Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Keten Rengi Nasıl Kombinlenir?..

Recommended Posts

Keten Rengi Nasıl Kombinlenir?

image.png.5fc6f0d4c761145da39d7366a1847d9d.png

Modanın en gözde tonlarından biri keten rengidir. Kahverenginin beyaz ile birleşiminden oluşan açık bir tonudur. Rahatlık hissi veren bu renk pek çok kıyafet ve aksesuarda kullanılır. Keten renginin en çok yakıştığı renkler; beyaz, pudra pembe, siyah, kahverengi, krem rengi gibi tonlardır. Bunun yanında mavi, kırmızı, yeşil gibi canlı renklerin pastel tonları ile birlikte kullanılabilir.

Keten rengi son zamanlarda en çok pantolonlarda tercih edilir. Özellikle erkeklerin tercih ettiği keten rengi kumaş bir pantolonla beyaz ya da siyah t-shirtlerle kullanılabilir. Keten rengi pantolonlarda renkli ve baskılı t-shirtler yerine düz t-shirtler tercih edilmelidir. Keten rengi dar eteklerde siyah düğme ile kullanılabilir. Üzerine beyaz gömlek kullanılabilir. Eteklerde farklı renklerle birlikte keten rengi alternatiftir. Keten rengi diz altı eteklerin üzerine beyaz, pudra pembe, zeytuni renkleri tercih edilebilir. Taba rengi sandaletlerle kombin tamamlanabilir.

Tek parça kıyafetlerde keten rengi kullanımı yaygındır. Kalın askılı kare yaka keten rengi bir elbise üzerine koyu kahverengi kalın bir kuşak ya da kemer kullanılabilir. Altına kahverengi tonlarında bir ayakkabı tercih edilebilir. Tulumlarda keten rengi tek başına yeterli olabilir. Düğme ya da broşlarla renk verilebilir. 

Bluz, gömlek ve kazak gibi üst parçalarda da keten rengi tercih edilebilir. Gömleklerde kullanılacak olduğunda önü açık bırakılan gömleğin içerisine istenilen tonda ve desende bluz giyilebilir. Bluz ve kazaklarda keten rengi beyaz, siyah, kor rengi pantolonlarla iyi bir görünüm elde edilir. Keten rengi bluz leopar desenli etek ile kombinlenebilir. Keten rengi kazakların altına kot ispanyol paça bir pantolon ve altına siyah topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Keten rengi ya da kahverengi bir çanta ile de kullanılabilir.

Keten rengi takım elbiselerde tercih edilebilir. Erkekler ceket ve pantolon keten rengi, gömlek beyaz, süveter kahverengi ve kravat mavi-keten-kahverengi gibi renkleri içeren kareli bir kravat kullanabilir. Kadınlarda keten rengi etek ve ceket içerisine beyaz, açık mavi gibi renklerde bluz tercih edebilir. Montlarda da keten rengi kullanışlıdır. Her kombin üzerine alınabilir. 

Aksesuarlarda keten çok kullanılan bir renktir. Kolye ve saç aksesuarlarında çok tercih edilir. Zeytuni yeşili ya da pudra pembesi bir gömlek üzerine keten rengi saç aksesuarları kullanılabilir. Keten rengi fular olarak da çok tercih edilir. 

Genel olarak bez ayakkabılarda, sandaletlerde kullanılır. Kahverengi kombinlerin altına bu tonda ayakkabı tercih edilebilir. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...