Jump to content
ab-ı hayat

Falcıların Gelecekle İlgili Bildiği Şeyler Değişken midir?

Recommended Posts

Bir arkadaşımın tavsiyesiyle bir falcıya gittim. Arkadaşımın ve giden herkesin tecrübe ettiği şey; gelecek ile ilgili her şeyi doğru bilmesi... Geçmişte ve şu anda yaşadığım her şeyi bildi.  İlerisi için merak ettiğim bir şeyler vardı onların bazı sebeplerden dolayı olmayacağını söyledi.  Arkadaşlarım yanılmıyor ne derse oluyor dediler.

Şimdi hem vicdanen rahatsız oldum hem de umudum kırıldı. Bir yandan geleceği yalnız Allah bilir dua etmeye  devam etmeliyim diyorum. Bir yandan da nasılsa yanılmıyormuş ümidimi keseyim diyorum... Kafam çok karışık.

Bu konu hakkında  bilgi veya fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Benim iş yerinde yemek yapan abla da bize fal bakıyor. Öylesine baktırıyorum bakalım neler  diyecek diye. İlginç bir şekilde hiç bahsetmediğim bazı şeyleri söylüyor. Ama bi gün para var diyor ertesi gün para yok.  Bi gün bi günü tutmuyor.

Yani bence fal da görünen olacak diye birşey yok. Fal a ümit bağlamamak gerektiği gibi fal yüzünden ümitte kesilmemeli.

Zaten dinen de uygun değil. Sen niye baktırıyorsun dersen, öylesine. Fal ile amel etmiyorum. İstihare ve dualara sarılmak gerek.

• Like 1

Bu falcı öylesine konuşmuyordu medyum gibi bişeydi. O yüzden söylediklerine bu kadar takıldım. 

Zaten istiharelerimi yorumlamayı beceremediğim için böyle bir yola başvurdum. Dediğim gibi vicdanen  de rahatsızım... Moralimi de bozdu sağolsun.

@ab-ı hayat istiharelerini zaten üye arkadaşlar yorumlamıştı sen sana istediklerin söylensin istiyorsun

Kuranı kerimde açıkca fal baktırmak haram olarak yazılmıştır buna rağmen fal baktırıp bir de dua mı edeceksin ?

• Like 2

Ab-ı hayat öyle bir şeye takılma ondan çok daha mükemmel medyum ve kahinler yaşadı, ama hayat hiç kimsenin bilemeyeceği, hesaplayamayacağı ayrıntılar, değişkenler ve bilinmezlerle dolu buna emin ol, merak insana senin yaptığını yaptırır ancak, her şeyi bilen tek bir varlık var, ötesi sadece yorum ve zandan ibaret, Zan cahillerin işidir, kim ne derse desin kaderi bozan sadece Duâdır, gerisini kaldır çöpe at!.. Yada atma sen bilirsin :no:

• Like 2

@ab-ı hayat istiharelerini zaten üye arkadaşlar yorumlamıştı sen sana istediklerin söylensin istiyorsun

Kuranı kerimde açıkca fal baktırmak haram olarak yazılmıştır buna rağmen fal baktırıp bir de dua mı edeceksin ?

Ne desen haklısın  son cümleni ablamda yüzüme vura vura söyledi bugün :( şu sıralar ne yaptığımı bilmez haldeyim kendimden utanıyorum :( 

• Like 1

Ab-ı hayat öyle bir şeye takılma ondan çok daha mükemmel medyum ve kahinler yaşadı, ama hayat hiç kimsenin bilemeyeceği, hesaplayamayacağı ayrıntılar, değişkenler ve bilinmezlerle dolu buna emin ol, merak insana senin yaptığını yaptırır ancak, her şeyi bilen tek bir varlık var, ötesi sadece yorum ve zandan ibaret, Zan cahillerin işidir, kim ne derse desin kaderi bozan sadece Duâdır, gerisini kaldır çöpe at!.. Yada atma sen bilirsin :no:

Kaderi bozan duadır da insanın dengesi bozulunca da bunları bilinçli şekilde düşünemiyor galiba sevgili  freestle :/

Ne güzel bir yorum yapmışsın böyle... Teşekkürler 

• Like 1

illa ki bişeyleri görmek hissetmek ve isteklerine kavuşmak istiyorsan belirli birşeyi dilemeden Allah rızası için niyetlenerek hergün 1100 tane YA ZAHİR oku 21 yada 41 gün sonra öğrenmek istediğin herşey sana yavaş yavaş bildirilir

• Thanks 1

illa ki bişeyleri görmek hissetmek ve isteklerine kavuşmak istiyorsan belirli birşeyi dilemeden Allah rızası için niyetlenerek hergün 1100 tane YA ZAHİR oku 21 yada 41 gün sonra öğrenmek istediğin herşey sana yavaş yavaş bildirilir

Deneyeceğim. Çok teşekkür  ettim.

Kaderi bozan duadır da insanın dengesi bozulunca da bunları bilinçli şekilde düşünemiyor galiba sevgili  freestle :/

Ne güzel bir yorum yapmışsın böyle... Teşekkürler 

Esma-i Erbaini İdrisiyye veya Gizli ilimler veya Kenz-ül Havas bir çok tertip bulabilirsin kendine özel ama sen kalbine en uygun olanı yap :) Çok fazla lafa kulak asarsan ne yöne gideceğini şaşırırsın, çünkü herkes başka bir şey söyler. Haklısın hayat insanın aklını fikrini çalan çok şey var lakin herşey insanın kendi elinde. Yorumun güzelliği senin bakışınla alakalı, güzel bakan güzel görürmüş, rica ederim :)

• Like 1