Jump to content
Renan

Süzme Yoğurdun Faydaları...

Önerilen İletiler

Süzme yoğurdun faydaları

Süzme yoğurdun faydaları

SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR

Süzme yoğurdun başlıca faydalarından bir tanesi içerdiği probiyotikler. Süzme yoğurtta bulunan probiyotiklerle aldığınız iyi bakteriler, sağlıklı bir sindirim sağlar. Sindirim sisteminizdeki iyi bakteriler, ishal, irritabl bağırsak sendromu, crohn hastalığı ve ülseratif kolit gibi sindirim problemleriyle savaşmaya yardımcı olur.

BAĞIŞIKLIK HAREKETLERİNİZİ DÜZENLER

Süzme yoğurt kolaylıkla sinirilebilir olmasının yanı sıra diğer yiyeceklerin sindirimini de kolaylaştırır. Süzme yoğurtta bulunan iyi bakteriler bağırsak hareketlerinizi düzenler. Böylece kabızlık sorununun önüne geçer.

KİLO VERMEYİ KOLAYLAŞTIRIR

Kilo vermeye çalışıyorsanız süzme yoğurdu mutlaka diyetinize ekleyin. Süzme yoğurtnormal yoğurdun iki katı protein içerdiği için daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar. 2013 yılında yapılan bir araştırmaya göre öğleden sonra ara öğün olarak süzme yoğurt tüketen kişiler daha uzun süre tok hissediyor. Ayrıca süzme yoğurtta bol miktarda bulunan kalsiyum vücutta yağ üretimini sınırlıyor.

ÜREGENİTAL SAĞLIĞINI KORUR

Sindirim sisteminiz gibi ürogenital yollarınız da iyi bakterilere ihtiyaç duyar. Süzmeyoğurtta bulunan probiyotikler ürogenital yollarınızdaki iyi bakterilerin çoğalmasını sağlayarak bakteriyel vajinozis, mantar enfeksiyonu ve idrar yolu enfeksiyonları gibi hastalıkları önler.

TANSİYONU KONTROL ALTINA TUTAR

Tansiyonunuzu kontrol altında tutmak için günde birkaç bardak süzme yoğurtyiyebilirsiniz. 1 bardak yağsız süzme yoğurtta 240 mg potasyum bulunur. Potasyum damarları rahatlatarak sıkışmayı önler. Aksi takdirde tansiyon yükselir. Süzme yoğurtta bulunan B12 ise kırmızı kan hücrelerinin üretilmesine yardımcı olarak oksijenin kalbe ve bütün vücuda yayılmasını sağlar.

KEMİK ERİMESİNİ ÖNLER 

Süzme yoğurtta bulunan kalsiyum, kemiklerin ve kasların güçlü kalması için önemlidir. Yeterince kalsiyum olmadığında kemikler zayıflar ve kemik erimesi riski artar. Sadece bir kase süzme yoğurta günlük kalsiyum ihtiyacının %18.7'si bulunur. Süzme yoğurtta kalsiyumla birlikte magnezyum, fosfor, potasyum ve protein de bulunur. Bütün bu mineraller güçlü kemikler için birlikte çalışır.

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR

Hastalıklardan korunmak istiyorsanız bağışıklık sisteminizin yeterince güçlü olması gerekiyor. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız çare süzme yoğurt. İçinde canlı kültürler bulunan süzme yoğurt, vücudunuzu güçlendirerek zararlı mikroorganizmalarla savaşmaya yardımcı olur.(Milliyet)

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Marketlerden aldığımız yoğurtla ancak yaşamımızı idame ettiriyoruz, dışarıdan süt satan arabalarda süt alıp yapıyoruz kıvamı istediğimiz gibi olmuyor,

Bence en sağlıklısı önce inek alıp besleyeceğiz sonra sağıp sütü süzüp kaynatacağız üzeride çok güzel kaymak olur oda ayrı bir lezzet 1 gün sonra sütü yoğurt yapıcaz 1 gün sonrada torbaya koyup süzme yoğurt yapıcaz, yoğurt suyu ile bazlama yapıp tereyeğı sürüp yiyececeğiz veya köy ekmeği kaymak bal of offf......nerelere götürdün ben Renan 

Afiyet olsun market yoğurdu yemeye devam hayal aleminden çık xD

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yogurdumu kendim mayaliyorum tam kıvamlı olmuyor ama sulu falan hazır yoguttan iyidir. Ayrıca suzme yoğurt tabiki faydalıdır ama sulu falan ev yoğurdu en iyisi.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berresu, 3 saat önce yazdı:

Yogurdumu kendim mayaliyorum tam kıvamlı olmuyor ama sulu falan hazır yoguttan iyidir. Ayrıca suzme yoğurt tabiki faydalıdır ama sulu falan ev yoğurdu en iyisi.

Cam kavanozda denemeni tavsiye ederim.. Kolay kolay bozulmuyor ve kivami daha iyi oluyor..

  • Thanks 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×