Jump to content
Renan

Duvara Yaz...

Recommended Posts

Kemik atmadan havlayanlar çoğalmış 

Bu siirler sarkilar , bu dunya hayali hepsi yalan. Yalanlar samimiyetimi bitiriyor.

Yalanlar gerceklerime zarar veriyor.

Bu firtina dinmeli 

Bu denizde yuzemiyorum ben.

Iki annemin de duasi benleyken benim sırtım yere gelmez evvelAllah

Son zamanlarda ne için dua etsem tam tersi oluyor. Tam tersi olmasa da çözülmesini istediğim her düğüm arap saçına dönüyor. Ya Allahın gazabına uğradım ya da beni lütfuna layık görmüyor. Başka bir açıklama bulamıyorum. Artık içimden ne dua ne de şükür etmek geliyor. Ona çok kırgınım.

10 Şubat 1925 günü olayla ilgili olarak toplanan mecliste gerginlik yaşanır. Manisa Mebusu Reşat Bey, mecliste ‘Derebeylik havası’ estirildiğini, bu durumun fikir hürriyetine zarar verdiğini ve meclis iç tüzüğünde yasak olmasına rağmen bazı mebusların silahla geldiklerini söyler. Kabadayılar Grubu dahil olmak üzere tüm iktidar yanlısı mebuslar bu sözlere sert tepki gösterirler, meclise sürülen kara bir leke olarak değerlendirerek Reşat Bey’in sözlerini geri almasını isterler. Meclis Başkanı Kâzım Paşa da ısrar etmesine rağmen Reşat Bey sözlerini geri almaz. Bunun üzerine Meclis Başkanı olayı geçiştirir. İşin garip tarafı, Halid Paşa hastaneye kaldırılmamış, meclis binasında tedavi edilmek istenmiştir. 12 Şubat 1925 günü Dr. Orhan Abdi ile Operatör Süreyya Bey meclis binasında Halid Paşa’yı ameliyat ettikten sonra operasyonun başarılı geçtiğini ve Paşa’nın sağlık durumunun iyiye gittiğini bildirirler. Halid Paşa buna rağmen hastaneye kaldırılmaz ve 2 gün sonra sabah saat 02.10 civarında hayatını kaybeder. Ölüm raporunda zatürreden öldüğü bildirilir. Dönemin şahitlerinden çoğu Halid Paşa’nın büyük bir sağlık ihmalinden öldüğünü, hastaneye götürülmemesi ve mecliste kalem odasının masaları üzerinde yatırılması sonucu zatürreye yakalandığını söylemiştir.

Bu eleman sedat pekeri savunuyormuş ?

En başta Türkçe öğren. 

Salla SIPOR'u

Screenshot_20170912-130408.png

Edited by PALAUDIS