Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Dünyanın En tehlikeli Yiyecekleri Açıklandı!..

Recommended Posts

Dünyanın en tehlikeli yiyecekleri açıklandı!

Dünyanın en tehlikeli yiyecekleri açıklandı!

Dünyanın en tehlikeli yiyecekleri deyince aklınıza hiç daha önce duymadığınız egzotik yiyecekler geliyor değil mi? Ancak durum pekte zannettiğiniz gibi değil.

İşte her zaman tükettiğiniz, dünyanın en tehlikeli yiyecekleri arasında olan besinler…

Midye

Az pişmiş ya da çiğ kabuklu bütün deniz ürünleri mikrop ve bakteri bulundurur. Bu sebepten midye gibi kabuklu deniz hayvanları çok güzel pişirmek gerekir. Bunun yanı sıra kabuklu deniz ürünleri alerjisi de en yaygın ölümcül alerjilerdendir.

Patates

Patatesin üzerinde yeşil yumrular ya da filizler solanin olarak bilinen en tehlikeli toksini barındırır. Tüketilmesi için ciddi hastalıklara neden olabilir.

Sosis sandviç

Çoğu hastanede boğulma nedenlerinin arasında gösterilir. 7 yaşından küçük çocuklara sosisli sandviç yedirirken çok dikkat edilmesi gerekir.

Vişne

Kahvaltılarda reçel, meyve suyu ve meyve tabaklarının olmazsa olmazları arasında yer alan vişne, zehirli bir bileşen olan hidrojen siyanür içerir. Bu da oldukça tehlikelidir.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patatesler filizlendiğinde çoğu insan o bölümlerini alıp kullanıyor. Direk çöpe atmak lazım gerçektende, ama vişne hakkında bilgim yoktu. Çok teşekkürler güzel paylaşımlarınız için. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eyvah dedim yine kendimizi mi ? zehirliyoruz ki neyse ki sevmediğim şeyler varmış .

Patates yetiştiricisi olarak yeşilenmiş veya  biz gövermiş deriz hayvanlara (ineklere , vs.) bile vermeyin direk imha edin çöpe, aldığınız patatesleri poşette bırakmayın çok alıyorsanız kutulara az alıyorsanız leğenlere boşaltın üstünüde bir bez veya bohça ile örtün serin yerde muhafaza edin (buzdolabı hariç) tazecik tüketirsiniz . hem filizlenmez hemde gövermez.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

mayonez hamburger susi daha onlarca sayarım ilk bunlar geldi aklıma bunlar dururken visnemi zehirliymis. Hem sosisin sagliksizligindan değil boğulma tehlikesinden zararlilar arasına girmis??.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimyasal ilaçlamaların çok büyük katkısı var tabii ki, ayrıca özellikle Türkiye'ye verilen kimyasal ilaçlar üzerinden halkı kısırlaştırıcı yada öldürücü etkileri olan materyallerin bu ülkeye özellikle sokulduğunu ve bunun bir proje olduğunu unutmayın, dua, büyü, ritüel her savaşın hatta her şeyin temel taşı olan inanç konusunu da asla ama asla unutmayın. Anlayanlar anlamayanlara anlatsın lütfen! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
кυвiŁαу, 3 saat önce yazdı:

Deli balı nasıl atlamış bunlar? :)

Deli bal doğru tüketildiğinde çok faydalı bir şey bildiğim kadarıyla. Aşırı tüketimi zehirleyip ölüme yol açıyor diye biliyorum ben...:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...