Jump to content
Seyyar Diyari

Yücelerin En Yücesi Allah'ın 276 Kutsal İsmi

Recommended Posts

Konumu benim bilgim dışında birisi editlemiş. Paylaşımda bulunduğum forumlarda kötü niyetle forum yönetiminin dikkati haricinde gelişen bir olay olduğunu düşündüğüm bu şey sosyal medya paylaşımlarında da karşıma geliyor. Bir şey yazıyorum hoop bir süre sonra imla hataları geliştiriyorlar. Örneğin önce metin editöründe yazdığım bu içeriği kopyalayıp buraya yapıştırıyorum. Orjinal kaynağında aduv el KAFİRİN yazıyor muhzi el KAFİRİN yazıyor. Burada bir bakıyorum ki i harfleri I harfi yapılmış.

Bilgilendirmek amacıyla "Kuran'ın çeşitli yerlerinden" yazdığıma emin olduğum halde açıkça bana ve paylaşımlarıma garezli bir şekilde bunu yapanlar kimdir, gayeleri nedir ? Yani imla hatalarını öne çıkararak bilgiyi paylaşanı güvenilmez göstermek midir ? Böyle bir durumsa şeytanca değil mi ?

Forum yönetimine saygılarımla bilgilendirmek istedim. Şifrelerimi değiştirdiysem de işe yarayan bir yöntem olmadı. Bu kötü niyetli sanal zorbaların, kendi efendileri olan karanlık güçlere hizmetine mani olamadım.

Yıllar içerisinde yaptığım tüm paylaşımlara gölge düşürmek isteyen düşmanca tavır sergiliyenleri, paylaşımlarımdan yana olanların dualarına havale ediyorum.

• Thanks 1

Seyyar Diyari, 13 saat önce yazdı:

Konumu benim bilgim dışında birisi editlemiş. Paylaşımda bulunduğum forumlarda kötü niyetle forum yönetiminin dikkati haricinde gelişen bir olay olduğunu düşündüğüm bu şey sosyal medya paylaşımlarında da karşıma geliyor. Bir şey yazıyorum hoop bir süre sonra imla hataları geliştiriyorlar. Örneğin önce metin editöründe yazdığım bu içeriği kopyalayıp buraya yapıştırıyorum. Orjinal kaynağında aduv el KAFİRİN yazıyor muhzi el KAFİRİN yazıyor. Burada bir bakıyorum ki i harfleri I harfi yapılmış.

Bilgilendirmek amacıyla "Kuran'ın çeşitli yerlerinden" yazdığıma emin olduğum halde açıkça bana ve paylaşımlarıma garezli bir şekilde bunu yapanlar kimdir, gayeleri nedir ? Yani imla hatalarını öne çıkararak bilgiyi paylaşanı güvenilmez göstermek midir ? Böyle bir durumsa şeytanca değil mi ?

Forum yönetimine saygılarımla bilgilendirmek istedim. Şifrelerimi değiştirdiysem de işe yarayan bir yöntem olmadı. Bu kötü niyetli sanal zorbaların, kendi efendileri olan karanlık güçlere hizmetine mani olamadım.

Yıllar içerisinde yaptığım tüm paylaşımlara gölge düşürmek isteyen düşmanca tavır sergiliyenleri, paylaşımlarımdan yana olanların dualarına havale ediyorum.

Verdiğiniz bilgilere göre bu durum pek de yönetici müdahalesi gibi durmuyor. Asıl kaynaktan forum ve sitelere metin kopyalandığında bir takım hataların meydana gelmesi normal. 

Ebced toplamlarını istemiştiniz, 276 ismin ebced toplamları burada. Bilgisayara hesaplattığım için bildiklerinizle test ederek kullanabilirsiniz. Yani bir kaçı doğruysa hepsi doğrudur gibi.

El Sağir yani Küçük Ebced sütununda kalın kırmızı yazılanlar genelde zikir sayısı olarak kullanılıyorlar.

276 isimlerin Ebcedleri.pdf

Edited by Seyyar Diyari
Dosya'da Ki Hata Giderildi

Hesaplamayla ilgili çalışma yapmak isterseniz bir Ebced Hesaplatma makrosu ve kullanım örneği ekledim. Önceki yüklediğim Pdf'de her nekadar hata giderildi dese de bir kaç yanlış hesaplama tespit ettim. Fakat O Pdf'yi güncelleyemiyorum ya da kaldıramıyorum şimdi. 

Güncel - Seyyar Diyarinin Ebced Hesabı Makrosu.bas

Güncel - 276 ismin Ebcedleri.xlsx

Edited by Seyyar Diyari

Söylediğim gibi, Mesajlarımı düzenleyemediğim için hatalı dosyalar kalıyorlar. Excel dosyasını veya aşağıdaki pdf dosyasını önceki dosyaya tercih etmelisiniz. Önceki dosyadaki hata nedir ? Ebcedleri hesaplarken kod, ALLAH ismi yerine YA ALLAH ifadesini hesapladığından hepsi + 11 olmuşlar ve başka hatalarda kayda geçmiş. İki dosya yani hatalı ve düzeltilmiş olanlar aynı klasörde yanyana olduğundan buraya koyulurken seçim yanılgıyla sonuçlanmış. Düzenle butonundaki arazdan ötürü de dosyayı silemedim. Ne kadar darıldıysanız haklısınız. Fakat düzeltemediğim için kusura bakmamanızı umuyorum.

276 İsim için daha doğru ebced hesaplamaları burada
Hesaplamlarda kullanılan program ise burada

Hesaplamalarınızı kendiniz de yapabilirsiniz, mesela Translate Google'ın arapça klavyesinden veya başka bir arapça klavyeden isminizin ve validelerinizin isimlerini arasına bin veya binti bulunacak şekilde yazıp bu hesap ile dualarında kullananlar gibi istediğiniz ismin ebced tutarına ekleyerek dualarınızda kullanmak tercihiniz olabilir.