Jump to content
Renan

Aranılan Terkip ve Dualar

Önerilen İletiler

Merhabalar, 

Biraz özel olacak ama bir hocamız erkek çocuğa hamile kalırsa düşer erkek çocukları yaşamaz küçük yaştayken uğrama olmuş ilişmişler demiş benim için. Ne tür okumalar yada nasıl bir uugulama yapabilirim, Bana bu konuda yol gösterebilecek olan var mıdır? 

Şimdiden allah razı olsun hakkınızı helal edin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bunu diyen hoca boylama yada sıbyan duasını korumasını neden yapmıyor ? yapamıyorsa zaten dediğine pek itibar edilmez

kardelens, 5 saat önce yazdı:

Merhabalar, 

Biraz özel olacak ama bir hocamız erkek çocuğa hamile kalırsa düşer erkek çocukları yaşamaz küçük yaştayken uğrama olmuş ilişmişler demiş benim için. Ne tür okumalar yada nasıl bir uugulama yapabilirim, Bana bu konuda yol gösterebilecek olan var mıdır? 

Şimdiden allah razı olsun hakkınızı helal edin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hoca muska yazılması gerektiğini söyledi ama ben kendi duamla allaha sığınmak istiyorum. Muska takmadan kendi dualarımla yada okumalarımla kurtulamaz mıyım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Doktara gittin mi? amcamın hiç kızı olmadı oğluda 1-2 ay yaşar ölürdü eskiden tıp gelişmemiş olduğundan ilk çocuğa kız olursa anne adı oğlan olursa baba adı verilirdi. Amcamın 2 oğlu oldu, evliler ve aynı problem onlarda olmadı, diğer biride teyzemin kızında  oğlanlar öldü sadece 1 kızı yaşadı bu arada tıp ilerledi kızı 18 yaşına geldiğinde doktara gittiler şimdi 1 oğlan 1 kızı var hepside evliler. şimdi bu durumda tıp ilerlemişken dr. git. çünki kanda bozukluk varmış kuzenimin hamile iken karnında bebek kanını değiştirmişlerdi bu oğlanda iken sonra farkında olmadan hamile kalmış 1 kızı daha oldu yani 3 çocuğu var ve torunları sağlıklılar... ya senin yada eşinin kanında problem var ve kan grubları uyuşmuyor. şimdi evlenecek insanlara kan uyum testi yapılıyor siz yaptırdınız mı?

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hacersş, ‎28‎.‎09‎.‎2017 - 09:52 yazdı:

Doktara gittin mi? amcamın hiç kızı olmadı oğluda 1-2 ay yaşar ölürdü eskiden tıp gelişmemiş olduğundan ilk çocuğa kız olursa anne adı oğlan olursa baba adı verilirdi. Amcamın 2 oğlu oldu, evliler ve aynı problem onlarda olmadı, diğer biride teyzemin kızında  oğlanlar öldü sadece 1 kızı yaşadı bu arada tıp ilerledi kızı 18 yaşına geldiğinde doktara gittiler şimdi 1 oğlan 1 kızı var hepside evliler. şimdi bu durumda tıp ilerlemişken dr. git. çünki kanda bozukluk varmış kuzenimin hamile iken karnında bebek kanını değiştirmişlerdi bu oğlanda iken sonra farkında olmadan hamile kalmış 1 kızı daha oldu yani 3 çocuğu var ve torunları sağlıklılar... ya senin yada eşinin kanında problem var ve kan grubları uyuşmuyor. şimdi evlenecek insanlara kan uyum testi yapılıyor siz yaptırdınız mı?

Doktora gittim ilk düşüğüm olduğu için araştırma gereği duyulmadı. Allah vermesin ama tekrar olursa araştırılacak tabi ama ben önlem almak elimden geleni yapmak istiyorum. 

Gücümün yetmediği yerde bir dokrora yada bir hocaya gideceğim elbette ama önce kendim okumak allahtan istemek istiyorum. Duanın kabul şartı yok ben duamı ediyorum ama bu sübyan meselesi ile ilgili bir bilenden yada tecrube sahibi olandan akıl almak istedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah yardımcın olsun. o dediğin konularla ilgili bilgim yok,  tabiki en emine emanet, Rabbim yardımcın olsun..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, 1 saat önce yazdı:

Allah yardımcın olsun. o dediğin konularla ilgili bilgim yok,  tabiki en emine emanet, Rabbim yardımcın olsun..

Çok sağol allah razı olsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Değerli arkadaşlarım,

Ayrıldım ve yeniden evlendim. Evlenmeden önce rahatlıkla çocuklarımı görebiliyorken şimdi anneleri çocuklarımı bana göstermiyor. Son iki yılda bir kere görebildim. Kızım üniversiteyi kazanıp aynı şehre gelmiş olmasına rağmen annesinin etkisi ile benimle görüşmüyor ve telefonumu yasaklayacak kadar aramız iyi değil.  Her namazımda çocuklarımla aramızın düzelebilmesi için dua ediyorum. 

Allah rızası için bana öyle bir ayet, salavat, dua öğretin ki çocuklarıma tekrar kavuşayım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Bir bayan tanıdığım , hatta bir zamanlar da eski yakın arkadaşım ve aynı işyerinde çalışıyoruz. Arkadaşın evli olmasına rağmen başka evli biriyle ilişkisi var ve bu durumdan dolayı kendisi ile mesafeliyim ve defalarca uyardım. Son zamanlarda uyarılarımdan ve tavrımdan ötürü bana karşı oldukça saldırgan olmaya başladı, bildiğiniz kavga çıkarmaya çalışmalar, hakaret etmeler, mümkün mertepe muhatap olmamaya çalışıyorum ama durmuyor. Burası bir işyeri ve işyeri olmasa inanın tutmam bu kadar kendimi. Lanetler , bela okumalar neler neler.. Aslında psikolojisi çaresiz , zavallı ve bir zamanlar benden başka dostu yoktu. 

Allahım diyorum şerrini belasını benden bulmasın, kendi kazdığı kuyuya kendi düşsün diyorum. Aslında kimseye kötülük dilemek istemiyorum ama susunca daha çok saldırıyorlar , bela bana sıçrasın istemiyorum.

Lütfen bu konuda bana yardımcı olun, ağzı dili kapansın ve eğer vicdanı varsa pişmanlık duysun çünkü gerçekten allah yukarda görüyor ben ona zarar vermedim, istesem yapabilirim ama yapmadım. 

Şimdiden teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, mine1686 said:

Merhaba arkadaşlar,

Bir bayan tanıdığım , hatta bir zamanlar da eski yakın arkadaşım ve aynı işyerinde çalışıyoruz. Arkadaşın evli olmasına rağmen başka evli biriyle ilişkisi var ve bu durumdan dolayı kendisi ile mesafeliyim ve defalarca uyardım. Son zamanlarda uyarılarımdan ve tavrımdan ötürü bana karşı oldukça saldırgan olmaya başladı, bildiğiniz kavga çıkarmaya çalışmalar, hakaret etmeler, mümkün mertepe muhatap olmamaya çalışıyorum ama durmuyor. Burası bir işyeri ve işyeri olmasa inanın tutmam bu kadar kendimi. Lanetler , bela okumalar neler neler.. Aslında psikolojisi çaresiz , zavallı ve bir zamanlar benden başka dostu yoktu. 

Allahım diyorum şerrini belasını benden bulmasın, kendi kazdığı kuyuya kendi düşsün diyorum. Aslında kimseye kötülük dilemek istemiyorum ama susunca daha çok saldırıyorlar , bela bana sıçrasın istemiyorum.

Lütfen bu konuda bana yardımcı olun, ağzı dili kapansın ve eğer vicdanı varsa pişmanlık duysun çünkü gerçekten allah yukarda görüyor ben ona zarar vermedim, istesem yapabilirim ama yapmadım. 

Şimdiden teşekkür ederim...

Fazla üstüne gitmeyin hatta hic bisey demeyin hatta bu konularda hic desteklemeyin.. ve hicbir agzi dili baglama vs. dualari okumayin zarari size geri döner.  Kisa zamanda kendi belasini bulacaktir.. size düsen görev suskun kalip sabretmektir..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap