Jump to content
Renan

Yağ Yakımına Yardımcı Besinler...

Önerilen İletiler

Yağ Yakımına Yardımcı Besinler

GREYFURT:

Kandaki insülin seviyesini düzenleyerek açlık hissini baskılar ve  metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur.

YEŞİLÇAY:

Yeşil çayda kafein dışında yüksek    miktarda fenolik bileşikler (epikateşin, epikateşin gallat, epigallokateşin, epigallokateşin gallat kesretin, mirsetin) bulunmaktadır. İçeriğindeki kafein ve kateşinle yağ yakımını destekler   ve kilo kaybını kolaylaştırır.

ANANAS:

Antioksidanlar, enzimler, mineraller, vitaminler açısından zengindir. İçerdiği bromealin enzimleriyle de yağ yakımını destekleyerek  kilo vermeye yardımcıdır.

ACI BİBER:

İçeriğindeki capsaicin maddesi kanser hücrelerini yok eder ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına yardımcı olur.

YULAF:

Besinlerin sindirilmeyen kısmı  olan lif (posa), sindirim sırasında vücudun kullandığı enerjiyi arttırarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. 

ZENCEFİL:

Zencefil özellikle sindirime yardım ederken vücut sıcaklığını yükseltir ve yemeklerden sonra üketildiğinde metabolizma hızını yaklaşık olarak % 25 oranında hızlandırır.

Dyt. Meltem Bilgen Aslen

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir kepçe çorbaya iki tatlı kaşığı pul biber katıyorum. Sadece yağı değil komple tüm vücudu yakıyor. :D

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
кυвiŁαу, 13 saat önce yazdı:

Bir kepçe çorbaya iki tatlı kaşığı pul biber katıyorum. Sadece yağı değil komple tüm vücudu yakıyor. :D

40-45 kilo falansin o zaman

• Like 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap