Jump to content
кυвiŁαу

E-Devlet Soyağacı Sorgulama Ekranı Kilitlendi (e-Devlet'ten Soyağacı Sorgulama)

Önerilen İletiler

yakaza, 13.02.2018 - 14:02 yazdı:

Onu  biliyorum benim söylediğim başka  şey  fotoda   yazıyor  soy  kodu  

Bu  gün soy ağacımı  bulup  okudum  atalarım hepsi de  türk  çok  sevindim yabancı  isim yok yani

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Slm bende cok merak ediyorum yakaza nasil ögrendiniz.Bu e devlettekileri zaten biliyorum.Ailede arastiranlar var onlarda henüz cok eskiye gidemediler

• Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, elizan said:

Slm bende cok merak ediyorum yakaza nasil ögrendiniz.Bu e devlettekileri zaten biliyorum.Ailede arastiranlar var onlarda henüz cok eskiye gidemediler

haberlerde dediklerine göre 1800 yila kadar inebiliyorlarmis

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Cangirl75, 1 dakika önce yazdı:

haberlerde dediklerine göre 1800 yila kadar inebiliyorlarmis

Ben  1850  yıllara kadar  geçmişimi   gördüm yani atalarım  soybaglarımı

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
elizan, 15 saat önce yazdı:

Bende  e  devletten öğrendim  nüfusta  tanıdıgız  varsa  davada  geçmişinizi  öğrenebilirsin..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yakaza, 19 saat önce yazdı:

Bu  gün soy ağacımı  bulup  okudum  atalarım hepsi de  türk  çok  sevindim yabancı  isim yok yani

Basit bir örnek vereyim. Fedon Kalyoncu Rum ve Ermeni asıllı olmasına rağmen Türkiye'deki çoğu insandan daha fazla Türk. 

Atadan Türk olup da Türklüğü yerin dibine sokan şeyler gördük biz.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
кυвiŁαу, 4 saat önce yazdı:

Basit bir örnek vereyim. Fedon Kalyoncu Rum ve Ermeni asıllı olmasına rağmen Türkiye'deki çoğu insandan daha fazla Türk. 

Atadan Türk olup da Türklüğü yerin dibine sokan şeyler gördük biz.

Çok doğru söyledin. Fedon, en sevdiğim sanatçılardan biridir ayrıca :) 

Verdikleri bilgiler yetersiz, anne, annenin babası ve onun babası, ya da baba, babanın babası ve onun babası, hepsi bu. O kadarını zaten biliyoruz büyüklerimizle sohbetlerimizde.

Verdikleri bilgiler soyağacı değil de,  olsa olsa soy fidanı  diye adlandırılabilir.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yakaza, 10 saat önce yazdı:

Bende  e  devletten öğrendim  nüfusta  tanıdıgız  varsa  davada  geçmişinizi  öğrenebilirsin..  Tesekkür ederim e devletteki bilgi yetersiz malesef 1865 e kadar inmis onlari zaten biliyoruz bende zannettimki dahada eskiyi ögrenebilecez 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1790 lara kadar biliyorduk. Rahmetli babam yazıp bize verdi bilgilendirdi ondan öncesi kayıt mı yapmamışlar nedir bilgi yok. Benim soyağacı da 1826 kadar yazmışlar. Demekki Atalarımız kayıtsız yaşamışlar. Babamın dedesi tahsildarmış da oda 1790 öncesi yok. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, 9 saat önce yazdı:

1790 lara kadar biliyorduk. Rahmetli babam yazıp bize verdi bilgilendirdi ondan öncesi kayıt mı yapmamışlar nedir bilgi yok. Benim soyağacı da 1826 kadar yazmışlar. Demekki Atalarımız kayıtsız yaşamışlar. Babamın dedesi tahsildarmış da oda 1790 öncesi yok. 

Şu  soykodunu  resmi yazı ile  alamadım üzgünüm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap