Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Hastalıkların Suyunu Çıkarın!..

Recommended Posts

Hastalıkların suyunu çıkarın!

Hastalıkların suyunu çıkarın!

Her biri vitamin ve mineral deposu olan meyvelerin sadece kendileri değil suları da şifa veriyor. Uzmanlar, kanser, kalp-damar, şeker gibi hastalıklardan koruyan lezzetli içeceklerin faydalarını tek tek Prof. Dr. İnanç sıralıyor.Sağlıklı bir hayat sürmek için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekiyor. Bunun yolu da doğru gıdaları tüketmekten geçiyor. Uzmanlar, vitamin, antioksidan ve mineral deposu meyve sularının sofralardan eksik edilmemesini istiyor. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, şifa deposu meyve sularını ve yararlarını şöyle sıralıyor...

PORTAKAL SUYU

Bir bardak portakal suyu günlük C vitamini ihtiyacını karşılıyor. Potasyum, folat, B1, B2, B6 vitaminleri ve çeşitli mineralleri içeren portakal suyunun, kanser hücrelerinin gelişimini önlediği ve kılcal damarları güçlendirdiği biliniyor.

ÜZÜM SUYU

Üzüm suyu A, B ve C vitaminlerinden zengin olmasının yanı sıra bol miktarda potasyum ve demir içeriyor. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde vücutta oluşan serbest radikallerle savaşarak, hücrelerdeki yıpranmışlığı azaltıyor ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

KAYISI SUYU

Bir bardak kayısı suyu günlük A vitamini gereksiniminin 1/3'ünü karşılayacak değere sahip. Kayısıda bulunan posa sadece kabızlık değil, hassas bağırsak hastalığı, apandisit, hemoroid, diş hastalıkları, diyabet, kalp hastalıkları ve kolon kanseri gibi hastalıkların oluşum riskini azaltıyor, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlıyor.

ŞEFTALİ SUYU

A ve C vitaminin yanında güçlü bir antioksidan ve A vitamini aktivitesi gösteren beta karoten bakımından zengin bir içecektir. İçerdiği diyet lifleri ve antioksidan maddeler, kalpdamar sağlığının korunmasında ve kanserden korunmada etkilidir.

ELMA SUYU

Bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği olan B-3, E vitamini ve potasyum içeriyor. Kan şekerini kontrol altında tutan elma suyu baş ağrısına da iyi geliyor...

NAR SUYU

Kolesterol ve şekeri dengeleyerek kalp sağlığını koruyan nar suyu kanser hücrelerinin gelişmesini de engelliyor. Ayrıca bağırsak parazitlerini düşürmede etkilidir.

VİŞNE SUYU

Ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah olan vişnede A vitamini ve potasyum bulunur. Kandaki asitleşmeyi de temizleyen vişne suyu mide ve karaciğerin düzenli olarak çalışmasını da sağlar.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...