Jump to content
Renan

Kavrulmuş Sarımsak Mucizesi...

Önerilen İletiler

Kavrulmuş sarımsak mucizesi

Kavrulmuş sarımsak mucizesi

DOĞAL ANTİBİYOTİK YA DA ÖLÜMSÜZLÜĞÜN SIRRI OLARAK ANILAN SARIMSAK

İçindeki birçok faydalı vitamin, mineral ve daha nice nefis madde sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmesinden tutun da hastalıkları hızla iyileştirmesine, saç sağlığını desteklemesinden diyetlerin en olmazsa olmaz isimleri arasında bulunmasına, sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor, malumunuz. Öyle ki kadınları etkilemenin yolunun bile günde 2 diş sarımsak yemekten geçtiğini söyleyen araştırmalar bile çıkıyor.

1 SAAT SONRA : MİDENİZ SARIMSAKLARI SİNDİRMEYE BAŞLIYOR

Kavrulmuş sarımsakları yediğinizde 1 saat içinde vücudunuz önce sindirime odaklanır elbette ve yediğiniz 6 diş sarımsağı mideniz bir güzel sindirmeye başlar. Bu da sarımsakların, vücut için besleyici bir hale gelmesi demektir.

6 DİŞ SARIMSAK YERSENİZ

Vücudunuz, sarımsağın salgıladığı antioksidanları algılamaya ve serbest radikallerle mücadeleye başlıyor. 6 diş kavrulmuş sarımsak yerseniz, 2 ila 4 saat içinde vücudunuz sarımsağın içindeki faydalı maddelerden istifade etmeye başlar. Özellikle, sarımsağın antioksidan özelliği kendini hızlı bir şekilde belli eder ve bu sayede vücudunuz, birçok hastalığın oluşmasına neden olan serbest radikallerle savaşmaya başlar. Üstelik sarımsak öyle güçlü bir antioksidandır ki yenmesinin üzerinden henüz 2 ile 4 saat geçmişken kanserli hücrelere bile meydan okumaktan çekinmez, mücadelesine hızla başlar.

YAĞ YAKIMINA BAŞLIYOR

4 ile 6 saat arası: Sarımsağın faydalarını algılayan vücut, dengelenmesi gereken seviyeleri düzenlemeye ve yağ yakımına başlıyor. İlk 4 saat içinde iyice sindirilen ve antioksidan etkisini devreye sokan sarımsak, vücuttaki 4-6 saat arasındaki sürede de boş durmuyor ve deyim yerindeyse alıyor sazı eline. Vücut, sarımsağın faydalı yanlarını iyice algılıyor. Bu sayede tansiyon ve kolesterol gibi vücutta dengede olması gereken tüm seviyeler düzenlenmeye, vücuttaki fazla su dışarı atılmaya başlıyor.

Bu ilk 6 saat içinde depolanan vücut yağının yakılmaya başlaması da sarımsağın en sevdiğimiz özelliklerinden oluyor.

6 ile 7 saat arası: Sarımsağın antibakteriyel özelliği gün yüzüne çıkıyor ve vücuttaki bakterilerle savaşmaya başlıyor.

YORGUNLUK HİSSİNİ YOK OLMASINI SAĞLIYOR

7 ila 24 saat arası: Sarımsağın vücutta gösterdiği ilk ve hızlı etkiler tamamlandıktan sonra, yani 10. saatin ardından sarımsak daha büyük etkileriyle boy gösteriyor. Şöyle ki: Damarlar temizleniyor ve vücut, kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı daha korunaklı hale geliyor.Kan basıncı ve buna bağlı olarak da tansiyon dengeleniyor. Vücudun kolesterol dengesi düzenleniyor.

Vücuda giren ağır metaller vücuttan uzaklaştırılıyor. Yorgunluk hissinin yok olmasını sağlıyor.
Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirerek bağışıklık sistemini daha dayanıklı hale getiriyor.Kemiklerin güçlenmesine destek oluyor. Sağlıklı hücrelerin ömrünü uzatıyor.

BİR KABIN İÇİNE ALIN VE FIRINA VERİN

Günde 6 diş kavrulmuş sarımsak yiyin, çünkü çok faydalı Bir bütün sarımsağı alın ve keskin bir bıçak yardımıyla baş kısmını güzelce kesin. Sonra yine bütün halinde bir kabın içine alın ve doğru fırına verin. Üzeri renk alıp içi yumuşamaya başlayıncaya kadar pişirin ve işte bu kadar. Sarımsağınız bütün halinde piştikten sonra soğumasını bekleyin ve ardından 6 diş sarımsağı ayırıp afiyetle yiyin.

TAZE SEBZE VE MEYVE TÜKETİN

Önemli bir not: 24 saat içinde vücudunuzda tüm bu etkilerin meydana gelmesini istiyorsanız gün boyunca yiyeceğiniz her şeye dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Kavrulmuş sarımsakları yedikten sonra 24 saat boyunca bol bol su için, taze sebze ve meyveler tüketin. Ana yemek olarak da yine hafif, mümkünse kolayca sindirilebilir, protein açısından zengin yemekler tercih edin. Rafine, yani işlenmiş şeker ve gıdalardan da uzak durun.

 

  • Thanks 2

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sarimsaga gereğinden katbe kat fazla değer veriliyor. Ilerleyen zamanlarda vücuda hiçbir faydası olmadığı meydana çıkacak. 2 dış sarımsak yiyen erkek dahami çekici olurmuş pes o kokuyla kimse yanına yaklasmaz adamın.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sarımsak çok faydalı bir besin maddesi. Bizzat aile büyüklerinde zamanında gözlemlemiş biri olarak yiyebilsem düzenli olarak tüketirim. Yüksek tansiyondan damar tıkanıklığına kadar bir çok şeye iyi geldiğini gördüm ve biliyorum . Ama büyük bir kusuru var. Çok kötü kokuyor. Yediğinizde insan içine çıkmamanız gerekiyor...

  • Like 2

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok sağlıklı da banyo yapsan da o garip kokusu vucudundan çıkmamışken , evi yatak odasını sarıyor. Sarmısak kokmuyorda değişik bir koku bedenini sarıyor, özellikler saçlar çok kötü kokuyor en iyisi eşler beraber yiyecek misafirliğe gitmeyecek misafir kabul etmeyecek. yoksa  o koku çekilmiyor...

E napalım sarmısak yemeyilim mi? yiyelim 

özellikle pişmiş sarmısak koku yapıyor,  çiğ kesilmemiş bütün ilaç gibi yerseniz koku yapmıyor veya yer yemez temiz çorba kaşığını ağzınızda gezdirin damak, yanak içi ve diş etlerine koku olmuyor o zaman.....Gönül rahatlığı ile tüketelim:)

  • Like 2

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hiçbir faydası olmadığını tekrar söylüyorum üstüne başa basa söylüyorum seviyorsanız yiyin kendine bir faydası olur diye yiyorsunuz boşuna uğraşmayın. Buraya neden yazıyorum nasıl olsa birkaç yıl içinde meydana çıkacak ben demiştim demek için yazıyorum. Birde kendinize eziyet etmeyin diye yazıyorum.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Berresu soğan ve sarımsağı hiç sevmezdim yemez ve kokusuna dayanamazdım, kendimden örnek vericem kesin diye birşey yoktur,  sana faydası yoktur ama bana faydası çok,

1. tansiyon hastasıydım şimdi tansiyon yok,

2. kan sulandırıcı ilaç kullanıyordum şimdi kullanmıyorum

3. kalp damarlarında tıkanma vardı daha yeni 3 ay içinde tüm tahlillerim temiz çıktı, ne bir tıkanıklık,ne tansiyon nede başka birşey,

4. vucuttaki iltihapları söktürüyor,

neye dayanarak kesin diye söylüyorsun anlamadım. ben yediğim halde kesin iyileştim diyemem ama yediğim sarımsağada bağlıyorum hiç ilaç kullanmıyorum Annemden sonra tüm ilaçları kestim ağrı kesici bile almıyorum ağrıyı çekiyorum iyileşiyorum hayatımda ilaç yokkk

Birde Kuranda yazıyor soğan ve sarımsağı kullar istediği için Allah verdi..  Kafam karıştı kullar istemeden verseydi faydası vardı, kullar istediği için mi faydası yok diyorlar:no:

 

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×