Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Yağ Yakımına Yardımcı Besinler...

Recommended Posts

Yağ Yakımına Yardımcı Besinler

GREYFURT:

Kandaki insülin seviyesini düzenleyerek açlık hissini baskılar ve  metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur.

YEŞİLÇAY:

Yeşil çayda kafein dışında yüksek    miktarda fenolik bileşikler (epikateşin, epikateşin gallat, epigallokateşin, epigallokateşin gallat kesretin, mirsetin) bulunmaktadır. İçeriğindeki kafein ve kateşinle yağ yakımını destekler   ve kilo kaybını kolaylaştırır.

ANANAS:

Antioksidanlar, enzimler, mineraller, vitaminler açısından zengindir. İçerdiği bromealin enzimleriyle de yağ yakımını destekleyerek  kilo vermeye yardımcıdır.

ACI BİBER:

İçeriğindeki capsaicin maddesi kanser hücrelerini yok eder ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur.

YULAF:

Besinlerin sindirilmeyen kısmı  olan lif (posa), sindirim sırasında vücudun kullandığı enerjiyi arttırarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. 

ZENCEFİL:

Zencefil özellikle sindirime yardım ederken vücut sıcaklığını yükseltir ve yemeklerden sonra üketildiğinde metabolizma hızını yaklaşık olarak % 25 oranında hızlandırır.

Dyt. Meltem Bilgen Aslen

• Like 2

Bir kepçe çorbaya iki tatlı kaşığı pul biber katıyorum. Sadece yağı değil komple tüm vücudu yakıyor. :D

• Like 1

кυвiŁαу, 13 saat önce yazdı:

Bir kepçe çorbaya iki tatlı kaşığı pul biber katıyorum. Sadece yağı değil komple tüm vücudu yakıyor. :D

40-45 kilo falansin o zaman

• Like 1
  • Haha 1