Jump to content
Renan

Kilo Verememenin Nedenleri...

Önerilen İletiler

Kilo verememenin nedenleri

Kilo verememenin nedenleri

Uzman Diyetisyen Betül Ünlüsoy, D vitami seviyesinin düşük olmasının kilo vermeyi zorlaştıran etkenler arasında yer almakta olduğunu söyledi.

Kemik sağlığından ruh sağlığına kadar birçok durumu dengede tutan hayati bir vitamin olan D vitaminini eksikliği kadar fazlalığı da tehlikeli.

Uzman Diyetisyen Betül Ünlüsoy, dönem dönem takip edilmesi gereken kan parametrelerinden biride D vitamin seviyesi olduğuna işaret etti.

Son yıllarda gerek ülkemizde gerek ise dünyada "D vitamini eksikliği" çok sık karşılaşılan bir sorun haline dönüşmüş olduğunu ifade eden Ünlüsoy, D vitaminin eksik olması aşırı yorgunluklara, uyanamamaya, depresyona, bağışıklığın düşmesine, astım hastalığına, sürekli üşümeye neden olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"D vitamininin düşmesi aynı zamanda kalsiyumun emiliminde de negatif etki gösterdiği için bir zaman sonra kan parametrelerinizde kalsiyum seviyesinin düşmesine de neden olduğunu görebilirsiniz.

Bu durum karşısında D vitamini eksikliğinin giderilememesi özellikle yaşlı bireylerde eklem ağrılarının artmasına ve osteoporoz sürecinin hızlanmasına etken olmaktadır.

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ülkemizde 8 ay kış 4 ay yaz olunca malesef D vitaminine hasretiz...

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben yazın kendi kendime hiçbirşey yapmadan 8-10 kilo veriyorum. Demekki güneş kilo verdiriyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap