Jump to content
Renan

Yiyecekler Hakkında Daha Önce Hiç Duymadıklarınız...

Önerilen İletiler

Yiyecekler hakkında daha önce hiç duymadıklarınız

Yiyecekler hakkında daha önce hiç duymadıklarınız

Bugüne kadar sürekli olarak tükettiğiniz yiyeceklerin altında yatan ilginç nedenleri ve şaşırtıcı bilgileri sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte neredeyse her gün tükettiğiniz yiyecekler hakkında daha önce hiç duymadığınız bilgiler…

Fasulye 

Fasulye böbrek şeklinde olduğundan böbrek hastalıklarına iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Portakal 

Yılların C vitamini deposu olarak bilinen portakal meyvesi C vitamini içeriği açısından neredeyse ilk 10'a bile gremiyor. En zengin C vitamini deposu olan meyveler arasında limon ve kivi ilk sıralarda yer alıyor.

Muz 

Muzda antiasit özelliği vardır. Bu sayede midenizde ekşime veya yanma hissettiğiniz zaman muz yerseniz mideniz rahatlar.

Ananas 

Ananas tüketilirken dil üzerinde yer alan tomurcukları geçiçi bir süreliğine işlevini kaybeder.

Siyah karpuz 

Dünyanın en pahalı karpuzu olarak bilinen siyah karpuz, Japonya'da üretiliyor. Fiyatı ise 6300 dolar

Greyfurt suyu

İlaç alırken greyfurt suyu içmek zehirlenmelere, tedbir alınmadığında ise ölümcül sonuçlara neden olabilir.

Hıçkırıktan anında kurtulmanın yolu

Hıçkırıktan anında kurtulmak isteyenler bir çay kaşığı toz şekeri yutabilirler.(Milliyet)

• Thanks 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Siyah karpuz 

Dünyanın en pahalı karpuzu olarak bilinen siyah karpuz, Japonya'da üretiliyor. Fiyatı ise 6300 dolar

Bunu duymamıştım, ilginç .

Beyaz karpuz var gördüm yedim çok lezzetli idi,

Şekerde dikkatimi çekti....

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Siyah karpuzu ben de duymamıştım, şimdi araştırdım. Kabuğu siyah, içi kırmızı, bazı sitelerde 10 gr tohumu 5- 11 lira arasında satıyorlar. Tohumunu alıp yetiştirmeyi denesek mi acaba :) 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ucuz satılan tohumlar Washington siyah karpuzuymuş maalesef, Japonyada yetişen Densuke siyah karpuzu değilmiş :(

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Bence tohumunu satmazlar.....Benim yediğim beyaz karpuz du dış kabuğu açık yeşil içi sarıya çalan beyazdı, böbrek taşlarını eritiyor, bizim buralarda karpuz olmuyor yenice olmaya başlıyor kar yağıyor, mevsim uygun değil , sizin orası uygunsa neden olmasın, denemekte fayda var,

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap