Jump to content
Renan

Sağlıklı Saçlar İçin Isırgan Kürü...

Önerilen İletiler

Sağlıklı saçlar için ısırgan kürü

Sağlıklı saçlar için ısırgan kürü

Saçlarınız; ince telliyse dökülüyorlarsa, püskül püskül olmuşlarsa, yıpranmış görünüyorlarsa, ısırgan otu tam size göre

2 sap ısırganı sapları ve yaprakları ile birlikte küçük bir kaba koyup, üzerine 1 su bardağı kaynar suyu dökün. Ocağın altını açıp, 3 – 4 dakika kadar da kaynatın. Kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıp 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen ısırganın suyunu güzelce süzün; hatta lapasında kalan suyu da süzgeçte bir kaşık yardımı ile ya da eliniz ile bastırarak süzün. Süzülen bu suyu saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin.

Isırganı demlerken, kaba sığması için ikiye ya da üçe kırarak ya da bitkiyi ince ince kıyarak da demleyebilirsiniz. (mutlaka eldiven kullanınız! )

Her gün düzenli olarak bunu yaptığınızda sadece bir haftada bir haftada bile saçlarınız eski sağlıklarına geri dönmeye başlıyor ve ilk ısırgan suyu tedavisinden itibaren dökülme duruyor. Bir kaç ay boyunca düzenli olarak sürekli yaparsanız eğer, (saç kökleriniz ölmemiş ise) dökülmüş saçlarınızın yeniden canlandığını görme olasılığınız da çok yüksek.

Isırgan suyu tedavisi ile saçlarda gözlenen değişiklikleri şöyle sıralayabiliriz: Dökülme duruyor, Saç telleri kalınlaşıyor, Saçlar gürleşiyor, Güçleniyor, Hacim kazanıyor,Yıpranma azalıyor, Kepeklenmeye iyi geliyor..

  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Biz bunları ot diye çocukken tırpanla keser kuruyuncada yakardık. acayip adamın elini dalar kabarık kabarık yapar deydiği yeri, Eskişehire gidince çok kıymetli ot olduğunu öğrendim bizim beğenmeyip yaktığımız otları para verip alıp yiyorlarmış bizim ev sahibi arnavut du onlar çok yerlerdi..banada yemeğini getirmişti de yemedik tabiki, yanlış bildiğimiz doğrulardan bir örnek daha...:D Yalan dünya doğru biliyorsun yanlış çıkıyor yanlış biliyorsun doğru çıkıyorxD

 

 

 

 

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×