Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

‘Sıfır Beden’ Çılgınlığına Önlem...

Recommended Posts

‘Sıfır beden’ çılgınlığına önlem

‘Sıfır beden’ çılgınlığına önlem

ÇOĞU ZAMAN ÖLÜMLE SONUÇLANIYOR

Hükümet, gençler arasında yaygınlaşan sıfır beden çılgınlığına karşı harekete geçti. Çoğu zaman ölümle sonuçlanan anoreksiya hastalığının önüne geçmek için önemli bir adım atılıyor.

SAĞLIKLI ZAYIFLAMA VE OBEZİTEYLE MÜCADELE KONULARINDA EĞİTİM VERİLECEK

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca başlatılacak proje kapsamında üniversite öğrencilerine dengeli beslenme, GDO'lu gıdaların tüketimi, sağlıklı zayıflama ve obeziteyle mücadele konularında eğitim verilecek. Ender Saraç, Halit Yerebakan ve Canan Karatay gençleri "Sıfır beden" ve "Obezite" konularında bilgilendirecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, son yıllarda gençler arasında hızla artan sıfır beden çılgınlığıyla mücadele etmek için seferberlik başlattı.

Üniversitelerde uygulanacak projeyle birlikte gençlere, modern çağda sunulan beden ölçüleri ve güzellik anlayışının bir dayatma olduğu vurgulanarak her insanın beden ölçülerinin sağlıklarına göre farklılık arz edebileceği anlatılacak.

OBEZİTEYE DİKKAT ÇEKİLECEK

Sıfır beden modasının insan sağlığı üzerinde yol açtığı fiziksel ve psikolojik sorunlar ayrıntılı olarak ele alınacak. Gençlere, kendileriyle barışık olmaları gerektiği konusunda mesajlar verilecek.

DENGELİ BESLENMEYE TEŞVİK EDİLECEK

Proje kapsamında obezite sorununa da dikkat çekilerek gençleri dengeli beslenmeye teşvik edici görüş ve öneriler sunulacak. Projede, gençlere düzenli spor yapmaları ve sağlıkları için hareketli bir yaşam tarzını benimsemeleri gerektiği anlatılacak.

KAPSAMLI OLARAK BİLGİLENDİRİLECEK

Dr. Ender Saraç, SABAH yazarı Doç. Dr. Halit Yerebakan ve Prof. Dr. Canan Karatay gibi alanında uzman isimlerin de katılacağı projede gençler, gdo'lu ürünlerin tüketimi, katkılı ve işlenmiş gıdaların insan sağlığına etkileri konusunda da kapsamlı olarak bilgilendirilecek.

 

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

GDO'lu gıdalar konusunda herkeste bir endişe var fakat anlatıldığı kadar vahim olduğunu zannetmiyorum. Yaşadığınız ülkenin refah seviyesi sizin yaşam sürenizle direkt ilgili. 

Çok eskiden doğal beslendiği halde 60 yaşını göremeden ölen sayısı fazlayken şimdi GDO'lu gıdalar, diyabet ve yüksek tansiyon neredeyse hayat tarzı olmasına karşın Türkiye'de yaşam süresi son 20 yıla göre artmış.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...