Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Cangirl75

Süpheli ve Vesveseli Insanlar

Question

Merhaba arkadaslar,

sizden ögrenmek istedigim bu üste yazdigim insanlar hakkinda nasil bas ediyorsunuz ? Onlara karsi fikriniz nasil ve nedir ? Cevremde var kendilerinin kalbininin temiz oldugunu vurgulayan ama iclerine inince gayet kötü ruhlu oldugunu gözlemekteyim..

Sizin durusunuz nasil ? Her türlü fikirinizi belirtin..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Neden baş etmek gereksin, sanki onlar insanların başına bir sorun yaratıyor yada vesvese yaptıkları konularda onları öyle olmadığına ikna etmek gerekiyormuş gibi bir hava sezinledim ben. Kimse kimseyi çekmek zorunda değil aslında. İnsanın içinin ve dışının farklı olması herkes için geçerli bir durum, yalnızken yada sosyal ortamlarda, herkes farklıdır, bilimsel bir gerçekliktir bu.

Çok derin analizler yapabilirim konu üzerine ama uğraşmak istemiyorum. Eğitim şart. Basit bir düşünceyi zihninizde 68 saniye boyunca evirip çevirirseniz bu beyinde bir sinirsel ağ yani bir düşünce bulutu oluşturur. Bir olumsuz fikri sürekli tekrar etmenin getireceği yıkımı siz düşünün, insanın benliği sürekli düşündüğü şeylere dönüşüyor kısaca. Ve komik olanı bu durum kolayca değişebilecekken, insanın kendisini olduğu hal içinde normalmiş gibi algılaması. Yaşadığı duruma alışması yani. Evhamlı birisi acaba şu şöyle olur mu, kötü mü olacak gibi olumsuz düşüncelerle kendini oyalamaya başladığında korktuğu şey başına gelir çoğunlukla.

İnanmak kendi kendi gerçekleştiren bir kehanet gibidir. Batıl olsa bile! Yaaniii vesvese ile yaşayanlara bol şans diliyorum. :)

ALLAH var gam yok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...