Jump to content
Renan

Duvara Yaz...

Önerilen İletiler

İnsan ulaşamadığı herşeyin "delisi" 

Ulaştığı herşeyin "nankörü" dür 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İş yerimin karşısında ki ara ara muhabbet ettiğim bir amca var, amcanın bir oğlu Afrinde ASKER, bir video gösterdi bana afrinden, oğlu çatışma da!!! Yanında bir kupa dolusu çay, iyice nişan alıp saydırıyor, sonra kenara çekilip bir yudum çay içiyor, ne güzel bir savaş bu ya zalimler karşısında bu ne güzel bir rahatlık!?

Hem sık, hem çayını yudumla, öyle imrendim ki, imparatorlara, artistlere, şarkıcı süper starlara, hiç kimseye bu kadar imrenmedim, ÖMER HALİSDEMİR hariç :D keşke onun yerinde olsaydım dedim, ancak bir insan benim kadar deli olabilir, ne kadar hoşuma gitti, ne kadar sevdim anlatamam. Ölümle ALLAH için dalga geçerken, ayaklarını uzatıp TV'de güzel bir film izler gibi ölüme giden bir deli yürek!!!

Benim söyleyecek bir sözüm yok bunun üstüne, sözün bittiği yer burası, ölümü sevgili gibi kucaklayan ER'lerin hiç bilinmeyen hikayesi, keşke beni de hiç kimse bilmese ama ALLAH bilse! :D

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, 6 saat önce yazdı:

İnsan ulaşamadığı herşeyin "delisi" 

Ulaştığı herşeyin "nankörü" dür 

Hayır her insan o kadar nankör değildir, asla ama aslaaa, her insan o kadar nankör değil hacer abla, kimisi o kadar kaybeder ki, ne kazandığını, kazandığı şeyin değerini bilir, herkes elbebek büyümez, herkesi her an her standarta göre değerlendiremeyiz. Kimisi ulaştığı şeyin kıymetini bilir ama sırf nazar değmesin diye saklar kimi zaman!..

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Freestyle, 46 dakika önce yazdı:

Hayır her insan o kadar nankör değildir, asla ama aslaaa, her insan o kadar nankör değil hacer abla, kimisi o kadar kaybeder ki, ne kazandığını, kazandığı şeyin değerini bilir, herkes elbebek büyümez, herkesi her an her standarta göre değerlendiremeyiz. Kimisi ulaştığı şeyin kıymetini bilir ama sırf nazar değmesin diye saklar kimi zaman!..

Yazanı paylaşmamışım. Katılırsın veya katılmasın ayrı konu bence. Tabiki mükemmel insanlar var ve kıymet bilirler. 

Pablo Neruda, sözü şöyle başlamaktadır: İnsan ulaşamadığı her şeyin delisi, ulaştığı her şeyin nankördür.

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

"Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır. " (#hadis Müslim," Zikir",39)

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

11/HÛD-9: And olsun ki, insana nimetimizi tattirir sonra onu ondan cekip alirsak, o suphesiz umutsuz bir nankore doner.

Yolunda giden herşeyi, yolun kenarından izliyoruz. :D

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sadece bir tek günah var, oda hırsızlık. tüm diğerler günahlar hırsızlığın çeşitleri. bir adamı öldürdüğünde bir hayat çalmış olursun, karısının koca hakkını, çocukların baba hakkını çalmış olursun. yalan söylediğinde, birinin gerçeği bilme hakkını çalarsın. çalmaktan daha alçakça bir hareket yoktur.

the kite runner

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bera'nın bir resmi yok ki, göstereyim, bildiğim bir sözü yok ki, söyleyeyim, Bera benim kalbimde, ruhumda, aklımda, ne gösterilir, ne anlatılır. O en derune bir aşk'tır ancak yaşanır! Ölümü bir sevgili gibi kucaklarcasına, gülümseyerek ölümün üzerine koşarcasına!..

Rabb'imden, bir gün bana öyle bir ölüm nasip etmesini diliyorum...

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şems i Tebrizi'den...

“Bildiklerini unut” diyor DOST.

“Gel al eline bir silgi, şu yeni başlayan güne bilgilerini silmekle başla.”
“Zanlarını, yargılarını, önyargılarını ve dahi bütün genellemelerini koy bir çuvala ve hepten terk et.
Gıybet etme sakın, bil ki dedikodu denilen şey mıknatıs gibi kötü enerji çeker.
Kimsenin aleyhine konuşma, uzaktan atıp tutma, insanları kem dille yargılama, bil ki yanılırsın.

Birini ne kadar çok aşağılar yahut dışlarsan, onun durumuna düşme ihtimalin o kadar artar.
Kainatın matematiğidir. Bir koyar, bir alır insan. Bilmeden kendi hesabını dürer" diyor DOST...

"Hiçbir konuda emin olma" diyor DOST...
" Kendini ayrıcalıklı sayma.
Konumuna ya da mevkiine, ismine veya şöhretine güvenme.
Şu hayatta tüm zahiri kisveler sabun köpüğünden ibarettir.

Nazlı nazlı yükselir köpük, derken pat diye sönüverir.
Her zaman başkalarından öğrenmeye açık ol. En iyi bildiğin konularda bile köşeli düşünme, büyük konuşma.
Cümlenin sonuna nokta değil, ünlem değil, virgül yahut üç nokta koy. Açık bir kapı bırak daima.
Ne kadar bilsen de hiçbir zaman yeterince bilemeyeceğini unutma.
Tevazudan şaşma. Ancak o zaman kurtulabilirsin bilginin cehaletinden. " diyor DOST...

Tebrizli Şems

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap