png.eac425eb72a932c048d3f504a774a5e8.png

Sarı alt tonlu ve griye çalan bej rengi açık, pek çok renk ile uyumlu, doğal bir renktir. Bej rengi, modada hiçbir zaman ana renk olarak öne çıkmasa da pek çok rengi tamamlayan kombinlerdeki aşırılığı yumuşatan bir öğe olarak kullanılır.

Bej rengi kombinlerde en çok koyu renkler ile birlikte kullanılır. Bunun nedeni koyu renkleri yumuşatmak ama bir yandan da öne çıkararak daha etkileyici bir görünüm yansıtmaktır. Bej rengi, pastel ve nude tonlarla da kombinlenebilir. Fakat bu renklerle kombinlenirken çok silik olmamasına, diğer rengin bejden daha renkli bir parça olmasına özen gösterilmelidir. Sarı ve gri tonları içerdiğinden sarı, gri, turuncu ve kırmızı ile kullanmaması gerekir. Aynı zamanda sarıyla ve griyle uyumlu olmayan renkler bej rengiyle uyum sağlamaz. En iyi uyum göstereceği renkler siyah, kahverengi ve haki yeşildir. 

Bej açık bir renk olduğu için giyildiği bölgeyi daha kalın gösterebilir. Bu nedenle bej renkli üst giysiler üst bedeni daha kalın olan kişilerce değil, ince bir üst bedeni olan kişiler tarafından tercih edilmelidir. Çok sevilen ve yaz- kış tercih edilen bej pantolonlar ise ince ve uzun bacaklı kişiler tarafından tercih edilmelidir.

Üst giysilerde bej renk tercih edilecekse alt giysi daha koyu ve sert bir tonda olmalıdır. Bu durum tam tersi için de geçerlidir. Bej bir pantolonla, siyah bir bluz risksiz bir tercih olacaktır. Siyah yerine mor bir üstse daha gösterişli ve cesur bir görünüm kazanılmasını sağlar. Klasik koyu renklerin dışında daha canlı ve farklı tonlarla kombinlendiğinde bej rengi çok iyi bir şekilde gösterecektir.

Çabuk kirlenme riski olsa da bej renkli dış giysiler günlük hayatta kolay uyum sağlayan, şık ve zarif duran giysilerdir. Bu renkteki hırka, ceket, kaban ve montlar ile klasik ya da spor bir tarz yaratılabilir.

Kıyafetlerine aksesuarlarıyla açık renk bir leke katmak isteyenler bej kolye, küpe, bileklik ve yüzükleri tercih edebilir. Ayakkabı ve çantada ise hemen hemen her kıyafetle uyacak, çok sık kullanıcak bir seçim yapılması gerekiyorsa bu renk çok uygun olacaktır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...