Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Teki Kaybolan Çoraplar Nasıl Değerlendirilir?..

Recommended Posts

Teki Kaybolan Çoraplar Nasıl Değerlendirilir?

corap

Her çamaşır yıkamadan sonra bazı çorapların teklerinin kaybolduğuna çok sık şahit olmuşsunuzdur. Geride kalan tek çorabın sonu da hep çöp kovası olur. Peki tek kalan çorapları atmadan değerlendirebileceğinizi söylesek…

Tek çorabın işe yarayacağı 7 kullanım fikrini sizin için derledik.

Çorap çekmecesi kokusu yapın

ek kalan çorabı, çorap çekmecenizin mis gibi kokmasını sağlamak için kullanabilirsiniz. Tek çorabı alın, içine biraz hoş kokulu otlardan (lavanta gibi) doldurun ve dökülmemesi için bir kurdela ya da iple bağlayın ve çorap çekmecenize koyun.

Ellerinizi nemlendirmek için kullanın

Elleriniz çok kuruysa, gece nemlendirmek en iyi bir çözümdür. Gece ellerinize yoğun nemlendirme yapıp, bunun için de süslü eldivenler almanıza gerek yok. Nemlendiriciyi ellerinize ve ayaklarınıza cömertçe uygulayın ve tek çorapları, ellerinize ve ayaklarınıza geçirin. Sabah uyandığınızda cildiniz tazelenmiş ve yumuşacık olacaktır. 

Toz almak için kullanın

Tek kalmış çorapları, evinizde toz almak için de kullanabilirsiniz. Çorabı elinize geçirin ve tozlu yerlerin kolayca tozunu alın.

Silgi olarak kullanın

Evinizde duvar tahtası kullanıyorsanız, tahta silgisi olarak çorap işinizi görecektir. Tek çorabı alıp içeriye çevirin, elinize sıkıştırın ve tahtayı silin. 

Kurutma topu olarak kullanın

Tek yapmanız gereken tenis topu almak, tek çorabınıza koymak, düğüm atmak ve kurutucuya atmaktır. Tenis topu, nem, statik elektrik, kırışıklıklardan kurtulmaya yardımcı olur ve kurutucu tabakalar ve diğer kurutucu topları için iyi bir yedektir.

Çorap kuklası yapın

Tek çorabı elinize geçirerek kukla yapıp, çocuklarınızı sevindirmek, eğlendirmek için de kullanabilirsiniz. 

Başka tek çorapla eşleştirin

Aynı renk, benzer tek kalmış başka bir çorap tekiyle eşleştirerek, tekrar kullanabilirsiniz.

• Like 3

çok güzel bilgiler, bende ayaklarıma kına yakıyorum ayaklarım tazecik oluyor çatlak ve nasırlar yok oluyor, eğer mantarda varsa kurutuyor..Kına yakıp gazeteye sarıp çorapları ayağıma geçiriyorum. Valla ne çorapmış be diyorsunuzxD her şeye yarıyor hey maşallah... çorap a toprak doldur iğne ile delikler aç içinede maydonoz ek çok güzel yetişiyor:) bir arada çorapları yanlış eşleştirmişim eşimde farkına varmamış giymiş ay ilk farkeden de ben oldum. Rezil olmuştum... neyse şimdi moda dedik güldükxD ( toz da kondurmayız kendimize)

• Like 2
  • Thanks 1

Makinenin içinde kalma ihtimali her zaman var. Balkona asılıyorsa rüzgârdan uçma tehlikesini de göz ardı edemeyiz.

• Like 1
  • Thanks 2

Balkona çamaşır asmıyorum, makinanın içinde de kalmaması için file torba kullanmak lazımmış.  Bundan sonra file torbanın içine koyup yıkayacağım çorapları :D  

• Like 2

bu cift coraplardan az cekmedim ben bazen tekini makinaya atardim digeri yolda düsmüs olurdu veya nerede oldugunu aradigim halde bulamiyordum nereye koydugumu daha sonra yirtiliyordu vs.. derken bu sekilde hayata devam...

• Like 2

Nedense dikkate alınmayan fetişizm durumu var.  Cinler, periler almadıysa, fetişizm ile bağdaştırın ve sabahlara kadar sapığınızın kim olduğunu düşünün!:devil:

Edited by ege
  • Like 1