Jump to content
Renan

Bir Şey Diyeceğim/Şu An ne Düşünüyorsun/Aklına İlk Geleni Yaz...

Recommended Posts

Hayat başıma gelecek kötülüklere karşı ufak ufak uyarıyor şimdiye kadar hiç anlayamıyordum bu sefer öyle bir anladimki bana 100 bin liraya mal oldu. Herşey icin çok geç geriye dönüş yok ama en azından bundan sonra uyarıları dikkate alabilirim

Edited by berresu

birileri her yere zıplayıp dikkat çekmeye çalışıyor sanırım

• Like 1

İtibardan kısmayıp duşakabin oğullarını götürselerdi keşke, cümle alem tören görseydi, bunlar tören de bilmiyor. Ama Putin de böyle, kanepelerde falan oturuyorlar gidince, yoksa demek.. görgüsüz bunlar yahu, yazık.. mektubu unutmasalar bari..

Kur'an-ı yüzüne bakarak okumayı öğrendin mi? Peki namazlarını vaktinde kıldın mı?

Müslüman isen namazı dosdoğru kıl ve dosdoğru Müslüman olmaya çalış... Gerisine Mevla kerimdir.

• Thanks 1

İran'da, dokuz ayın çarşambasının bir araya gelmesi, deyimi kullanılıyor mudur acaba? 

Ama herhangi bi kültürde, " 50 milyon mültecinin aynı ülkeye gelmesi", diye bir deyim umarım yoktur.

Susma sen söyle o bizi duyar, ortada aşktan bi gerçek var...

Eğlencenin yıldız olduğu dünyamda, yerdeki kaldırım taşıdır yaşadığım şehir...

• Like 1

Konuşmak gelmiyor bazen içimden.. sonsuza dek susmak geliyor. Anlatılan ne varsa akis akis geri dönüyor suratıma.. 

berresu, 02.08.2019 - 21:05 yazdı:

Hayat başıma gelecek kötülüklere karşı ufak ufak uyarıyor şimdiye kadar hiç anlayamıyordum bu sefer öyle bir anladimki bana 100 bin liraya mal oldu. Herşey icin çok geç geriye dönüş yok ama en azından bundan sonra uyarıları dikkate alabilirim

Yuzbinlira zarar etmekle uyarıldın mı yoksa cezalandırıldın mı?

Bir gün bizzat sana sormak istiyorum. Ama bilmiyorum sen ki alemlerin RABBÎ olan ALLAH ben ki bir çadır ve uyku tulumuyla bu dünya da idare edebilecek bir fakir kulunum sadece. Beni dinlermiydin, muhatap alırmıydın yüce zatına. Bu dünya da böyle yaşattin beni herhalde kendi dünyanda umursamazsın bile. Ama ben buraya yazayım yine de, senin hukumranligin sonsuz benim de acizliğim. Neden bana o çok istediğim kadını vermedin!?

Hayatın standartlarına göre orta yaştayım ve yolun yarısı bitti hiç orta yaş krizine girmedim ben. Umursamadım, ama ibadetlerimi layıkıyla yapamasam bile seni çok sevdim hep düşündüm ve samimi olmaya çalıştım hem kullarına hem de sana. Neden beni bu kadar ayırıp bu kadar rezil ediyorsun anlayamıyorum. Sana her ne anlatsam boş, benim kalbimi benden iyi bilene kendimi tarif etmeye çalışmak ne beyhude bir çaba. Ama sen keskeee!!!!

Aslında bir şeyler var ki hiç kimse çözemeyecek bunu, bende sormak isterdim, birileri de bana cevap olsun isterdim. Eğer gerçekten bilmeseydim. Peki biliyorum da yarama merhem oluyor mu, yokk olmuyor. Cahillik belki de mutluluk ama öyle mutlu olmayı da isteyemedim benn! Ben ne kadar zormusum meğer yazık, bana da yazık!  Bildiklerime ve yapamadiklarima 'da  yazık. Ve her seye gercekten yazik!!!

• Like 1

Şu sıralar bir kedi sahiplenmem gerektiğini düşünüyorum.Satürn 5.ci evimden çıkıp 6 ya doğru geçmek üzere.klasik batı astrolojisine göre 6ıncı evin konularından biride küçük hayvalardır.Uzaktan severim ama pek dokunamam ama satürn illaki bir sorumluluk verir.Bakalım inşallah becerebilirim..