Jump to content
Sign in to follow this  
kardelen

Duyandan Görenden Değil Gerçekten Bilenden Yardım istiyorum..

Recommended Posts

Merhabalar,

Bir hoca benim erkek çocuğa hamile kalamayacağımı kalsamda bebeğin düşeceğini söyledi. Geçen yıl bir düşüğüm oldu erkek olduğu için düşmüş dedi. Muska yazılmalı dedi. Yazdırmadım çünkü allaha sığındım dualarla tevekkülle tekrar olacağını düşündüm olmadı.

Bu durumdan nasıl kurtulurum ne yapmalıyım bütün forumları benzer birşey bulurum diye sayfalarca konuları okudum. Şifa bulamadım kendime.

Herkes yardımcı olmaya çalışıyor biliyorum lütfen kızmayın ama ben işin ehli birinden yardım alıp kurtulmak istiyorum artık bu durumdan.

Vakit ayırıp okuduğunuz için dahi sağolun hakkınızı helal edin.

Kardeşim bir noktayı anlayamadım Hoca sana cocugun düşmeden öncedenmi erkek cocugun olamayacagını olsada düşeceğini söyledi?Yoksa bebegini kaybettikten sonramı böyle bir sey söyledi ve muska yazılması gerek dedi 

Düşükten sonra. Neden düşük oldu diye hocaya gitmedim. Bir yakınım kendisi için gidiyordu, aklına gelmiş ve sormuş beni. Önce üzerinde durmadım elimden geldiğince kendim okudum dua ettim ama sanırım üstesinden gelemedim.

O nedenle yardım istiyorum. 

kardelen, 1 saat önce yazdı:

Düşükten sonra. Neden düşük oldu diye hocaya gitmedim. Bir yakınım kendisi için gidiyordu, aklına gelmiş ve sormuş beni. Önce üzerinde durmadım elimden geldiğince kendim okudum dua ettim ama sanırım üstesinden gelemedim.

O nedenle yardım istiyorum. 

Kardeşim kim senden daha üstünki üstesinden gelemedim diyosun.Önce ettiğin duadan süphe etmeyi bırak.Herzaman diyorum.Geri cevrilen dua yoktur.Bazen bir belaya kazaya sadaka olur o dua ama biz bilemeyiz.Sen süphe duymadan dualarına devam et.Bak boş insan değilsin.Allaha sıgındım diyebilensin.İmtihanın budur belkide bilemessin.Sen dualarına El Musavvir esmasıyla zenginlik kat.Hergün cekebildiğin kadar ücyüz dörtyüz defa zikret bu esmayı.İnşallah sanada şifa olur sendede tecelli eder.

Duam kabul olmadı yanlış bir tabir oldu aslında. Ben kendi başıma kurtulamadım bu durumdan demem gerekir sanırım. Çok özele girmek istemiyorum.

Desteğin yazdıkların için çok sağol ben allaha yine duacıyım ama bu işlerinde bir ehli var şifa yine allahtan ama ben o şifaya aracı olacak olanı arıyorum. 

kardelen, 1 saat önce yazdı:

Duam kabul olmadı yanlış bir tabir oldu aslında. Ben kendi başıma kurtulamadım bu durumdan demem gerekir sanırım. Çok özele girmek istemiyorum.

Desteğin yazdıkların için çok sağol ben allaha yine duacıyım ama bu işlerinde bir ehli var şifa yine allahtan ama ben o şifaya aracı olacak olanı arıyorum. 

Allah yar ve yardımcın olsun. Sen ben bişey söylemedim farzet.İnşallah bulursun.

Bir işi olsun diye, dua okuyanın işi olsaydı, hayat herkese güzel olurdu.  Ohh ne âlâ!  Hangi kitapta yazıyor ki "şu duayı okursanız şu işiniz hallolur, hem de garanti" diye?  Hepsi safsata! Öyle bir Dünya yok kardeşim.  Dua edeceksen ibadet için edecek,  ettiğin dua sonrası bir işiniz  olursa, Allah'ın ikramı diye şükredeceksin.

Bir arkadaşım sizinle aynı sebepten 5-6 yıl çok uğraştı, etmediği gitmediği yer kalmadı, sonra tavsiye üzerine " hadi şuna da gidelim, bakalım ne olacak" dediği bir prof. dr'a gitmişler, 2 çocuk sahibiler şimdi. Bazen konusu açılır "Allah razı olsun ondan" der.  Aracı istiyorsanız, düşüdüğünüz gibi bir aracı değilim, ama  ararım telefonunu ister yollarım.

" Herkes yazmasın, öyle bir aracı istiyorum ki, bir okusun üflesin, dileğim olsun, hem de garanti olsun" diyecekseniz, işiniz hokkabazlara kalır.

Edited by ege

Bundan 3 yıl kadar önce , 4  arkadaş bir iş ile ilgili bir çözüm arıyorduk, herkes bir fikir sunuyordu ama, bir diğerimiz o fikri çürütüyordu, sonunda çözüm bulamayacağımızı anladık. ama bir arkadaşın yanında çalışan bir arkadaş, ara sıra lafa girmeye çalışıyorken, patronu onu susturuyordu, yani "sen kimsin de, bizim çözemediğimiz sorunu çözmek istiyorsun" der gibiydi, araya girdim, o arkadaşa " sen ne düşünüyorsun? nasıl çözeriz bunu?" dedim, düz mantıkla bir şey önerdi, hepimiz birbirimize bakakaldık, "Adam haklı beyler" dedik, ve onun  düşüncesi doğrultusunda işi çözdük. 

Bırakın insanlar düşüncelerini, fikirlerini yazsın, Sizin için çok önemli olabilecek fikirlere gem vurmayın. Umulmadık bir fikir, size çare olabilir.

Cangirl75, Bir saat önce yazdı:

Rabbim eli ayaga düzgün hayirli evlat versin ..

Tabi ki, İnşaAllah

Edited by ege