Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Apple Telefon İsimlerinde Önemli Bir Değişikliğe Gidecek...

Recommended Posts

Apple telefon isimlerinde önemli bir değişikliğe gidecek

Apple telefon isimlerinde önemli bir değişikliğe gidecek: Apple’ı yakından takip eden John Gruber’a göre şirket bu yıldan sonra S modelleri çıkarmayı bırakacak. Bunun yerine iPhone, iPhone Plus ve iPhone Pro adlarını taşıyan telefonlar çıkaracak.

Apple’ı yakından takip eden John Gruber’a göre şirket bu yıldan sonra S modelleri çıkarmayı bırakacak. Bunun yerine iPhone, iPhone Plus ve iPhone Pro adlarını taşıyan telefonlar çıkaracak. 

Bu yıl çıkacak iPhone 7S ve 7S Plus’tan sonra iPhone S serisi tarihe karışabilir. Apple’ın telefon isimlerinden önemli bir değişikliğe gideceği söyleniyor.

Bildiğiniz gibi Apple yeni nesil bir iPhone çıkardıktan yaklaşık 1 yıl sonra bu kez de o iPhone’un S modelini satışa çıkarıyor. Amerikalı teknoloji devi için bu durum son yıllarda düzenli bir strateji haline geldi. iPhone 5 ve iPhone 6’dan sonra iPhone 7’nin de S modeli geliyor. iPhone 7S ve 7S Plus önümüzdeki ay resmen tanıtılacak. Ancak şirkete yakın kaynaklara göre bu modeller iPhone S serisinin sonu olabilir.

Apple’ı yakından takip eden John Gruber’a göre şirket bu yıldan sonra S modelleri çıkarmayı bırakacak. Bunun yerine iPhone, iPhone Plus ve iPhone Pro adlarını taşıyan telefonlar çıkaracak. Gruber’a göre iPhone isimlerinden rakamlardan komple kaldırılabilir. Eğer Apple böyle bir yol izlerse yeni iPhone modelleri sadece yılları ile birbirlerinden ayrılır. iPhone Plus (2018), iPhone Plus (2019) gibi.

Bu değişikliğin başlıca sebebi olarak ise bu yıl çıkacak iPhone 7S ve 7S Plus gösteriliyor. Çünkü Apple’ın yeni telefonları yeni jenerasayon modeller sayılacak kadar fazla değişiklikle geliyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...