Jump to content
Renan

Kanserin ilacı! Kilosu 100 Liradan Satılıyor...

Recommended Posts

Kanserin ilacı! Kilosu 100 liradan satılıyor

Kanserin ilacı! Kilosu 100 liradan satılıyor...

Çiğ burun yağı şifa kaynağı

Alternatif tıpta başta kalp, damar ve kanser hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve halk arasında 'burun yağı' adıyla bilinen taş baskı zeytin yağının kilosu 100 liradan satılıyor.

Yüzyıllardır eskimeyen taş baskı metoduyla zeytin yağı üretimi esnasında çok az miktarlarda, kendiliğinden ortaya çıkan şifa kaynağı 'burun yağı'nın hasadı başladı.

Bazı kesimlerce 'zeytin sütü' olarak da adlandırılan bu yağ, alternatif tıpta kanser, kalp, damar, bunama, cilt hastalıkları gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor.

Balıkesir'in Edremit ilçesindeki 110 yıllık zeytin ve yağ üreticisi firma, geçen hafta başlayan ilk hasat ile birlikte erken sıkım zeytin yağı üretimine başladı.

4 nesildir aile şirketi olarak hizmet gösteren firmanın ortaklarından Hamdi Herdan, burun yağının yapımını ve özelliklerini anlattı.

Herdan, "Bu yılki hasat dönemine başladık. İlk yağımızı sıkmaktayız. Zeytinin sütü olmaz. Bu tabir yanlıştır. Bu yağ burun yağıdır. Bir ton zeytin hamurunun içinden yaklaşık yarım kilo elde edilebilmektedir. Bu yağ ilaçtır. Kalp ve damar hastalıklarından kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunamanın en büyük düşmanı.

Safra kesesi, bağırsak, mide, böbrek rahatsızlıklarında da kullanılıyor. Böbrekteki taşı bile düşürüyor. Normal ürettiğimiz sızma zeytin yağlarımız yemeklerde ve salatalarda tüketiliyor. Fakat burun yağımız çok az miktarda çıkıyor ve faydalarından dolayı da ilaç gibi kullanmaktayız. Zeytin yağında sağlık vardır.

Herkesin tüketmesini tavsiye ediyorum. Çok tüketenlerde kalp ve damar rahatsızlıkları olmuyor. Bu sene bölgemizde zeytinin var senesi. Dallar zeytin dolu. Biz de hasat yapmaktayız. Üreticiler yağmur bekliyor.

Burun yağı, taş baskı sırasında elde ediliyor. Kendi ekseninde dönen taşlarımız ile ezilen zeytinlerimiz hamur haline geliyor ve hamurun üzerine bir süre sonra bir yağ tabakası çıkıyor. İşte bu yağı alıp süzdüğümüzde burun yağı elde ediyoruz. Burun yağının kilo fiyatı değişiklik gösterebiliyor" dedi.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kafam karıştı, Annem le Babam  Zeytin yağı dışında bir şey kullanmazlar dı, Eniştem Zeytin yağı, zeytin çeşit çeşit getirir, satar özel olarak Annemlere getirirdi, Babam Koah dan, Annem M. Miyelomdan öldü. ya bizimkiler kullanmasını bilemedi ya da bilmiyorum...:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

İnsan sağlığını etkileyen bir sürü olumsuzluk var canım ya. Zeytinyağı ne yapsın?..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Renan, 12 dakika önce yazdı:

İnsan sağlığını etkileyen bir sürü olumsuzluk var canım ya. Zeytinyağı ne yapsın?..

Ama ne, bizde çok şey  bekliyoruz , :)zeytin yağından

Edited by hacersş
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...