Jump to content
etoiles

Salavat ve Tevhidin Önemi

Recommended Posts

Uzun yıllardır bende bu forumda dualar arıyordum, forumda paylaşılan birçok duayı da denemişimdir ama ne okuduysam tam olarak kalp huzuru bulamadım açıkçası, birşeyler eksik kalıyordu sıkılıp bırakıyordum. Uzun bir sürede foruma girmedim.

Birkaç aydır üveys zikriyle tanıştım ve başlar başlamaz güzelliklerini yaşamaya başladım. Sürekli dua arayışındansa, salavat ve tevhidin önemini farkettim. Salavat olmadan hangi duayı okursanız okuyun Arşta kalıyor, tevhidle de tüm sıkıntılarınızın üzerinizden alındığını farkediyorsunuz. Önceden okuduğum tüm duaları, kafama göre çektiğim esmaları bıraktım. Şimdi sadece günde 2 kez sabah ve akşam bu zikri düzenli çekiyorum ve gerçekten faydasını gördüğüm için burda sizinle paylaşmak istedim. 

• Besmele
  • 100  Estağfirullah
  • Salavat (istediğiniz salavat en az 100 sayı sınırı yok)
  • Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
  • Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
  • 1 Kere Besmele
  • “LA İLAHE İLLALLAH” . (Sayı sınırı yoktur en az 100 diyelim)

Bu kadar, deneyin ve görün diyorum?

• EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
  • 100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH veya Sadece ESTAĞFURULLAH
  • Başında Besmele Olmadan– SALAT-I ŞERİFE (SALAVAT) okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz EN AZ 100 adetin altına düşmeyin deriz.. İsteyen dileyen kardeşlerimiz hiç bir mecburiyet olmamakla birlikte tavsiye edilen diğer adette 132 dir. Neden 132 derseniz. Aşkı üveysi 1 kitabımızı inceleyebilirsiniz.) 
  •  
  • Yaklaşık 2000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı Şerifeyi söyle. İster uzun isterse kısa olsun hiç fark etmez. İlle de tavsiye dersen biz;  “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.
  • Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve  1 FATİHA SURESİ ( Elham )
  • Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
  • 1 Kere EÛZU BİLLAHİ
  • EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
  • 100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH veya Sadece ESTAĞFURULLAH
  • Başında Besmele Olmadan– SALAT-I ŞERİFE (SALAVAT) okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz EN AZ 100 adetin altına düşmeyin deriz.. İsteyen dileyen kardeşlerimiz hiç bir mecburiyet olmamakla birlikte tavsiye edilen diğer adette 132 dir. Neden 132 derseniz. Aşkı üveysi 1 kitabımızı inceleyebilirsiniz.) 
  •  
  • Yaklaşık 2000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı Şerifeyi söyle. İster uzun isterse kısa olsun hiç fark etmez. İlle de tavsiye dersen biz;  “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.
  • Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve  1 FATİHA SURESİ ( Elham )
  • Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
  • 1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
  • “LA İLAHE İLLALLAH” okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)
  •  
  • MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
  • “LA İLAHE İLLALLAH” okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)
  •  

• Like 2
  • Thanks 1

Benim sürekli okuduğum salavat bu,  gün içinde de boş kaldığımda sürekli dilimde, bazen de sadece tevhid dilimde bu zikir zaten en fazla 15 dk sürüyor bir gündüz bir de akşam.. ilk haftadan itibaren rüyalarım değişmeye başladı, idrak artıyor, rüyalarda cevaplar veriliyor, çok ilginç gerçekten..

“Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed”

• Like 2

Başlayan oldu mu bu tesbihe? inanın çok ama çok etkili,  sıradan bir tesbih değil bu Veysel Karani hz. ve evliyaların çektiği zikir bu, artık sır olmaktan çıktı yayılıyor, başlar başlamaz hissedeceksiniz zaten, deneyin mutlaka.. 

• Thanks 1

• Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham ) salavata başlamadanmı okuyoruz peki
Edited by Edda

etoiles, 07.03.2018 - 15:13 yazdı:

Besmele

Hayır, yapılışı tam olarak bu şekilde, abdestli olunmalı ve günde 2 kez bir gündüz birde gece yapılmalı zaten 15 dk alıyor,  ama bu zikirde Allah’ın ve Resulünün selam ve bereketi var okuyanların devam edenlerin üzerinde.  Zaten ilk günden itibaren salih rüyalar başlıyor değişimi hissediyorsunuz, çok sır var ama burada hepsini yazamıycam, öğrenmek isteyenler olursa araştırabilirler, bana da buradan sorabilirsiniz. Besmele, 100 Estağfurullah, 100 salavat okuduktan sonra, 11 ihlas 1 Fatiha okunup okunan surelerin ve salavatların sevabı peygamberimize ve sultanlara evliyalara Hızır as, veysel karani ye ve üveyslere istediğiniz herkese yakınlarınıza ailenize sevdiklerinize hediye edip onlarıda koruma altına almış olursunuz, bu zikri yapanlar okuduklarını hergün tüm üveyslere de hediye ediyor yani binlerce üveys zikri yapanlardan hergün sizede hediye geliyor böyle bir güzel hediye zinciri var bu tesbihte, hiç düşünmeyin başlayın..

Aynen burada yazdığım gibi yapın:

• Euzu Besmele
  • 100  Estağfirullah
  • Salavat (istediğiniz salavat en az 100 sayı sınırı yok)  “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” (benim okuduğum salavat bu siz istediğinizi okuyabilirsiniz)
  • Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
  • Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
  • 1 Kere Besmele
  • “LA İLAHE İLLALLAH” . (Sayı sınırı yoktur en az 100 diyelim)
  • Like 1
  • Thanks 1

Bu tesbihle yaşanan güzellikler o kadar çok ki, bu yüzden hayret makamı deniyor, marifet yolu bu..

Buraya zikirde yaşadıklarını  paylaşan bir kardeşimizden alıntı yapmak istedim:

Allah'in ve Resul'un selam ve bereketi uzerinize olsun canim ailem..? Bu yolda, marifette adim atmaya basladiktan sonra, Rabbimin "ol" demesiyle olan, bu aciz kuluna verdigi lutuflardan az bir kismini, hatirladigim kadarini sizlerle paylasmak isterim.. 1-Allah'i anmakla birlikte gelen huzur ve sevgi 2-Nefsimi ogrendim. 3-Nefsimin ozelliklerini ve Rabbin dilemesiyle, nasil nefsimle basa cikacagimi ogrendim 4-Manada ogretmenim verildi 5-Mana ismim verildi 2 tane 6-Sarp yokuslara gogus verenler ayeti yasatildi 7-Nurlar gordum 8-Salih ruyalar gormeye basladim 9-Ruyamda uyari ruyalari gordum, ögreten Rabbime hamd olsun.. 10-Seyr-i suluk araclarimi gordum 11-Korundugum ve sevildigim idrak ettirildi ruyalarimda gosterildi 12-Rabbimin sefkati ve merhameti idrak ettirildi 13-Kuran-i Kerimi anlamayi idrak ettirdi 14-Tefekkur etmeyi bilmezdim, tefekkur etmeyi ogrendim. 15- Guzel kokular duydum ve Kaynagini, kimin ne kokusu aldigini ogrendim.. 16- Sabretmeyi, susmanin onemini ogrendim 17-Sayili esma ayet ve dualarin okunmasinin yanlis oldugunu ogrendim 18-Ibadet sekillerini ogrendim asik ibadetini anlamayi nasip etti Rabbim 19-Tasavvuf alimlerinin sozlerini anlamaya basladim. 20-Rabbim dilemezse kendi irademle tevhid cekemeyecegimi zikri dahi cekemeyecegimi anladim 21-siddiklik muhrum vuruldu. 22-Sorularima cevap verildi. 23-Ruyamda mide problemimi cozmem icin dereotu yemem ogretildi 24-Ruhumu gordum 25-imtihanlari ve lutuflari ogrendim 26-Yaratilan her seyi herkesi Yaratan'dan oturu sevmeyi ogrendim. 27-Fatiha suresinin anlamini daha iyi anlayip hayatima geçirmeyi ögrendim 28-günahlardan tiksindirdi Rabbim 29-Allah'in ve Resul'ün selam ve bereketinin anlamini idrak ettirdi Rabbim. 30-Dünya hayatina bakisim degisti. 31- kendi varligima karsi bakisim degisti, 32- La ilahe illallah'in anlamini idrak etmeyi nasip etti. 33-Affetmeyi ögretti Rabbim, Affettigimi fark etmedim bile. 34-Hüsn-ü Zan'i ögrendim. 35-Sevgi dilini, sevgiyle yaklasmayi ögrendim insanlara karsi. 36-Zikirde daim olursam ve gayretli olursam, Seb-i Aruz müjdesi verildi 37-Ögretmenlik rüyasi gördüm 38-Rüyamda kina yakiliyordu 39-Peygamberimin sevgisini hissettim 40-Enaniyetten Rabbime siginmayi ögrendim 41-Nefsimin tuzaklarina karsi, Nefsimi ifsa edip darbe vurmayi ögrendim. 42-Rabbim Kalbimi Mutmain etti. DAHA BIR ÇOK LUTUF VAR ANCAK BEN NE KADAR YAZSAM DA BITMEZ..Simdilik hatirladiklarim bu kadar kardeslerim..Beni sizlere kardes eyleyen Rabbime hamd olsun..

maviş, 08.06.2018 - 13:21 yazdı:

MaşaAllah kardeşim mübarek olsun, bende bir ara okudum gerçekten rüyalara etkisi çok gördüğüm rüyalardan çok yorgun ve üzgün uyanıyordum,düşmanlarımı biliyordum ancak bu zikirler daha net görüp anlamamı sağladı çok hasta oluyordum  bıraktım.

Bırakmasaydın keşke.. rüyalarında düşmanların açıkça gösteriliyor ve sen üzülüp hasta mı oluyordun, yani üzüldüğün için.. Zikirle ilgisi yoktur yanlış anlaşılmasın diye yazıyorum..  Arınıyordun diye düşündüm devamında üzüntün kalmayacaktı. 

Forumda da okudum bu zikre şüphe ile yaklaşanlar olmuş, bir kişi ortaya bir iddia atıp diğerleride hiç mantık süzgecinden geçirmeden inanıp uzaklaştırıyorlar kendilerini bu güzel zikirden.

Halbuki tüm bilgi kirliliğinden arınmış en saf hale gelmiş bu zikir,  (tevbe, salavat, 11 ihlas 1 fatiha hediye, tevhid) bu kadar.  Dinimizin özü bu zaten.

124 bin peygamber sırf Tevhidi anlatmak yaymak için gelmiş. ‘ La ilahe illallah’ demekten daha üstün birşey yok.

Salavat zaten çok önemli, hem peygamberimizin sevgisini kazanıyorsunuz, onunla bağ kuruyorsunuz, ve üzerinizdeki sıkıntıların dökülmesine vesile bunlar.

11 ihlas 1 fatiha hediye ediyorsunuz peygamberimize evliyalara, ailenize, üveyslere, kime isterseniz.. siz onlara hediye ettiğinizde onlardan da size katlanarak geri dönüyor, koruma altına alınıyorsunuz.

Mantıkla düşündüğünüzde bu zikir tüm bidatlatdan arınmış en saf zikir..  yıllarca sayılı esmalar, sayılı dualar okudum bende hem yorucuydu hemde bir etkisini göremedim, zaten bunların yanlış olduğunu öğrendim. 

Tevhid kalesine girmeden esma okumayın, sıkıntı verir size.. Hangi esma size uygun aklınızla bilemezsiniz, sadece Tevhid okuyun.. 

Bu zikir eskiden sırmış, Peygamberimizden (sallallahü aleyhi vessellem) itibaren Hızır as, Veysel Karane hz., evliyaların gizli zikriymiş. Mana aleminde yasakmış anlatılması. Ama artık izin çıktı ve ifşa oldu ahir dönem Tevhidin yayılması zamanı geldi.

Okuyanlar gerçekten hayret makamını yaşıyorlar, bende henüz yeniyim zikirde ama bir kısmını yaşadım, üzerindeki hastalıkları alınıp bir günde iyileşenlerden tutunda, en ihtiyacı olduğunda yardım yetişenler, Hızır as ile karşılaşanlar... yaşayın ve görün.

• Like 1

Esma okudunuz ve hiç bir faydasını görmediniz. Sonra esma okumanın yanlış olduğunu öğrendiniz ve bıraktınız. İnsanlara da esma okumayın diye fetva veriyorsunuz öyle mi?  Allah'ın isimlerini zikretmenin neresi yanlış anlamadım. Nasıl bir etki görmek istiyordunuz onu da anlamadım. Allah'ın isimleri zaten Allah rızası için zikredilir. Karşılığında bir şey bekleyerek değil. Esma zikretmek için de birinin yol göstermesine bir yerlere girmeye hiç gerek yok. Esma zikretmeye kaç yaşında başladığımı ben bile bilmiyorum. Çok uzun yıllardır gönlüme yatan esmaları çok yüksek rakamlarda günlük olarak zikrediyorum. Hiç bir zararını görmedim. Etkisine gelince Allah rızasından başka bir amacım yok. 

Şu sitede yaptığım araştırmalarda esmalar hakkında sizin gibi aman esma okumayın karşınıza o çıkar bu çıkar diyenler yüzünden korktum ve bir ara bıraktım. ;İslamiyeti tanımayan insanların yarım yamalak bilgilerine inanıp  bıraktığım için çok pişmanım.  Çünkü o dönemde hayatımda bazı olumsuzluklar yaşamaya başladım. Ha birileri gelip beni korkutmadı, rüyama girmedi, manevi işkence yapmadı onu da belirteyim. Hayatımla ilgili olumsuz şeyler yaşadım. Kısa bir süre sonra da tekrar başladım çok şükür.

Bir zikri çok beğenmiş olabilirsiniz. Bunu yapın deneyin görün. Yok esma okumayın. Yok bilmem ne. Lütfen bilmediğiniz konularda insanların kafalarını karıştıracak şeyler yazmayın. Tavsiye mahiyetinde yazın geçin. Soran olursa da cevap verin. Büyük yanlışlar yapmayın. Sizin yüzünden okuduğu esmaları bırakacak insanların vebalini taşıyamazsınız. Ayrıca bu konu burada bir ara açılmıştı. Üveys zikri diye. Konu rüya yorum konusuna dönmüştü. Zikir çektim şu rüyayı gördüm, zikir çektim bu rüyayı gördüm. Çok saçma bir boyuta ulaşmıştı. Ne ibadeti yaparsak yapalım. Biz sonuçta birer faniyiz. Yaptığımız on dakikalık ibadetimizle rüyalarımızın salih olup olmadığını bilemeyiz. Sonuçta her gün rüya görüyoruz. Bilinçaltımızda o kadar çok şey var ki. Neyse konu yok şimdi zaten. O zaman kaldırılmıştı.

Sonuç itibariyle söyleyeceğim şu. Beğendiğiniz ve faydasını gördüğünüz bir zikri paylaşmışsınız. Çok da iyi yapmışsınız. Bence sadece paylaşımınız ile ilgili sorulara cevap vermelisiniz. Esma zikirlerine sıçramanız pek doğru olmamış. Burada herkes başkalarının kendisinden daha iyi bildiğini düşünerek uygulamaya kalkışıyor. Esma zikrini sizin yüzünüzden terketmesinler. Konunuza yoğunlaşın derim ben. Naçizene tavsiyem. Zaten kelime-i tevhid müslüman kişiler olarak hayatımızda önemli bir yere sahip. Gün içerisinde kelime-i tevhidi zikretmeyen, sevgili peygamberimize salavat getirmeyen bir müslüman olduğunu zannetmiyorum.  Selamlar.

Bu zikiri çeken var mı acaba? Bir şey danışmam gerekiyor.

erci, 16 saat önce yazdı:

Bu zikiri çeken var mı acaba? Bir şey danışmam gerekiyor.

Diger yaptigim yorum silinmis buyrun