Jump to content
Sign in to follow this  
кυвiŁαу

300 Kediyi Sahiplendirdi, 100 Kedinin Bakımını Yapıyor

Recommended Posts

300 kediyi sahiplendirdi, 100 kedinin bakımını yapıyor

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde oturan 59 yaşındaki hayvansever Nurhan Canatar, sokakta bulduğu kedilerin bakım ve tedavilerini yaptıktan sonra sahiplendiriyor

Perşembe, 07 Eylül 2017

 
300 kediyi sahiplendirdi, 100 kedinin bakımını yapıyor
 
 
Etimesgut Elvankent’te bir sitede otururken komşularının rahatsız olması üzerine evini satarak Kahramankazan’da 3 katlı müstakil bir ev satın alan ve kedilerine birinci katında bakmaya başlayan Nurhan Canatar, en büyük desteği ailesinden gördüğünü söyledi.

İki çocuk annesi ev hanımı Canatar, 7 yıl önce ablasını ziyareti sırasında yavru bir kediyi severek başlayan sevgisinin zamanla yüzlerce kediye ulaşmasına neden olduğunu belirtti. Aradan geçen zamanda 300’e yakın hayvanı sahiplendirirken, bugün 100’e yakın kedinin bakımıyla ilgilenen Canatar, zaman zaman zorluk çektiğini söyledi.

Eşi Şevket Canatar’ın emekli maaşı ve çalışarak elde ettiği aylık 2 bin 500 lirayla kedilere bakmaya çalıştığını ifade eden Nurdan Canatar, nadiren dışarıdan da mama yardımı aldığını söyledi.
8436799.jpg

'BAZI KEDİLER KANSER HASTASI'

Her kedinin bir adı olduğunu ve hepsinin de kendi adını bildiğini belirten Canatar, "Bazı kediler kanser hastası. Onları ayrı bir yerde tutuyorum. Çünkü onlar ayrıca ilgiye ihtiyaç duyuyorlar. Yaralı, gözleri görmeyen, sokağa terk edilmiş birçok kediyi kurtardım. Sahiplenmek isteyenlere kendim elden teslim ediyorum ki, nasıl bir yere kedilerimi verdiğimi bileyim. Çünkü bir iki gün sevip, tekrar sokağa bırakanlar olabiliyor. Bu hayvanların morallerinin yüksek tutmak için ara ara tavuk pişirip yediriyorum" dedi.

KEDİLERİN YANINDA KÖPEKLERE DE BAKIYOR


Yüzlerce kedinin yanında sokakta gördüğü yaralı, aç köpeklere de baktığını söyleyen Canatar, evinde ayrıca biri gözleri görmeyen 5  köpeğin bulunduğunu söyledi. Birçok köpeğe yeri olmadığı için yemek veya mama götürerek bakmaya çalıştığını kaydeden Canatar, toplumun hayvanlara sahip çıkmasını istedi.

8436798.jpg

ANNE VE BABASI DA BAKIMA MUHTAÇ


Nurhan Canatar, aynı zamanda yürümekte zorlanan anne ve babasının bakımını da üslendiğini kaydederek, "Yaşlanmaya başladık artık. Anne ve babamın yanında kedilere de bakmakta zorlanmaya başladım. Ara sıra yardımcıya ihtiyaç duyuyorum. Ancak kimden yardım isteyeceğimi bilemiyorum" dedi.

Çocuklarının üniversitede eğitim gördüğünü anlatan Canatar, ekonomik olarak yetişmekte zorlandığını kaydetti.

 

Kaynak: http://www.posta.com.tr/300-kediyi-sahiplendirdi-100-kedinin-bakimini-yapiyor-haberi-1330470

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...