Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Muz ve Ceviz Yedikten Sonra Uyursanız Eğer...

Recommended Posts

Muz ve ceviz yedikten sonra uyursanız eğer

Muz ve ceviz yedikten sonra uyursanız eğer..

Yapılan bazı çalışmalar, beyinde serotonin sentezini uyaran triptofan isimli bir aminoasidin ve yüksek seyreden melatoninin düzeylerinin uykunun kaliteli, dinlendirici, rahat olmasına neden olduğunu açıkça belirtiyor.

Ceviz

Doğal melatonin kaynağı olan ceviz yine uyku için size yardımcı olabilir. Akşam yemeğinden sonra 1 çay bardağı kadar yemek yeterlidir.

Muz

Serotonin ve melatonin hormonlarının salınımlarını artırmasının yanı sıra içerdiği magnezyum ve potasyum ile kasların gevşeyip, rahatlamasını sağlar.

Süt

Özellikle kaliteli protein içeriği ve triptofan aminoasidinden zengin olması uyumaya yardımcı olmaktadır. Uyumadan önce ılık içilen sütün triptofan içeriği daha yüksek olacağından sizi hızla uykuya dalma pozisyonuna geçirebilecektir.

• Like 1
  • Thanks 1

Hepsinide  yiyorum içiyorum tavsiye ederim. :) hatta süt içiyorum demiştim bir arkadaşıma süt yaşın geçmedimi dedi ne güldüm eksik tamamlıyoz arkadaşım dedim demekki yeterince içmemişiz.:D

• Like 2

Renan, 2 saat önce yazdı:

Ceviz

Doğal melatonin kaynağı olan ceviz yine uyku için size yardımcı olabilir. Akşam yemeğinden sonra 1 çay bardağı kadar yemek yeterlidir.

Her akşam 1 çay bardağı ceviz içi yesem iflas ederim ben :D

• Like 2

Bir çay bardağı ceviz içi en fazla 4 ceviz eder...:D Sizin memlekette çoktur ceviz bir şey olmaz...:laugh:

• Like 3

Renan, 5 saat önce yazdı:

Bir çay bardağı ceviz içi en fazla 4 ceviz eder...:D Sizin memlekette çoktur ceviz bir şey olmaz...:laugh:

Bizim memlekette ceviz çok ama bizde yok, kabuklu cevizin kilosu 30 lira, yarısı kabuk çıkar, kilosu 60 liraya gelir.. Bende bu kadar para ne gezer? :D

• Like 3

İş yeri bahçesinde 1 tane, yan bahçede de 1 tane ceviz ağacı var, aklıma geldikçe   yiyiyorum,  hiç  uyuttuğunu görmedim :)  

Boş verin cevizi muzu,  yastığın altına, bir bezin içine bir tutam lavanta koyun, mışıl mışıl uyursunuz :)