Jump to content
Renan

İtiraf Edelim...

Recommended Posts

Hepimiz mutluluk oyunu oynuyoruz. Rol yapıyoruz. Bunun adı bu! 

İnsanlar sormasınlar diye... "Neyin var, ne oldu?" Sorularına cevap vermek canımızı daha çok acıtıyor çünkü. Onun yerine ağız dolusu gülmeyi tercih edip hiç bir şey yok-muş imajı çiziyoruz. Her şey yoluna girmiş gibi ya da zaten ezelden beri yolundaymış gibi. "-miş" gibi "-mış" gibi... Kendimizi bile kandırmaya çalışıyoruz esasında. 

Kimsenin bizi tanımadığı, soru sormaya cesaret edemeyeceği ortamlarda içimizi döker hale geldik. Neden böyle olduk, neden böyle oldum? Ben de bilmiyorum aslında...

Herkes iyi bilsin, mutlu bilsin, güzel bilsin. Nasıl olsa ateş yalnızca düştüğü yeri yakıyor.

• Like 1

Kavgadan hem nefret ederim hem çok korkarım ama bu son yıllarda kendine hakim olamıyorum hemen saldiriyorum insanlara ???.

Aslında herkes hak ettiği gibi yaşıyor, şarkı sözü değil gerçek. MGG'den İstanbul turu için çağırıyorlar ama hiç gidesim yok. Aklı, ruhu, kalbi hasta psikolojisi bozuk bir çağ bence içinde yaşadığımız. Her yerde gizli zombiler kol geziyor :) Haliç kenarına gidip bir şeyler içerken bir şeyler karalasam daha iyi olur diye düşünüyorum ama orası şu an çok kalabalıktır ve her taraf pazar günü mangalcılarının dumanına boğulmuştur şimdi, Sütlüce parkına mı gitsem, güneş karşıdan vuruyor ama balata göre daha sakin. En iyisi şair nedim parkı, galata kulesinden haliç köprüsüne manzarası da kendisi de oldukça geniş, ağır düşüncelerle boğuşup onları beyaz sayfalara haşin, ahlaksız ve umarsızca dökerken, alkollü bir şeylere ihtiyacım olacak. Sonra da kontrol noktalarından uzak yollardan eve gelme derdine düşerim gerçi ama; amaaann burası İstanbul yapmadığım şey değil...

Tüm sinir ve stresimi beyaz sayfalara ve denize akıtırken, kendimle single bir parti vermek gibi bu, bazen yalnızlık bir ihtiyaçtır benim gibiler için. Çünkü zaten çevremde gereğinden fazla insan var. Ara sıra Jack Sparrow yani gerçek adıyla Jhon Ward daha da gerçek adıyla Yusuf Kaptan gibi olmak istiyorum. Denizcilere göre dünyada sadece üç türlü insan var, ölüler, diriler ve denizciler bence haklılar! :D

Bir de trafik sorunsalı var, araba kullanan kapalı kutu insanları her zaman aynı şeyi söylüyor, "siz motorcular hep aralara giriyorsunuz!!!" Salak olduklarından aslında, trafikte her aracın farklı bir sınıfta olduğunu bilmeyen, anlayamayan, bir motosikletin, arabanın veya kamyonun trafikte farklı sınıflara ait olduğunu ve hareket etme biçimlerinin çok farklı amaçlara hizmet ettiğini göremeyen algılama özürlüler yüzünden, kaçıncı kavgamı ettiğimi hatırlamıyorum bile! Ayrıca tüm araba kullananları ne kadar aynı kefeye sığdırmaya çalışırsak, tüm motosiklet kullanıcılarını da en fazla o kadar aynı kefeye koyabiliriz, yahu siz motorcular ne demek, bir ön yargı ve düşünme özrü yüzünden, algılama sorunları olan insanlara anlamak istemedikleri bir şeyi anlatmak gerçekten çok zor ve hiç umurumda değil. En fazla döverek mahkemelerde uğraş vererek ve para cezası ödeyerek atlatıyorum bu sorunu! Keşke lisanslı sporcu olmasaydım, normal insanların üç katı ceza yiyorum bu gibi durumlarda! :(

Her şeyi kafamda biraz daha netleştirmem lazım benim, Free yollara düşer, herkese selam...

Bitmez.

Rome_traffic.jpg

• Like 1

Hayatım boyunca ilk defa samimi olarak bir açıklama yapacağım. Benim gibi insanlar en yakınlarına bile içinden kilitlidir asla açılmazlar, Açılamazlar!.. İki gerizekalı karşıma geçmiş beni koyun yerine koyuyor, bir klavye delikanlısıyla onunla oyun oynayarak ilişkiye başlayan sözde bir müslüman, ama kocası değil!

Ben Çeçenistan'da, Suriye'de, Güneydoğu'da iki savaş yedi çatışma gördüm. Ölümün nefesini çocukluğumdan beridir ensemde hissederim, kurtlar vadisini izleyerek delikanlı olmadım ben, ölüm ne zaman gelirse başımın tacıdır. Yola çıkıp karşımda bir domuz gibi yalvartacağım şerefsizlerin, masaldan bozma ego dolu sözlerine katlanıyorum buralarda, gülüp geçiyorum sadece ite köpeğe! Ben kendimin ne halt olduğunu iyi biliyorum, ölmekten öldürmekten ne kadar çekindiğimi, (aslında öyle bir çekince bile yok) cephe arkadaşlarım iyi bilir. Deli cesaret bir manyağım ben, deli gibi sever ölüm gibi nefret kusarım düşmanıma, hatta öyle ki doktora ihtiyaç duymadan kendimi iyileştirir, uzaktan enerji göndermeye aşina bu zamandan farklı yaşayan bir ruhum, deli yürek benim!

Cezayirli Hasan Paşa'nın gemide tek başına savaşırken yanında duran ruh benim, Japon samurayların içinde yaşayanım ben. Kimseye hiç bir şeyi kanıtlamaya ihtiyacım yok benim. İt köpek ürüyor diye hareket edemem, ağa babasının, kralı lazım bana rakip olmak için! En yakın meydana düdük öttürsem bin kişi toplarım. Her şeyi de ortaya dökecek değilim, Dökemem! Ama ite köpeğe de eyvallah diyemem!..

• Like 2
  • Thanks 1

Her gün küçücük bir şeye kızıyorum sinirleniyorum, hırçınlaştım. 13 yılın son bir yılında kocam pamuk gibi. Ses etmedikçe o sustukça geçen yılların intikamını alıyor gibiyim.

• Like 1

Kısa keseyimmi!?

Hepimiz ölüme mahkumuz, bilim adamları bir taraflarını yırtsada, yok!!!

Olmayacak işte ben söyliim! :D:D:D

• Like 1

Her 5 yıllık devinimler benden beş bin misli şey götürmüş. Her 5 yıllık dönemeçlerde eski fotoğraflar başka bir taze filize ait sanki. Yaşlanmaktan ben de korkuyorum. Korkum bedenime inat hep 17 yaşında olan ruhumdandır. 

• Like 1

İtiraf ediyorum;

Bu sitede Renan Bilek ve Fahriye Evcen var sanıyordumxDxDxD

Kibariye yi hiç düşünmemiştim:no:

ben biraz sazanım inanıveriyorum varsa da selam olsun:thumbsup: