Jump to content
Renan

Kıymalı Yumurta Yemenin İnanılmaz Faydası...

Önerilen İletiler

Kıymalı yumurta yemenin inanılmaz faydası

Kıymalı yumurta yemenin inanılmaz faydası

Beslenme uzmanları kıymalı yumurtanın vücudumuza ilaç gibi geldiğini açıkladılar. Dünya nüfusunun yüzde 25'ini etkileyen demir eksikliği ülkemiz insanını da vuruyor. Prof. Dr. Osman Erk, kanser gibi bazı hayati hastalıkların demir eksikliği ile belirti verdiğine dikkat çekiyor.

Beslenmenin de önemli rol oynadığını anlatan Erk, yumurtanın demir kaynağı olduğunu, ıspanaklı veya kıymalı yumurtanın demir eksikliğini gidermede etkili olduğunu vurguluyor. Erk, demir eksikliği ile ilgili şu bilgileri veriyor...

Efsane çizgi film kahramanı Temel Reis'in ıspanakla güç bulduğu ve demir gibi olduğu düşünülse de, bu doğru değildir. "Demir denince akla ilk gelen ıspanaktır ama sanılanın aksine ıspanakta fazla demir yoktur" diyen Erk, ıspanağın folik asit ve beta karoten zengini olduğunu belirterek, demir içeren besinleri sıraladı.

Demirden zengin besinler sakatat türleri, kırmızı et, yumurta sarısı, kuru erik, kuru üzüm, baklagiller, yeşil sebze ve meyvelerdir.

Her şeyin olduğu gibi demirin fazlasının da zararlı olduğunu söyleyen Erk, "Özellikle kırmızı ette bulunan demir kalp krizi riskini arttırabilir" dedi. Erk, "Fazla demir karaciğer yağlanmasına, diyabete, kalın bağırsak kanserine ve erken yaşlanmaya yol açabilir. 

  • Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu sabah da içimden kıymalı yumurta yemek istedi yaptım. demek ki faydası varmış, gönlüne sağlık Renan....:)

  • Like 2

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×