Jump to content
  • 0
Bebelek

Imtihan mi?

Question

Herkese merhaba

Ben 31 yasinda issiz biriyim daha dogrusu yillarca kpss ile ugrasip is cok aramadim ailem çevrem kpss icin baski yaptı kendimde öyle olmasini istedim.bu surecte hayatimi da erteledim hep kpssye odaklandim ve bu yuzden hayatima kimseyi de almayi istemedim.karsima belki de benim icin hayırlı insanlar cikti ben reddettim..aslinda uzaktan uzaga hoşlandığım biri var bir ihtimal onunla olur diye düşündüm sanirim

Velhasıl su an issiz ve yalnizim yasimda geçiyor dogal olarak is bulamıyorum görüşmelere gidiyorum olmuyor artık ben bunların benim icin imtihan olduğunu düşünüyorum yani ben is konusunda neye heves etsem hangi is oldu desem olmuyor ben de bir nasipsizlik var sanirim ya da bunlar imtihan...

Bu konuda ben ne yapmalıyım ?

Ne yapacagimi bilmiyorum artik herkes benim sanssizligimi anladi is konusunda gerçekten..

Birilerinin yol gostermesine icimi ferahlatmasina ihtiyacim var.

Karisik yazmis olabilirim lutfen bana akil verin 

• Like 1

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Bebelek, 4 saat önce yazdı:

Herkese merhaba

Ben 31 yasinda issiz biriyim daha dogrusu yillarca kpss ile ugrasip is cok aramadim ailem çevrem kpss icin baski yaptı kendimde öyle olmasini istedim.bu surecte hayatimi da erteledim hep kpssye odaklandim ve bu yuzden hayatima kimseyi de almayi istemedim.karsima belki de benim icin hayırlı insanlar cikti ben reddettim..aslinda uzaktan uzaga hoşlandığım biri var bir ihtimal onunla olur diye düşündüm sanirim

Velhasıl su an issiz ve yalnizim yasimda geçiyor dogal olarak is bulamıyorum görüşmelere gidiyorum olmuyor artık ben bunların benim icin imtihan olduğunu düşünüyorum yani ben is konusunda neye heves etsem hangi is oldu desem olmuyor ben de bir nasipsizlik var sanirim ya da bunlar imtihan...

Bu konuda ben ne yapmalıyım ?

Ne yapacagimi bilmiyorum artik herkes benim sanssizligimi anladi is konusunda gerçekten..

Birilerinin yol gostermesine icimi ferahlatmasina ihtiyacim var.

Karisik yazmis olabilirim lutfen bana akil verin 

Bu  konu  çok  detaylı  konu  örnek  benim hayatım  kısmetim  hep  geçikdi  ama  hiç bir  zaman  ümidimi yitirmedim  iş  de  sahibi  oldum geç  oldu   servet de  sahibi  oldum  geç  oldu  ama  oldu  iş  içim 4444 tefrinciyeyi  oku   evlenmek için  fetih  süresini  oku   ümitsizlik  asla  yok  ...isyan  yok  rahat  ol  para  ve  iş içinde  karınca  duasını  cuma  gün  yedi kere  oku...

• 0

4444 tefriciye kuranda hadislerdr geçmiyormuş ben kuranda olmayan bir seyle allahtan bir sey isteme tarafında degilim sinucta kuran allahin bize rehber olarak gonderdigi kitap ve evet fetih suresini olmaz denilen bir is icin okudim bur hafta icinde oldu.tesekkurler 

• Like 1

• 0
Bebelek, 7 saat önce yazdı:

4444 tefriciye kuranda hadislerdr geçmiyormuş ben kuranda olmayan bir seyle allahtan bir sey isteme tarafında degilim sinucta kuran allahin bize rehber olarak gonderdigi kitap ve evet fetih suresini olmaz denilen bir is icin okudim bur hafta icinde oldu.tesekkurler 

Siz  bildiğiniz  yoldan  devam edin

• Like 1

• 0

Öncelikle, kimse size akıl  vermesin de, görüşlerini söylesin. Siz hür iradenizle, mantıklı gelen görüşleri değerlendirirsiniz, ya da kendi belirlediğiniz yolda yürürsünüz.

Bence evlilik yaşı zaten en az 30 olmalı.  "ben 31 yaşımdayım, yaşım geçiyor" lafınıza güldüm aslında :)
Milleti alıştırmışlar 16'ında evlenmeye, 31 yaş anormal sanılıyor. İdeal evlilik yaşı minimum 30 olmalı zaten.
Liseyi bitiren bir genç, en az 10-12 yaş daha olgunluğa erişmeli, okulunu bitirmeli, ayakları üstünde durmalı, yani 30 yaş sadece başlangıç yaşı olmalı, bu durumda siz daha 1 yıl geçmişsiniz :) 
İş bulunur. O olmasa şu olur,  şu olmazsa bu olur, kasmaya hiç gerek yok.
Uzaktan uzağa hoşlandığınızla da evlenirsiniz, başka biriyle de, yeter ki önce kendinize inanın, kendinizi sevin, kendinize sıkı sıkı sarılın.
Yazdıklarım karışık olabilir demişsiniz, karışık olan tek şey sizin kafanız gibi duruyor, siz kendinize güvenirseniz, herkes güvenir.  Becerip becerememek önemli değil,   büyük çoğunluk zaten tek atışta hedefi bulamıyor.
Aslında birilerinin sizi ferahlatmasına bile ihtiyacınız yok,  daha 31 yaşındasınız, yolun tam da başlangıcında. 

• Like 1

• 0

Aynen öyle kafam cok karışık...ve evet ben benim cevremde evde kaldim :)

Sizin oraları bilemem ama bizim burda böyle...

Aslinda demek istedigim benim icin belki de hayırlı olan evlenmek çünkü is konusunda gercekten cok sanssizim

• Like 1

• 0
Bebelek, Bir saat önce yazdı:

Aynen öyle kafam cok karışık...ve evet ben benim cevremde evde kaldim :)

Sizin oraları bilemem ama bizim burda böyle...

Aslinda demek istedigim benim icin belki de hayırlı olan evlenmek çünkü is konusunda gercekten cok sanssizim

Ama bakın bu hiç olmadı, siz üniversite okuyan birisiniz, ezilen kakılan insanlara örnek olmanız gerekiyor.  Sizin oralarda evde kalmış olarak görünmeniz, sizin oraların erken yaşta evlilik yanlışını örtmez. Hadi örnek olun sizin oralara :)  30 yaş daha gencecik bir yaş, sizinde istediğiniz biri olunca evlenirsiniz, sırf evlenmek için evlenmek,  çok ama çok yanlış. Eminim ki işinizi de bulacaksınız. 

Ha bu arada, sizin oralarla bizim buralar, emim olun ki aynı yer :)  Kafa, geri kafa olunca, yer mekan farketmiyor. :)