Jump to content
Renan

Diz ve Eklem Ağrılarını Tarihe Karıştıran Kür...

Recommended Posts

Diz ve Eklem Ağrılarını Tarihe Karıştıran Kür

Diz  ve Eklem ağrıları hayatı çekilmez hale getirebilir. Günlük yaşamımızı olumsuz yönde etkiler. Diz ve eklem ağrıları tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliriz. Dahası, kemikleri güçlendirmek ve hatta iyileştirmek ve eklem ağrılarını hafifletmek için etkili bir yol var. Sadece eski Yunanistan’a özgü bu basit ev yapımı tarife ihtiyacınız var.

Diz ve Eklem Ağrılarını Geçiren Eski Yunan Kürü

Malzemeler

5 çorba kaşığı Keten tohumu

2.5 çorba kaşığı toz susam

1 çorba kaşığı kabak çekirdeği

1 çorba kaşığı ay çekirdeği

yarım kilo çiçek balı

Kullanımı

Malzemeleri büyük bir kapta karıştırın. Karıştırdıktan sonra, karışımı bir cam kavanoz içine dökün. Hatta cam kavanozun içinde karıştırabilirseniz daha kolay olur. 24 saat dolapta bekletin. Daha sonra kürümüz kullanıma hazır!i Kahvaltıdan önce ve öğle yemeğinden önce bir yemek kaşığı tüketebilirsiniz.

Not: Bu tarif şeker hastalarına önerilmez.

Faydaları: 

Kaslarınızı ve eklemleri güçlendirmenin yanı sıra, bu çareyi kullanarak metabolizmanızı da hızlandıracaksınız. Kemik erimesi ve kireçlenmeden korunursun. Aynı şekilde, bağların ve tendonların esnekliği yenilenir ve güçlendirilir.

Keten tohumu özel gıda mağazalarında veya aktarlarda bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olup doğal iltihap sökücü işlevi görmektedir, ama eklem ağrılarına neden iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Doğal Omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Bu vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve eklemlerde meydana gelen her türlü enfeksiyonla savaşılmasına yardımcı olur. Hayvansal yağlardan alınan Omega-3ler tam tersi etki (daha fazla iltihap) yaptıklarından, bu ihtiyacınızı bitkisel kaynaklarından karşılamanız önerilir

Keten Tohumu tarifteki besinlerle birleşince etkisi 10larca kat artacaktır.

• Like 1
  • Thanks 1

Kayınvalidem 90 yaşında ağrıları var kemik aşısı yaptırmış lar acaba bunu tavsiye etsem mi diye düşündüm. Kadına birşey olursa yandım. :no:

Benim susama karşı alerjim var simit tahin yiyemiyorum iltihaplı kabartılar oluşuyor bu kür bana uymaz 

Edited by hacersş
  • Like 1
  • Sad 1

Bilemedim şimdi yaşı ileri olunca. İçindeki malzemelerden birine alerjisi filan varsa sıkıntı olabilir. Alerji olmadıktan sonra dokunacak bir şey yok. Ama epey yaşlı iyi düşünmek lazım...:laugh:

• Like 1

Gelin sebeb oldu derler aman boşver. İyileşse Allah razı olsun demezler. Karışmayayım en iyisi. :D prof oğlu var beni yok ederler xD şaka bir yanada güzel bir bilgi not aldım susam harici ben yerim. 

Edited by hacersş
  • Like 1

böyle yaziyi bende okumustum ama eklem agrilari icin sadece sebze ve meyve yenilecek diger yapay fabrikasyon islenmis gidalar yenilmeyecek eklem vs. agrilarin yok oldugunu okumustum

Ben bu kürü yaptım. Dizim ağrıyor diyenede içirdim, kas gerginliği yaşayanlar ve kemiklerim ağrıyor diyenede. Çok şükür ki hayır duası aldım. Size söyleyeyim yakında bu kürü Dr. Listelerinde görebilirsiniz.

Tek Üzüntüm, geçti gitti artık da. Annem sağ ikende bilseydim. Araştırma yönümüz eksik başımıza gelmeyince bilmiyoruz araştırmıyoruz.

Başkalarına faydamız olsun dileği ile inş... 

Not : alerjik durumlar var kesinlikle tahlil yaptırın öyle kullanın. Örneğin benim susam tahin alerjim var susam kullanmadım bunun gibi... 

• Like 2

hacersş, 22 saat önce yazdı:

Ben bu kürü yaptım. Dizim ağrıyor diyenede içirdim, kas gerginliği yaşayanlar ve kemiklerim ağrıyor diyenede. Çok şükür ki hayır duası aldım. Size söyleyeyim yakında bu kürü Dr. Listelerinde görebilirsiniz.

Tek Üzüntüm, geçti gitti artık da. Annem sağ ikende bilseydim. Araştırma yönümüz eksik başımıza gelmeyince bilmiyoruz araştırmıyoruz.

Başkalarına faydamız olsun dileği ile inş... 

Not : alerjik durumlar var kesinlikle tahlil yaptırın öyle kullanın. Örneğin benim susam tahin alerjim var susam kullanmadım bunun gibi... 

Susam tahin yiyememene cook üzüldüm  simit benim aşkım birden düşündümde simit yiyemezsem sevgilimdrn ayrılmışım gibi olurum

• Like 1

berresu, 21 dakika önce yazdı:

Susam tahin yiyememene cook üzüldüm  simit benim aşkım birden düşündümde simit yiyemezsem sevgilimdrn ayrılmışım gibi olurum

Acı ve ağrı çekince ister istemez soğuyor insan. 

Ayrıca Başak burcundan kaynaklanıyor sanırım, eşimde başak burcu çarşı pazara çıktığımızda hemen bir simit alır yer. Halbuki evden yemek yiyip çıkarız tokuz yani... Simit yemezse günü eksik geçermiş. :)

Edited by hacersş

Berresu konuya yazılıyor. 

Susam çekirdek içlerini robotta geçir un gibi olsun, hepsini karıştırınca mesir macunu gibi birşey oluyor çok lezzetli, yalnız günde üç tatlı kaşığı ye fazlası zarar verir. Yemek öncesi Sabah bir kaşık, öğlen bir kaşık, akşam bir kaşık . Ben şimdi zerdaçal aldım 850gr balın 500 gr. Bu karışıma, kalan 350gr bala 50gr zerdaçal karıştırdım gece yatarken süt e karıştırıp içiyorum nefesimi açtı onuda bir çay kaşığı kadar yiyorum.

Edited by hacersş