Jump to content
Renan

Pilavın Kalorisini Düşürmenin Yolu...

Önerilen İletiler

Pilavın Kalorisini Düşürmenin Yolu

pirinc-kalori-azaltma

Pirinç, Türk mutfağının vazgeçilmezi ve pirinçle yapılan yemekler de en sevilen yemekler arasındadır. Ancak pirincin kalorisinin yüksek olması ve kilo aldırması sebebiyle tercih edilmeyebilmektedir.

Sri Lankalı bilim adamları pirinçteki kalorinin %60 oranında azaltılmasının formülünü keşfetmiş durumdalar. Sri Lankalı araştırmacılara göre pirinç, Hindistan cevizi yağıyla pişirip, yarım gün süresince buzdolabında bekletilmelidir. 

Bu durum pirincin içerisinde bulunan kaloriyi %60 oranında azaltmaktadır.  Aynı zamanda bu yöntemle pirinçteki nişastanın daha az sindirilebilir hale gelebildiğini belirtebiliriz. Pirinç türündeki nişastalı besinler iyi bir enerji kaynağıdır. Fakat bu tür gıdalar vücutta basit şekilde şekere dönüşebilmektedir. Kullanılmayan şeker ise vücutta depolanır ve hızlı bir şekilde glikoza dönüşmektedir. Kandaki aşırı glikoz ise sonunda vücutta yağ olarak depolanıp kilo olarak size yansımaktadır.

Pilavın kalorisini düşüren bu yöntemle pilav yemeği seven kişiler, artık canları pilav çektiklerinde içleri rahat bir şekilde tüketebilirler. Hindistan cevizi yağı ile pişirilip yarım gün buzdolabında bekletilen pirinci yedikten sonra kalorisi düşük bir öğün yemiş olacaksınız. Bu vücudunuza normalden daha az şeker girmesini sağlayacaktır.

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hindistan cevizi yağı ilginç, evde var ama yemek için değil güzellik için almışlarxD iyi o zaman mutfakta da kullanırız... 

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Valla bizimki dolaba giriyor.Ertesi gün işten gelince hazır bulmak da güzel oluyor...

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×