Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

''Antidepresanlardan Uzak Durun''...

Recommended Posts

Balvebadem sizin durumunuzu bilmiyorum,belki cok agir seyler yasadiniz,ben Kubilayin dedigi gibi arkadas tavsiyesi ile kullananlari taniyorum antidepresan ilacini biraktiklarinda tekrar eskiye donuyorlar ve en ufak bir stresste antidepresan ilaclarina bas vuruyorlar onu anlatmak istedim .

• Like 1

Bir ay kadar kullanmıştım, okuldayken, bahane değil ama, dersler çok ağırdı. O zaman çok bilinen bir anti depresan vardı, gidip aldım eczaneden (kendime doktor olduğum için ) aman nasıl iyi geldi anlatamam.  Sonra dedim kendime "plasebodur, değilse bile ilaçla mı iyi olacak , bıraktım. Plaseboymuş  gerçekten.

• Like 2
  • Haha 1

BalveBadem, 10.10.2017 - 17:03 yazdı:

Yaa Allah aşkına yapmayın. Insanlar o kadar zorda ki o kadar çaresiz ki intiharı düşünüyorlar yazık değil mi. Ilaç kullanmayın demek ne kadar mantıklı. Doktor bir şey biliyor ki yazıyor. 

Çare evet kendinizde ama işin içinden çıkamayacak kadar güçsüz isek ne olacak. 

Doktora 'herşey içimizde istersek kurtulabiliriz ilaç kullanmamız gerekmez' dedim aynı bu mantıkla ama 'çıkamamışsın işte' dedi. Ilac yazdi. Iki üç sene önceydi. Karanlık dünyam aydınlandı. Neşe doldum. Enerji doldum. Iyileştim. Yoksa kullanmasam kilo kaybından hastalanabilirdim intihar edebilirdim.

Iki hafta kullanmakla etki etmiyorlar ayrıca. Ilk 10 gün durumda kötüleşme ve hemen sonrasında durumda ileri derecede düzelme gözleniyor. Iki tane attım işe yaramadı demek ne kadar doğru. 

Ben bunu yaşayarak doktordan duyarak ilaç prospektusunde okuyarak ve araştırarak her şekilde şahitim.

Insanlarda yanlış algı var ilaç kullanmamak gerek şeklinde. 

Unutmayalım ki ömürlerimizin uzamasını gelişen tıbba borçluyuz.

İyi güzel yazmışsın da yalnız içerik tam olarak bu değil. Konuyu okursan doktora danışılmadan kullanılan antidepresanlardan bahsediyor...

• Confused 1

AYLİN, 5 saat önce yazdı:

Bir ay kadar kullanmıştım, okuldayken, bahane değil ama, dersler çok ağırdı. O zaman çok bilinen bir anti depresan vardı, gidip aldım eczaneden (kendime doktor olduğum için ) aman nasıl iyi geldi anlatamam.  Sonra dedim kendime "plasebodur, değilse bile ilaçla mı iyi olacak , bıraktım. Plaseboymuş  gerçekten.

Plasebo mu.. Onlar beyinde taa nerelere nasıl hormonlar salgılar salgılatıyorlar.  Nasıl çeşit kimyasal içeriyorlar. Boş bir ilaç olmasına ben ihtimal vermiyorum. Mide bulantısı gibi baş dönmesi gibi hafif yan etkiler gökten mı iniyor. Sanmam. Nevzat Tarhan 'ın depresyon kitabını okuyunca daha iyi anlıyor insan bu hastalığı. 

9 minutes ago, tamerhan said:

40 gün üzerlik tohumu kullanmak hiç bir antidepresanın saglamayacagı ilerlemeyi saglar.

nasil kullanilir ? Siz kullandiniz mi ?

• Like 1

Üzerlik tohumu nazar, göze birebirdir evde, arabada bulundururum. Belki batıl inançtır ama ben inanıyorum, yenilebildiğini bilmiyordum, :no:

• Like 1

On 10.10.2017 at 4:16 PM, Cangirl75 said:

çocukken bir müzeye gitmiştik sinif ile ama pek hatirlamiyorum sadece hatirladigim orada küçük renkli keseler vardi orada sormuştum görevliye nedir bunlar diye ? eskiden Türkler içine tohumlar doldurup üzerinde koruma vs. gezdirirlermiş, diye  cevap almistim. Sanirim şaman dan kalma günümüze kadar gelme..

Edited by Cangirl75
  • Thanks 1

Cangirl75, 1 saat önce yazdı:

çocukken bir müzeye gitmiştik sinif ile ama pek hatirlamiyorum sadece hatirladigim orada küçük renkli kese bezler vardi orada sormuştum görevliye nedir bunlar diye eskiden Türkler içine tohumlar dolurup üzerinde koruma vs. gezdirirlermiş  diye sanirim şaman dan kalma günümüze kadar gelme..

Cangirl75, 2 saat önce yazdı:

nasil kullanilir ? Siz kullandiniz mi ?

Üzerlik tohumu belkide bu dünyada farkına vardıgım en güzel şey benim için. işlenmesi ayrıstırılıp yada baglanması ile cok farklı konularda cok faydalı bir bitki oldugunu söyleyebilirim.Ama şunuda belirteyim hemen hemen hiçbir  bitki tek basına işe yaramaz.Onu aktif edecek içindeki kimyasal zinciri ihtiyacımıza göre reaksiyona sokacak baska seylerde lazımdır.Ya baska bir yada birkac bitki hatta kullanılacak suyun alkali veya asidik olmasıda cok önemlidir. Depresyona karsı üzerlik tohumu ile kür yapan bir kişi bu sürec içerisinde kesinlikle süt ve süt ürünleri tüketmemelidir.Sebebi bu ürünlerin içerisindeki triptofan isimli aminoasidin tüksek miktarda bulunmasıdır.,Triptofan hernekadar serotonın saldıgısını artıran bir aminoasid olsada depresif tedavi aşamasında minimuma indirgenmelidir. Tabi bu kadarda değil.Daha baska bazı işlemlerden gecirilen üzerlik tohumu depresif yaşam kosullarını mükemmel tedevi edebilir,Allahın izniyle.

• Thanks 2