Jump to content
Renan

Duvara Yaz...

Recommended Posts

Konuşulmayan tüm gerçekler zehirler...

Friederich Nietzsche

• Like 1

Eğitim, gerçeklerin öğretilmesi değil, düşünmek için aklın eğitilmesidir.

Albert Einstein

• Like 1

İnsanları hep kazanmaya çalışın. 

Kaybetmek öyle kolaydır ki..... 

Önemli olan kazanmaktır :)

• Like 1

Gitmek istiyorsa bırak gitsin, geri dönmezse zaten hiç senin olmamıştır!..

İnsan ulaşamadığı herşeyin "delisi" 

Ulaştığı herşeyin "nankörü" dür 

• Like 1

İş yerimin karşısında ki ara ara muhabbet ettiğim bir amca var, amcanın bir oğlu Afrinde ASKER, bir video gösterdi bana afrinden, oğlu çatışma da!!! Yanında bir kupa dolusu çay, iyice nişan alıp saydırıyor, sonra kenara çekilip bir yudum çay içiyor, ne güzel bir savaş bu ya zalimler karşısında bu ne güzel bir rahatlık!?

Hem sık, hem çayını yudumla, öyle imrendim ki, imparatorlara, artistlere, şarkıcı süper starlara, hiç kimseye bu kadar imrenmedim, ÖMER HALİSDEMİR hariç :D keşke onun yerinde olsaydım dedim, ancak bir insan benim kadar deli olabilir, ne kadar hoşuma gitti, ne kadar sevdim anlatamam. Ölümle ALLAH için dalga geçerken, ayaklarını uzatıp TV'de güzel bir film izler gibi ölüme giden bir deli yürek!!!

Benim söyleyecek bir sözüm yok bunun üstüne, sözün bittiği yer burası, ölümü sevgili gibi kucaklayan ER'lerin hiç bilinmeyen hikayesi, keşke beni de hiç kimse bilmese ama ALLAH bilse! :D

• Thanks 1

hacersş, 6 saat önce yazdı:

İnsan ulaşamadığı herşeyin "delisi" 

Ulaştığı herşeyin "nankörü" dür 

Hayır her insan o kadar nankör değildir, asla ama aslaaa, her insan o kadar nankör değil hacer abla, kimisi o kadar kaybeder ki, ne kazandığını, kazandığı şeyin değerini bilir, herkes elbebek büyümez, herkesi her an her standarta göre değerlendiremeyiz. Kimisi ulaştığı şeyin kıymetini bilir ama sırf nazar değmesin diye saklar kimi zaman!..

• Thanks 1

Freestyle, 46 dakika önce yazdı:

Hayır her insan o kadar nankör değildir, asla ama aslaaa, her insan o kadar nankör değil hacer abla, kimisi o kadar kaybeder ki, ne kazandığını, kazandığı şeyin değerini bilir, herkes elbebek büyümez, herkesi her an her standarta göre değerlendiremeyiz. Kimisi ulaştığı şeyin kıymetini bilir ama sırf nazar değmesin diye saklar kimi zaman!..

Yazanı paylaşmamışım. Katılırsın veya katılmasın ayrı konu bence. Tabiki mükemmel insanlar var ve kıymet bilirler. 

Pablo Neruda, sözü şöyle başlamaktadır: İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulaştığı her şeyin nankördür.

Edited by hacersş