Jump to content
Sign in to follow this  
kardelen

Duyandan Görenden Değil Gerçekten Bilenden Yardım istiyorum..

Recommended Posts

25 minutes ago, ege said:

Bundan 3 yıl kadar önce , 4  arkadaş bir iş ile ilgili bir çözüm arıyorduk, herkes bir fikir sunuyordu ama, bir diğerimiz o fikri çürütüyordu, sonunda çözüm bulamayacağımızı anladık. ama bir arkadaşın yanında çalışan bir arkadaş, ara sıra lafa girmeye çalışıyorken, patronu onu susturuyordu, yani "sen kimsin de, bizim çözemediğimiz sorunu çözmek istiyorsun" der gibiydi, araya girdim, o arkadaşa " sen ne düşünüyorsun? nasıl çözeriz bunu?" dedim, düz mantıkla bir şey önerdi, hepimiz birbirimize bakakaldık, "Adam haklı beyler" dedik, ve onun  düşüncesi doğrultusunda işi çözdük. 

Bırakın insanlar düşüncelerini, fikirlerini yazsın, Sizin için çok önemli olabilecek fikirlere gem vurmayın. Umulmadık bir fikir, size çare olabilir.

burada cok haklisin ege önyargida bulunmamak gerek herkesin fikri alinmali ...

ege, 8 saat önce yazdı:

Bir işi olsun diye, dua okuyanın işi olsaydı, hayat herkese güzel olurdu.  Ohh ne âlâ!  Hangi kitapta yazıyor ki "şu duayı okursanız şu işiniz hallolur, hem de garanti" diye?  Hepsi safsata! Öyle bir Dünya yok kardeşim.  Dua edeceksen ibadet için edecek,  ettiğin dua sonrası bir işiniz  olursa, Allah'ın ikramı diye şükredeceksin.

Bir arkadaşım sizinle aynı sebepten 5-6 yıl çok uğraştı, etmediği gitmediği yer kalmadı, sonra tavsiye üzerine " hadi şuna da gidelim, bakalım ne olacak" dediği bir prof. dr'a gitmişler, 2 çocuk sahibiler şimdi. Bazen konusu açılır "Allah razı olsun ondan" der.  Aracı istiyorsanız, düşüdüğünüz gibi bir aracı değilim, ama  ararım telefonunu ister yollarım.

" Herkes yazmasın, öyle bir aracı istiyorum ki, bir okusun üflesin, dileğim olsun, hem de garanti olsun" diyecekseniz, işiniz hokkabazlara kalır.

İnsanların sizlerinde yaptığı gibi empati yapmadan bir fikri ve önyargısı olduğu için bilenden yardım istedim. 

Durumum insanlığım yada müslümanlığım ile ilgili neler yaptığım yada yapmadığım ile ilgili tek bir fikriniz bile yok, nasıl okunup üflenerek durumu çözmek istediğim kanaatine vardınız. Öyle olsaydı o hocaya muska yazdırır ohh der otururdum.

Çocuk sahibi olabilmek için değil bu durumdan kurtulabilmek için yardım istedim. Arkadaşınız gibi kendimi hocalara okutmak istemediğim için yardım istedim.

Cahil muamelesi yapmayın arkadaşlar Allah aşkına yargılarınızı ithamlarınızı kendinize saklayın.

İyi yürekle yazdığınız dualar tesbihler başımın tacı, allah razı olsun sıkıntımı paylaştığınız için ama klavye başında nutuk atıp bilmeden etmeden yargılayacak olan benim sayfama yazmasın. 

Tartışmaya dönsün istemiyorum iyi niyetlerle yazdım öylede kalsın.

Geçmiş olsun. Yazmış olduğunuz konu ile ilgili bilgim yok :no:  Allah yardımcınız olsun bende merak ettim kardelens  ile  aynı kişi misiniz.  böyle bir konu 27 eylülde de paylaşıldı. benimkisi sadece merak :) duyandan görenden değil diye yazmışınız da konu başlığı olarak...

Not: Lokman Süresini oku 31.süre  34 ayet,

özellikle 12 ,13,14,15,16,17, 18  ayetleri oku Türkçe  açıklamasını da oku......

Edited by hacersş

hacersş, 1 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun. Yazmış olduğunuz konu ile ilgili bilgim yok :no:  Allah yardımcınız olsun bende merak ettim kardelens  ile  aynı kişi misiniz.  böyle bir konu 27 eylülde de paylaşıldı. benimkisi sadece merak :) duyandan görenden değil diye yazmışınız da konu başlığı olarak...

Not: Lokman Süresini oku 31.süre  34 ayet,

özellikle 12 ,13,14,15,16,17, 18  ayetleri oku Türkçe  açıklamasını da oku......

Sağol Hacer. Evet kardelens benim kullanıcı adımdı ama o gün o sayfaya yazdıktan sonra mail adresi geçersizdir dedi birdaha giremedim. Belki özel msj geldi belki biri yazdı göremedim diye çok üzüldüm mecburen tekrar profil oluşturdum ve konu açtım. 

Lokman suresi ilgili ayetleri ekliyorum tesbihlerime. Çok teşekkür ederim.

Benim arkadaşım kendini hocalara okutmadı, çok iyi bir Prof. e  gitti, isterseniz numarasını alıp size vereyim dedim.   

Tartışmaya can atmıyorum. Foruma konu açarsanız, şu yazsın, bu yazmasın deme hakkınız yok  demek istiyorum.  İşinize yaramayanı es geçer gidersiniz. Hepsi bu.  Allah yardımcınız olsun diyelim.

• Like 1

Bende Dr. bilgisi ve kan uyuşmazlığından bahsettim  bebek anne karnındayken bebeğin kanı değişiyor diye yazdım yeterli olmadı sanırım o yüzden konu başlığını değiştirerek yazmış.. kendi düşüncesidir bilemem...

Acaba hangi duayı yapsam, bu durumdan nasıl kurtulsam diye tesbihlerine ekleyeceğin esma ve dualara gerçekten güç yetirebilir misin? Ben söyleyim sana bende klavye nutukçusuyum dinleme beni de! :)

Hocalar, imamlar, karı koca ilaçları filan falaz biz millet olarak kendi kendimize güveni yıktık, herkes herşeye etiket yapıştırıyor, peki gerçek kimin ekinde!?

İnanmak tüm sorunların çaresidir ancak çok geniş bir kavram. Burcuna, doğum tarihine, ismine göre özel tarifler var, ama herkes 12'den vurmak istiyor. Yok öyle bir şey. Sen ilk önce gidip aradığını insanlardan değil, onları Yaradandan iste, başka bir şekilde şifa bulamazsın, hocanın dediğine mi yoksa Rabbine mi inanırsın orası sana kalmış! :)

رَبِّ هَبْ لِي مِنَ الصَّالِحِينَ

Okunuşu: "Rabbi! Heblî mines-sâlihîn."

Anlamı: "Ey Rabbim! Bana sâlihlerden (bir oğul) ihsan et!" (Sâffât, 37/100

ibrahim peygamberin duası