Jump to content
Cangirl75

Eline Para Geçer

Recommended Posts

Cuma sela ile ezan arasi cuma suresinin 9-10-11 ayetlerini 3 defa okursa, o kisinin eline o kisinin eline mutlaka o hafta içinde helal para geçer.

Yâ eyyuhâllezîne âmenû izâ nûdiye lis salâti min yevmil cumuati fes’av ilâ zikrillâhi ve zerûl bey’a, zâlikum hayrun lekum in kuntum ta’lemûne.

Fe izâ kudiyetıs salâtu fenteşirû fîl ardı vebtegû min fadlillâhi vezkurûllâhe kesîran leallekum tuflihûne.

Ve izâ raev ticâraten ev lehveninfaddû ileyhâ ve terakûke kâimen, kul mâ indallâhi hayrun minel lehvi ve minet ticârati, vallâhu hayrur râzıkîne.

• Like 4

Meal (Kur'an Yolu)

﴾9﴿  Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında Allah’ı anmaya koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır.
﴾10﴿  Namaz kılındı mı artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lutfundan nasip arayın. Allah’ı da daima çok anın ki kurtuluşa eresiniz.
﴾11﴿  Ama onlar bir ticaret veya eğlence gördüklerinde ona yönelip seni ayakta bırakıverdiler. De ki: "Allah’ın nezdinde olan, eğlenceden de ticaretten de üstündür. Allah rızık verenlerin en hayırlısıdır."

• Like 1

berresu, 1 dakika önce yazdı:

Ayyy yine para konusu para para ne yapcaz nereye koycaz bu kadar parayı uffff

Bana  para  mutluluk  getirmedi  mutlaka  paraya  ihtiyacı  olan vardır  onlar  okusun  benim  aradığım  bir  avuç  sevgi

• Like 1
  • Haha 1

26 minutes ago, berresu said:

Ayyy yine para konusu para para ne yapcaz nereye koycaz bu kadar parayı uffff

kizzz sen demiyomuydun evlenecek adamin mali mülkü yok bunca parasini ne yapiyor diye ? Al iste müstakbel esine okutursun :D

23 minutes ago, yakaza said:

Bana  para  mutluluk  getirmedi  mutlaka  paraya  ihtiyacı  olan vardır  onlar  okusun  benim  aradığım  bir  avuç  sevgi

sana da hitaben herkes para olmus para isteyenler cokmus cevrende seninde fazlaligin olsun sevgi paradan sonra gelir belki :D

ihtiyaci olan okur elbette..

Bu tarz konular bulursam kaynaklardan paylasirim , insallah..

Edited by Cangirl75
  • Like 1

Cangirl75, 22 dakika önce yazdı:

kizzz sen demiyomuydun evlenecek adamin mali mülkü yok bunca parasini ne yapiyor diye ? Al iste müstakbel esine okutursun :D

sana da hitaben herkes para olmus para isteyenler cokmus cevrende seninde fazlaligin olsun sevgi paradan sonra gelir belki :D

ihtiyaci olan okur elbette..

Bu tarz konular bulursam kaynaklardan paylasirim , insallah..

Para  para  nereye  kadar  

• Like 1

2 minutes ago, yakaza said:

Para  para  nereye  kadar  

cevrene verirsin yedirip giydirirsin.. felan

Cangirl75, 3 dakika önce yazdı:

cevrene verirsin yedirip giydirirsin.. felan

Evet  veriyom  zaten   fakir  fukara  garip  guraba

berresu, 19 dakika önce yazdı:

Bizi zorla zengin edeceksin ???

Berresu  sen zaten zenginsin  gönlün zengin yani:swoon2:

• Like 1