Jump to content
Sign in to follow this  
hacersş

Asla 154 ü Tuşlamayın

Recommended Posts

ege, 04.11.2017 - 23:49 yazdı:

Sevgili Renan, ben cidden tartışmadım, bu haberin çok eski olduğunu söylemiştim, günümüzde böyle dolandırıcılık hikayelerinin artık basamak atladığını, artık insanların elinden dairelerini sattırıp, hatta prof.lere kendi elleriyle paralarını aldıklarını söylemiştim.  Sonra malum, çivi sokmuş ablamız, ama kendisine bunu belirttiğimde maalesef gerçek yüzünü görmüş oldum, efendiymişim de, öyle kalmalıymışım vs. Ben sizin gözünüzde efendi kalmak için gelmiyorum buraya,  herhangi birinin  fikirlerini savunmak için de gelmiyorum. Gözünüzde ne olduğum umurumda değil? Ben kendi kişiliğimle buradayım, içimden geleni yazarım. Ha dersiniz ki, "Bana hakaret ettiniz" o zaman en büyük cezayı zaten kendim talep ederim.

Sizin aksinize iki çift laf ediyorum diye düşmanca davranacaksanız, zaten düşmandan farkınız kalmaz.

İkinizi de çok iyi tanıdığım için bu kadar uzamamalıydı diye düşünüyorum. Neyse, uyarılara rağmen insanları dolandırmaya devam ediyorlar. Bu bir gerçek.  Yakın zamanda  Prof. Dr. Canan Karatay'ı bile dolandırdılar...:laugh:

• Like 1

Badem Ceviz  Hurma verip milleti uyutan şahıs yakalanmış  Kocaelinde (İzmit)

Edited by hacersş

Faturanız ödendi dediklerine de inanmayın, özellikle cepbank para yatırmayın....

Başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşacağım, İnşallah bu konular tarihte kaldı, bayatladı  boş sözler diyen olmaz.

Rahmetli Annem Konyada Hastanede yatıyordu telefonu çaldı açtı konuşuyor yüzünün şekli değişti, ne oldu Anne dedim, Ben hastanedeyim kızım var onu vereyim ona anlat dedi aldım telefonu elime, Annem emekli hemşire sağlık la ilgili sorunu yok istediği her yerde muayene olabiliyor, neyse Rahmetli babam varken bunlara telefon etmişler çekap yaptırılacak diye bazı tuşlara basın kredi kartı numarası verin parayı ordan  çekizec falan demişler bizimkilerde saf saf keredi kartı numarasını vermişler. Neyse Annem hemen uyanmış yeğeni var iş bankasında halasının ben hata yaptım kartı iptal ettir diye parayı çekememişler Annemi aramışlar küfür etmişler Annem benim kızım Polis tel. vereyim derdini ona anlat demiş peki ver demişler o da emniyetin numarasını vermiş olay kapanmış. zannediyorduk kapanmamış takmışlar bunlara kafayı 1 sene sonra Babam öldü Annem hastanede yatıyorken aradılar ben devreye girdim dediler çekap yaptırmışlar parası ödenmemiş o parayı faiziyle ödememiz gerekiyormuş faizi ile ben sert çıkınca Hanımefendi ne kadar terbiyesizsiniz lütfen dikkatli konuşun bunu savcı dinliyor dedi,  dedim 1 dk.  anne benim telefonumdan ablamı ara dedim beyfendi benim uslubüm düzgün siz bir bayanla konuşuyorsunuz bizide emniyet dinliyor dedim telefonu uzatıyor bazen sakin bazen kızgın sözler sarf ediyor neyse bana demezmi sen çok hayırsız evlatsın bende dedim tek ben değilim benden başka hayırsız 3 evladı,9 tanede torunları  daha var ( polis,savcı, hakim, avukat, asker ne istersen var bizde dedim)  boş değil bu kadında dedim. biz icraya başlayacağız iyi dedim kadın hasta mezarda alırsınız parayı icraya çabuk başlayın geç kalmayın dedim. Hem bunlar sağlıkçı çekap yaptırmadılar devlet bütün imkanlarını sağlıyor bunlara dedim. senin çekapına mı kaldılar hem yaptırmamışlar ki dedim, Adam küfür etti kapattı tel. araştırdık bulamadım kartlı telefonlardan görüşüyorlarmış buldular neyseki....ha bu olayda 2012 yılı ile 2014 yılı arasında oldu. durup durup hortlatıyorlar her halde bilgilenelim bilgilendirelim.

Bu olayı bizzat kendim yaşadım Hacer, mail bilgilendirmesi değil...

Prof. lar veya  başkaları gibi çok zengin değiliz lakin gelip bizim canımızıda yakıyorlar...

Edited by hacersş

ege, 05.11.2017 - 23:49 yazdı:

Sanırım beni ima ediyorsunuz ama, sizin tarih olmuş dolandırıcılık hikayelerinizi, yeni olmuş da, siz yeni çözmüşsünüz gibi alkışlayacak halim yok, aradan 10 yıl geçmiş, sanki dün olmuş gibi  lanse ediyorsunuz.  Tuşlanan 154 tuşu da,  bilgilendirmeniz gibi tarih olmuş.

Benden başka o tür bir yorum yapan olmadı. birbirimizi kandırmayalım bence. Eski bir dolandırıcılık hikayesi dedim. Şahsen ben kırılmadım kızmadım, eleştirdim kendimce, siz de dilediğinizce eleştirebilirsiniz, keza ben de cevap yazarım kendime göre saygı çerçevesinde.  Est.özürlük bir şey değil. Çünkü haklı  veya haksız bir durum yok.

Sevgili Renan, ben cidden tartışmadım, bu haberin çok eski olduğunu söylemiştim, günümüzde böyle dolandırıcılık hikayelerinin artık basamak atladığını, artık insanların elinden dairelerini sattırıp, hatta prof.lere kendi elleriyle paralarını aldıklarını söylemiştim.  Sonra malum, çivi sokmuş ablamız, ama kendisine bunu belirttiğimde maalesef gerçek yüzünü görmüş oldum, efendiymişim de, öyle kalmalıymışım vs. Ben sizin gözünüzde efendi kalmak için gelmiyorum buraya,  herhangi birinin  fikirlerini savunmak için de gelmiyorum. Gözünüzde ne olduğum umurumda değil? Ben kendi kişiliğimle buradayım, içimden geleni yazarım. Ha dersiniz ki, "Bana hakaret ettiniz" o zaman en büyük cezayı zaten kendim talep ederim.

Sizin aksinize iki çift laf ediyorum diye düşmanca davranacaksanız, zaten düşmandan farkınız kalmaz.

Konu burda olduğu için yazma gereği hissettim;

Renan senden ve rahatsızlık verdiğim üyelerden özür dilerim kırmızı ile işaretlediklerimede yazı yazmazsam kendime saygısızlık etmiş olacağım..

Şu ölümlü Dünyada kimsenin hakkına girmek istemem.

Ege ben sana kırıldım içim dışım birdir bilerek kimseyi kırmam ağır ithamların zoruma gitti, bende bunlara alındım.

1. bu 154 olayını adım gibi eminim yeni duydum bilgilendirme için paylaştım. senin için tarih olabilir ama benim için yeni bir bilgi,

2. O kadar düşmanımız varken biz müslümanlar  birbirimize kırıcı olmayalım,

3. Birbirimizi kandırmayalım demişsin sen beni ne kadar tanıyorsun ben seni ne kadar tanıyorum bu kandırma olayını hiç anlamadım,  artı seni kandıracak kadar samimi de  değiliz.

4, çoook ince fikirli ve  hassasımdır. kimseyi kırma incitme durumum asla olamaz, gerçek yüzüm neymiş çok merak ettim 9_9

5. Düşman ilan etmişsin olsun ben düşmanımıda tanımak isterim:)

6. Hayat geç kalmayı affetmiyor. 

Hakkım helaldir eğer varsa ki, 

Allah' a  Emanet

Arayan sen ol, bulan sen; Tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen. Kula vefası olmayanın, Hakk'a vefası olmaz...!!!! Mevlana

Edited by hacersş