Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Gözlük Takmak Zararlı mı?..

Recommended Posts

Gözlük takmak zararlı mı?

Gözlük takmak zararlı mı?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Prof. Dr. Nafiz Karagözoğlu bugünkü yazısında Gözlük takmak zararlı mı?sorusunu işte böyle yanıtladı...

greyfurt-ilac-etkisini-azaltir-mi-1518614593551.jpeg

Doktorum 0.75 hipermetrop gözlük yazdı.Ama gözlük kullanan arkadaşlarım, gözlük kullanırsam numaranın ilerleyeceğini söylüyor. Bugüne kadar gözlük kullanmıyordun. Ama gözün yine de bozulmuş. Yani gözlük kullanmazsan görme kusurun zaten ilerliyor.

GÖZLÜK TAKMA İHTİYACI BAŞLADIYSA

Ayrıca hipermetrop inin nedeni gözün ön-arka boyunun kısa olması, daha ender olarak da gözün en dış şeffaf katmanı olan korneanın veya göz merceğinin kırma kuvvetinin az olmasıdır. Yani gözlük takma ihtiyacı başladıysa gözün uyumu zaten azalmıştır. Gözlük takmasan da ilerler. Herkesin hastalığı kendine özeldir. Arkadaşlarına selam.

• Like 1

Zararlı diyecek zannettim çok korktum yıllardır gözlük kullanıyorum lens kullanamam konunun başlığını okuyunca panik oldum.

• Like 1

Benim gözler astimattı 1.25biri, diğeri  1.75 idi gözlük takmadım. O zaman bilgisayarla çok meşgüldüm yaklaşık 10 senedir gözlerimde problem yok ve sıfır olmuş. Kızımın gözlükleri 6 olmuş benim izlenimlerim çok kitap okur bilgisayar, telefon mahvediyor. Allah sağlık versin herkese. 

• Like 2